Liga mistrů již nebude na ČT

Pokud patříte do poměrně početné skupiny milovníků fotbalu, potom víte, že na volně šiřitelných, tedy bezplatných televizních kanálech je ho stále méně. Hlavně potom v případě, kdy mluvíme o zahraničních soutěžích, nebo turnajích. Není to ani tak proto, že by daná utkání nechtěly televize vysílat, ale je to jednoduše proto, že roli zde hrají peníze. Tedy autorská práva, za která se musí platit. Jasným příkladem poslední doby je Liga mistrů.

Na ČT už nebude

Pokud vás těšilo, že nejlepší klubovou soutěž, kterou Liga mistrů bezesporu je, můžete sledovat i na obrazovkách České televize, nyní přichází změna. A to poměrně razantní. Pokud jste měli rádi možnost bezplatného sledování i celkem profesionální komentář, tak nyní musíme říci, že Liga mistrů se již na České televizi neobjeví. Proč? Jak jsme naznačili výše, mohou za to autorská práva a jejich cena. Pro ČT bylo finančně neúnosné zaplatit tolik, aby si mohlo dovolit tuto fotbalovou soutěž vysílat.

Kde budete moci LM sledovat?

Pokud vás to zajímá, tak musíme hned v samotném úvodu říci, že to zcela pochopitelně bude placený kanál. Ostatně i proto se na tento fakt snažíme upozornit. A tím místem bude O2 TV. Zde už bylo možné poslední tři roky Ligu mistrů sledovat, ale od nynějšího roku dojde k tomu, že má tento mobilní a aktuálně i televizní operátor exkluzivitu.

Až do roku 2021

Nejde jenom o období jednoho roku. Liga mistrů na 02 bude k vidění až do roku 2021, s čímž souvisí to, že jinde si ji bohužel nenaladíte. Proto vám nezbývá nic jiného, než si objednat tuto placenou televizi, nebo se svými přáteli zvolit alternativu a vyrazit na pivo do některého sport baru, nebo hospody, kde bude přenos vysílán. Doma, a zároveň zdarma to aktuálně nepůjde, což mnozí fotbaloví fanoušci celkem hlasitě kritizují. A není se čemu divit.

Aktuálně v tv světě
Novinky z české seriálové scény, Rapl 2 a Most!, ovládly pondělní večer v českých domácnostech. Oba dokázaly u ..
20.01.2019
Nova ve středu 9. ledna vsadila na své stálice, které v divácké oblibě dlouhodobě bodují. Výměna manželek už ..
16.01.2019
Pořad Otázky Václava Moravce se po více než třech letech vrací na místo, kde před 15 lety začínal. Od neděle 6. ledna ..
12.01.2019
Už jsme vás informovali o tom, že na TV Nova se opět uskuteční pěvecká soutěž s názvem TheVoice. Na rozdíl od řady ..
06.01.2019
Je tu rok 2019 a tak se můžeme ohlédnout za tím předchozím. A to pochopitelně z toho pohledu, jak se jednotlivým ..
04.01.2019

Zima ještě ani pořádně nezačala, nicméně nám televize Nova už oznámila připravované novinky ..

23.12.2018

Letošní řada StarDance diváky doslova přitáhla k televizním obrazovkám. Za úspěchem stojí bezesporu ..

19.12.2018
Óčko se nyní na televizních obrazovkách vyskytuje ve třech podobách. Stanice O nabízí svým divákům Óčko, Óčko Gold ..
16.12.2018
Na jaře 2019 se do vysílacího programu televize Nova vrací divácky oblíbená soutěž MasterChef Česko. Po dvouleté odmlce ..
13.12.2018
Už v první polovině listopadu se dostala mezi veřejnost informace o plánovaném spojení tří úspěšných magazínů o ..
09.12.2018