Minisérie ČT Stockholmský syndrom bude na vašich obrazovkách začátkem příštího roku

Dvoudílná minisérie Stockholmský syndrom, která volně navazuje na minisérii Spravedlnost (oceněno Českým lvem), se již připravuje a měla by se odvysílat krátce po začátku roku 2020. Bude mít minisérie stejný úspěch jako její předchůdce?

O čem to bude

Minisérie Stockholmský syndrom je vlastně dvoudílný film režiséra Dana Svátka, který je vytvořený jako volné pokračování minisérie Spravedlnost režiséra Petra Bebjaka. Kreativní procenta Kateřina Ondřejková o ději Stockholmského syndromu prozradila: „Na začátku příběhu jsou dva chlapi, otcové dcer, kteří si díky svým povahám a také do jisté míry nešťastnou náhodou zkomplikují, a aniž by to v tu chvíli věděli, i navzájem ovlivní své životy. A právě to, co se s nimi stane, budeme divákům v těch dvou televizních filmech vyprávět.“

Děj se odehrává okolo jedné nešťastné náhody, která vznikne při konfrontaci bývalého policisty Viktora Mojžíše a Jindřicha Oseckého. Problém je v tom, že Jindřich Osecký má nepříliš přátelského rotvajlera. Ve chvíli, kdy pes zaútočí na Viktorovu dceru, bývalý policista nečeká a střílí. Nešťastně ale zasáhne Oseckého – pro toho má zranění doživotní následky a skončí upoután na vozík.

Nejen, že si Viktor Mojžíš musí odpykat svoji chybu ve vězení, ale po propuštění na svobodu má povinnost platit Oseckému vysoké odškodné. Viktor Mojžíš má ale dluhy a nevidí způsob, jak své dostát svým finančním povinnostem. Zdá se ale, že se řešen nabízí samo – Osecký je ochotný na odškodné zapomenout, pokud se bývalému policistovi podaří zachránit jeho dceru.

Na jaké herce se můžete těšit

Minisérie se pyšní velice kvalitním hereckým obsazením. V hlavních rolích uvidíte:

  • Davida Švehlíka jako Viktora Mojžíše
  • Martina Fingera jako Jindřicha Oseckého

V dalších rolích se objeví například Martin Pechlát (Taraba), Karolína Lipowská (Linda Mojžíšová), Sylvie Krupanská (Marta Mojžíšová), Zuzana Mauéry (Helena Osecká) a Elizaveta Maximová (Klára Osecká).

Aktuálně v tv světě
Konec roku se nezadržitelně blíží a pokud jste milovníky televize, jistě vás zajímá, co si pro nás televizní stanice ..
04.12.2019
Diváci TV Barrandov se mohou těšit na nový pořad pod taktovkou Jaromíra Soukupa. Televize Barrandov uvede od úterý 19. ..
01.12.2019
Sledujete rádi programy stanic Československé filmové společnosti? Pak se od začátku prosince připravte na změnu. Dojde ..
28.11.2019
Podzim je obdobím, kdy se na našich televizních obrazovkách objevuje poměrně velké množství nových filmů a seriálů. ..
25.11.2019
Konec listopadu netrpělivě vyhlíží všichni, kdo se nějakým způsobem zajímají o televizní vysílání. Mělo by totiž ..
20.11.2019
Většina televizních kanálů již začíná pomalu odkrývat svá vánoční esa. Vždyť je taky na čase – Vánoce nás ..
16.11.2019
A je to tady zase. Rok se s rokem sešel a opět se začínají řešit Vánoce. Patrné je to jak na ulicích měst a obcí, ..
14.11.2019
Podzimní televizní sezóna je v plném proudu, v říjnu si nejsilnější pozici držela Nova, posilovaly ale hlavně Prima a ..
11.11.2019
Televizní diváky čeká velká změna. Řeč je samozřejmě o připravovaném přechodu na moderní vysílací standard DVB-T2. ..
05.11.2019
Blíží se velké výročí. 17. listopadu si připomeneme 30 let od sametové revoluce, kdy došlo ke změně režimu. Česká ..
03.11.2019