Mystery, Aljaška: Americká komedie potěší fanoušky herce Russella Crowe

V zapadlém aljašském městečku Mystery mají všichni obyvatelé mužského rodu velkou zálibu v bruslení a v hokeji a jejich drahé polovičky je v tom podporují. Co se začne dít, když místní amatérské hokejové družstvo dostane nabídku sehrát hokejový zápas s profesionálním týmem New York Rangers?

V hlavní roli hokej

Americký film Mystery, Aljaška nabízí prostý příběh o městečku na Aljašce, které propadlo hokeji. Snímek si proto nejvíce užijí diváci, kteří fandí tomuto sportu, anebo herci Russellu Crowe, který se v něm objeví v roli šerifa a zároveň i kapitána hokejového družstva.

Přestože jeho tým prohrává většinu zápasů, hokej je pro místní obyvatele životní styl. Když se však do města dostane zpráva o tom, že jejich tým bude hrát proti profesionálům z NHL, vzbudí to velkou pozornost a naději na vítězství.

Biebe se musí vypořádat s výzvou, jak udržet v týmu morálku, zvláště když se do týmu vrátí jeho dlouholetý rival (Azaria) a oba muži soutěží o pozici kapitána týmu. Navíc se také musí vypořádat s kritikou své manželky (Mary McCormack), která chce, aby se už konečně přestal věnovat hokeji a zaměřil se na rodinu.

Snímek o přátelství

Film má silné poselství o tom, jak týmová práce a vzájemná podpora mohou pomoci překonat i ty největší výzvy. Přestože jsou místní hráči amatéři, dokážou se svým vášnivým přístupem a hokejovými schopnostmi vyrovnat profesionálnímu týmu. Snímek také ukazuje, jak může sport spojovat lidi různých věkových skupin a způsobit, že se lidé na chvíli zapomenou na své problémy a každodenní starosti.

Zajímavosti o filmu

Russell Crowe během přípravy na natáčení filmu trénoval s hokejovými legendami – Jaromírem Jágrem a Ronem Francisem. Nutno podotknout, že předtím nikdy na bruslích nestál. Tvůrci se nechali inspirovat skutečnými hokejovými hvězdami. Přestože je film svým dějem zasazený do prostředí Aljašky, natáčelo se převážně v Kanadě v provincii Alberta.

Aktuálně v tv světě
Televizní diváci nejsou jen příznivci zajímavých filmů s příběhem, ale také hudebních děl. K nim patří také ..
19.03.2023
Detektivních příběhů v televizi není nikdy dost. Jedná se o oblíbený žánr, u které si lze odpočinout od ..
15.03.2023
Akční komedie patří mezi oblíbený filmový žánr, protože diváci se rádi baví. Snímek Dobrá dvojka je oddychovka, ve ..
10.03.2023

Česká televize vysílá italský kriminální seriál ..

08.03.2023
Filmy s Jamesem Bondem jako ústředním hrdinou patří mezi fanoušky špionážních snímků k nejoblíbenějším. Televizní ..
06.03.2023
Na sobotní večer televizní stanice Nova připravila napínavý thriller Cizinec ve vlaku s Liamem Neesonem v hlavní roli ..
05.03.2023

Filmové snímky s příběhem odehrávajícím se na ..

26.02.2023
Zpěvák skupiny Queen Freddie Mercury je již třicet dva let po smrti, ale jeho písně žijí stále. Svou tvorbou i životem ..
24.02.2023
Jack Hunter: Ztracený poklad Ugaritů je skvělým dobrodružným filmem, který nabízí nejen poutavý příběh, ale také ..
18.02.2023
V zapadlém aljašském městečku Mystery mají všichni obyvatelé mužského rodu velkou zálibu v bruslení a v hokeji a ..
16.02.2023