Mysteriózní kriminální seriál Případy detektiva Murdocha vysílá ČT1

V lednu 2008 měl svou televizní premiéru kanadský seriál Případy detektiva Murdocha, v originále Murdoch Mystery, jenž vychází z románů napsaných Maureen Jennigsovou. Jednotlivé příběhy se odehrávají v Torontu na přelomu 19. a 20. století a jako hlavní postava v nich vystupuje detektiv William Murdoch, jenž pracuje u torontské policie.

Brackenreid, Ogdenová, Crabtree

Kromě detektiva Murdocha (Yannick Bisson) v seriálu vystupují jeho neomalený nadřízený inspektor Brackenreid (Thomas Craig), zkušená patoložka doktorka Julia Ogdenová (Hélene Joy) a horlivý a neohrabaný konstábl George Crabtree.

Seriál se mimo jiné dotýká různých společenských témat – katolíci v protestantském světě, volební právo žen, diskriminace rasových menšin nebo problematiky homosexuálů. Tato témata jsou ovšem zpracována s ohledem na dobu, do níž je děj seriálu zasazený.

Epizodní výstupy známých osobností

Pro seriál Případy detektiva Murdocha jsou typická camea, v nichž lze spatřit známé osobnosti nejen hereckého, ale i politického světa. Mezi hostující hvězdy, které se v něm objevily, patří například tehdejší kanadský premiér Stephen Harper, herec Brendan Coyle, moderátor Peter Mansbridge, spisovatel Allan Hawco, herec a spisovatel Colin Mochrie a další.

Zajímavosti o seriálu Případy detektiva Murdocha

Seriál pokračuje již 17. sérií. Celkem tedy již diváci mohli vidět 288 epizod. Výhodou této kriminálky je hlavně to, že je koncipována jako rodinné detektivní příběhy, kdy se na jednotlivé díly může dívat celá rodina – dětmi počínaje a prarodiči konče. Zároveň se jedná o ryze kanadský seriál, kde je důraz kladený na kanadské vnímání historie.

Je zde častý slovní humor a slovní hříčky, které se ale bohužel vlivem dabingu poněkud ztrácejí. Kdo má možnost sledovat seriál v originále, tak mu určitě neuniknou. Milovníky kostýmních snímků zaujme rozhodně velmi dobře zpracované exteriéry, interiéry i samotné kostýmy herců.

Aktuálně v tv světě
Jak to vypadá, když se autobus plný Čechů vydá na dovolenou k moři? Pobavte se u nyní již kultovní české komedie, ..
16.06.2024
Gabrielu Soukalovou zná téměř celá Česká republika. Jedná se o nejúspěšnější biatlonistku naší historie, která se ..
11.06.2024

Fanoušci televizní stanice Markíza, kteří milují klasické seriály, filmy a televizní ..

08.06.2024
Vědomostní soutěž Who is asking? milují ve Švýcarsku, Řecku, Maďarsku, na Kypru i v Indii. Nyní se tento koncept ..
05.06.2024
Nejslavnější dílo Francise Scotta Fitzgeralda se od svého vzniku v roce 1925 dočkalo nespočtu divadelních a filmových ..
03.06.2024
Četli jste některou z knih Franze Kafky? Nebo si jeho jméno vybavujete pouze z hodin literatury? 3. června 2024 si ..
29.05.2024
Rodinný film Gump - pes, který naučil lidi žít, přináší dojemný, smutný, veselý a poučný příběh vyprávěný z ..
23.05.2024
Na televizní obrazovky se vrací čtyřdílný seriál Rédl, který diváky zavede do porevolučního Československa, ve ..
22.05.2024
  1. listopadu 1970 došlo v USA k ohromné tragédii. Během nehody letadla zemřel celý univerzitní tým ..
19.05.2024
Jak zaznělo v knize slavného francouzského autora Antoine de Saint-Exupéryho, správně vidíme jen srdcem. Co je důležité, ..
15.05.2024