Minimálně do 8. dubna nebudou premiérové díly Show Jana Krause

Epidemie koronaviru zdaleka nezasáhla jen obchodníky a zaměstnance, vliv má na celou řadu dalších oblastí, a to včetně televizního a rozhlasového vysílání. Zatímco doposud byl program televizí prakticky beze změny, po několika týdnech krize začíná být znát, že i televize musí sahat stále častěji do archivu. Je to jen logické – některé pořady se předtáčí třeba jen týden dopředu a jelikož už nějakou dobu není povolené shromažďování lidí, je jasné, že některé oblíbené pořady jednoduše nebudou.

Show jen v reprízách

Například TV Prima nyní oznámila, že právě kvůli opatřením bude až do 8. dubna vysílat oblíbenou Show Jana Krause pouze v repríze. Zatímco běžně se diváci mohou každý týden těšit na dávku humoru v podobě neotřelých rozhovorů vedených zkušeným moderátorem, nyní se diváci budou muset spokojit s díly, které už shlédli. V obvyklém vysílacím čase pořadu, tedy ve středu od 21:35, si po dobu následujících týdnů budete moci připomenout zvlášť zdařilé a divácky oblíbené rozhovory s těmi nejzajímavějšími lidmi.

Program se musí upravit všude

Prima už v minulém týdnu oznámila, že pořad musela kvůli vládním rozhodnutím natočit bez diváků. Nyní se situace ještě zpřísnila, a proto přichází i toto omezení. Lze předpokládat, že je to jen první z mnoha dalších, která ještě přijdou. V závislosti na tom, jak rychle se situace bude měnit, začnou docházet i jiné předtočené díly a zároveň se také nedá počítat s tím, že by se natáčely nějaké přímé přenosy. Podobná situace je samozřejmě také v rozhlase, kde se ruší pravidelné týdenní programy a nahrazuje je mimo jiné i posílené zpravodajství, které alespoň pokrývá poptávku po nových informacích.

A to samozřejmě není ještě vůbec nic oproti tomu, co musí řešit například televize v jiných státech, kde se aktuálně vysílá show Big Brother. Doposud totiž účastníci neměli o celé situaci tušení a nyní se zvažuje, jak dále postupovat.

Aktuálně v tv světě
Televizní produkci současná krize také velmi zasáhla a ovlivnila skladbu vysílání i plánované projekty. V současnosti ..
02.04.2020
Ani Česká televize se změně programu nevyhne. Nouzová opatření už trvají příliš dlouho na to, aby si televize mohly ..
29.03.2020
Společně s tím, jak se prodlužují vládní opatření, tak se také mění programy televizních stanic. Ani ty nečekaly, ..
26.03.2020
Epidemie koronaviru zdaleka nezasáhla jen obchodníky a zaměstnance, vliv má na celou řadu dalších oblastí, a to včetně ..
22.03.2020
Aktuální situace doléhá úplně na všechny, a to včetně televizních stanic. Zatímco doposud diváci většinou žádnou ..
21.03.2020
S jarem přichází změny i na vedoucím pozicích regionálních studií České televize. Resp. změna to bude vlastně jen ..
15.03.2020
Možná jste zaznamenali, že se 7. března odehrálo slavnostní předávání cen Český lev, které každoročně oceňují ..
12.03.2020
Talentové reality show byly dlouhodobě sázkou na jistotu. Lidé prostě rádi sledují výkony nadaných lidí, ale i těch, ..
09.03.2020
Únor byl bezpochyby teplotně nadprůměrný, ale jak to bylo se sledovaností největších českých televizních stanic? ..
06.03.2020
Česko se v posledních letech stalo baštou biatlonu. Úspěchy českých sportovců způsobily, že biatlon sledují celé ..
01.03.2020