Mystery, Aljaška: Americká komedie potěší fanoušky herce Russella Crowe

V zapadlém aljašském městečku Mystery mají všichni obyvatelé mužského rodu velkou zálibu v bruslení a v hokeji a jejich drahé polovičky je v tom podporují. Co se začne dít, když místní amatérské hokejové družstvo dostane nabídku sehrát hokejový zápas s profesionálním týmem New York Rangers?

V hlavní roli hokej

Americký film Mystery, Aljaška nabízí prostý příběh o městečku na Aljašce, které propadlo hokeji. Snímek si proto nejvíce užijí diváci, kteří fandí tomuto sportu, anebo herci Russellu Crowe, který se v něm objeví v roli šerifa a zároveň i kapitána hokejového družstva.

Přestože jeho tým prohrává většinu zápasů, hokej je pro místní obyvatele životní styl. Když se však do města dostane zpráva o tom, že jejich tým bude hrát proti profesionálům z NHL, vzbudí to velkou pozornost a naději na vítězství.

Biebe se musí vypořádat s výzvou, jak udržet v týmu morálku, zvláště když se do týmu vrátí jeho dlouholetý rival (Azaria) a oba muži soutěží o pozici kapitána týmu. Navíc se také musí vypořádat s kritikou své manželky (Mary McCormack), která chce, aby se už konečně přestal věnovat hokeji a zaměřil se na rodinu.

Snímek o přátelství

Film má silné poselství o tom, jak týmová práce a vzájemná podpora mohou pomoci překonat i ty největší výzvy. Přestože jsou místní hráči amatéři, dokážou se svým vášnivým přístupem a hokejovými schopnostmi vyrovnat profesionálnímu týmu. Snímek také ukazuje, jak může sport spojovat lidi různých věkových skupin a způsobit, že se lidé na chvíli zapomenou na své problémy a každodenní starosti.

Zajímavosti o filmu

Russell Crowe během přípravy na natáčení filmu trénoval s hokejovými legendami – Jaromírem Jágrem a Ronem Francisem. Nutno podotknout, že předtím nikdy na bruslích nestál. Tvůrci se nechali inspirovat skutečnými hokejovými hvězdami. Přestože je film svým dějem zasazený do prostředí Aljašky, natáčelo se převážně v Kanadě v provincii Alberta.

Aktuálně v tv světě
Znáte příběh o Yetim? Podívejte se společně s dětmi na film o jeho přesném opaku. Animovaný dobrodružný film Yeti: ..
02.12.2023
Jak to může dopadnout, když se tři poměrně velké rodiny spojí v jednu? To ve své komedii ukazuje Petr Nikolaev. Těšte ..
28.11.2023
Akční hit z roku 2004, postavený na spravedlnosti a schopnosti muže udělat správnou věc. I kdyby ho to mělo stát život. ..
26.11.2023
Demoliton Man, kultovní film devadesátek a vzpomínky na dětství z pera Daniela Waterse, Roberta Reneaua a Petera Lenkova se ..
25.11.2023
Rozhodně není špatné se občas podívat na filmy, které vznikly v minulosti. Zejména šedesátá léta jsou nabita hotovými ..
12.11.2023
Když se natáčel český film Metráček, psal se rok 1971. Jeho autoři sáhli po osvědčeném textu od spisovatele Stanislava ..
11.11.2023
Psal se rok 1978, když byl do kin uveden americký film Pomáda s Johnem Travoltou a Olivií Newton-John v hlavních rolích. ..
04.11.2023
V lednu 2008 měl svou televizní premiéru kanadský seriál Případy detektiva Murdocha, v originále Murdoch Mystery, jenž ..
03.11.2023
Sázkou na jistotu lze považovat filmy natočené na motivy románů J. R. R. Tolkiena režisérem Peterem Jacksonem. K ..
02.11.2023
V dobách budování světlých zítřků v duchu socialismu neměly děti běžně přístup k tradičním animovaným filmům z ..
31.10.2023