MasterChef má přetáhnout diváky Slunečné. Povede se Nově smělý tah?

Září se kvapem blíží a největší české televize již intenzivně pracují na spuštění podzimního vysílání. Nejinak je na tom i TV Nova, která již dříve ohlásila programovou změnu, v rámci níž uvede rekapitulační díl kuchařské reality show MasterChef. V ní si budou diváci moci připomenout sestřih toho nejlepšího z jarní řady 2020. Chce tak nalákat sledující na pokračování kuchařské show, která se po létě opět vrací.

První ostrý díl MasterChefa se bude vysílat 25. srpna 2020 od 20:20. Rekapitulační díl si tedy můžete pustit o týden dříve, již v úterý 18. srpna. To znamená také, že se v tento den nebude vysílat repríza seriálu Kriminálka Anděl.

Boj proti Slunečné

Oslovit diváky a nalákat je na sledování MasterChefa je o to důležitější, jelikož na podzim proti němu bude stát konkurenční seriál Primy Slunečná, který na jaře válcoval Ordinaci v růžové zahradě 2. Dosáhl až takových výsledků, že se Nova rozhodla svůj letitý seriál přesunout z úterý pouze na čtvrtek. Ve čtvrtek tedy proti Slunečné budou soutěžit hned dva díly Ordinace a v úterý již zmíněný MasterChef.

Prima zareagovala vlastní změnou

Ani Prima však nelenila a na krok Novy poměrně rychle zareagovala vlastní programovou obměnou. Ta spočívá v tom, že od 17. srpna nasadí do podvečerního vysílání předpremiéry seriálu Slunečná. Částečně se tak potkají s premiérovými díly nekonečného seriálu Ulice na Nově.

Jelikož byl na jaře MasterChef mimořádně divácky úspěšný, doufá nejspíš Nova, že se podaří Slunečné utrhnout alespoň pár diváků. Pořad v průměru sledovalo 976 tis. diváků starších 15 let (což je 27 %), v divácké skupině 15-54 se podíl pořadu vyšplhal na 36 %. Je však otázkou, zda výsledkem nebude spíš hromadné rozladění diváků, kteří nebudou vědět, co dřív sledovat. Na hodnocení si nicméně budeme muset ještě pár týdnů počkat. Už teď je ale jasné, že obě televize to s konkurenčním bojem myslí vážně.

Aktuálně v tv světě
Podzim nás vítá za okny i na televizních obrazovkách. Na většině televizních kanálů bude podzimní nabídka sestávat ..
16.09.2020
S nástupem nového školního roku se situace vrací do starých kolejí také na televizních obrazovkách. Již od posledních ..
13.09.2020
Hodně se mluví o tom, co nabídnou hlavní televizní programy pro dospělé, ale bylo by škoda přehlédnout i zajímavou ..
10.09.2020
Televize Nova prozradila, jak se jí v loňském roce finančně dařilo. Z údajů vyplývá, že televizní skupina ..
06.09.2020
Pořad UčíTelka na České televizi nejednomu rodiči vytrhl během karantény trn z paty. A přestože jsme si mysleli, že se ..
03.09.2020
Během pandemie koronaviru došlo k nucenému odložení přechodu na DVB-T2. Byť situace stále není zrovna ideální, ..
30.08.2020
Podzimní televizní sezóna oficiálně startuje. Léto se rychle přehouplo a zejména komerční televize se opět pouští do ..
27.08.2020
Září se kvapem blíží a největší české televize již intenzivně pracují na spuštění podzimního vysílání. ..
23.08.2020
Letošní podzim bude na ČT 1 jiný než dřív. Podle doposud zveřejněných informací se zdá, že neuvidíme tolik ..
21.08.2020
Po prvním čtvrtroku vysílání CNN Prima News se nesjpíšzačíná rekapitulovat a vyhodnocovat, a to s sebou nese i nějaké ..
16.08.2020