Minisérie ČT Stockholmský syndrom bude na vašich obrazovkách začátkem příštího roku

Dvoudílná minisérie Stockholmský syndrom, která volně navazuje na minisérii Spravedlnost (oceněno Českým lvem), se již připravuje a měla by se odvysílat krátce po začátku roku 2020. Bude mít minisérie stejný úspěch jako její předchůdce?

O čem to bude

Minisérie Stockholmský syndrom je vlastně dvoudílný film režiséra Dana Svátka, který je vytvořený jako volné pokračování minisérie Spravedlnost režiséra Petra Bebjaka. Kreativní procenta Kateřina Ondřejková o ději Stockholmského syndromu prozradila: „Na začátku příběhu jsou dva chlapi, otcové dcer, kteří si díky svým povahám a také do jisté míry nešťastnou náhodou zkomplikují, a aniž by to v tu chvíli věděli, i navzájem ovlivní své životy. A právě to, co se s nimi stane, budeme divákům v těch dvou televizních filmech vyprávět.“

Děj se odehrává okolo jedné nešťastné náhody, která vznikne při konfrontaci bývalého policisty Viktora Mojžíše a Jindřicha Oseckého. Problém je v tom, že Jindřich Osecký má nepříliš přátelského rotvajlera. Ve chvíli, kdy pes zaútočí na Viktorovu dceru, bývalý policista nečeká a střílí. Nešťastně ale zasáhne Oseckého – pro toho má zranění doživotní následky a skončí upoután na vozík.

Nejen, že si Viktor Mojžíš musí odpykat svoji chybu ve vězení, ale po propuštění na svobodu má povinnost platit Oseckému vysoké odškodné. Viktor Mojžíš má ale dluhy a nevidí způsob, jak své dostát svým finančním povinnostem. Zdá se ale, že se řešen nabízí samo – Osecký je ochotný na odškodné zapomenout, pokud se bývalému policistovi podaří zachránit jeho dceru.

Na jaké herce se můžete těšit

Minisérie se pyšní velice kvalitním hereckým obsazením. V hlavních rolích uvidíte:

  • Davida Švehlíka jako Viktora Mojžíše
  • Martina Fingera jako Jindřicha Oseckého

V dalších rolích se objeví například Martin Pechlát (Taraba), Karolína Lipowská (Linda Mojžíšová), Sylvie Krupanská (Marta Mojžíšová), Zuzana Mauéry (Helena Osecká) a Elizaveta Maximová (Klára Osecká).

Aktuálně v tv světě
Dvě největší tuzemské komerční televizní společnosti spustily své mediální kampaně a představily svůj nový program ..
22.08.2019
S podzimem se opět vrací vysílání nových nebo dokonce živě vysílaných pořadů. Děje se tak vždy po uvolněném ..
16.08.2019
Změna vlastnických podílů, která potkala sdružení pořadů Prima, by se z hlediska toho, že ji bude vlastnit v podstatě ..
13.08.2019
Poslední dobou ovládá televizní trh poměrně pozitivní trend, a totiž to, že televizní obsah spíše roste na kvalitě, a ..
11.08.2019
Prázdniny ještě nejsou pryč, ale televize Prima již představila svůj programový plán na podzim. Už tedy víme, na co se ..
06.08.2019
Léto je sice v plném proudu, ale Česká televize i během doby dovolených nezahálí a natáčí nový seriál, který by se ..
02.08.2019
Televize Nova chystá i letos pro své diváky oblíbený Den s Novou, v jehož rámci si zájemci budou moci prohlédnout ..
31.07.2019
Dětská stanice ČT :D oslaví letos v srpu své sedmé výročí. K němu svým malým i větším divákům přinese několik ..
26.07.2019
U České televize a její konkurence můžeme vidět v jejich tvorbě někdy opravdu velký rozdíl. ČT se často zaměřuje, ..
24.07.2019
Dvoudílná minisérie Stockholmský syndrom, která volně navazuje na minisérii Spravedlnost (oceněno Českým lvem), se již ..
18.07.2019