Mýty: Největší záhady světa na televizní stanici Prima ZOOM

Kdo se rád dívá pod pokličku různých záhad a tajemství, ten by si neměl nechat ujít dokumentární pořad Mýty: Největší záhady světa (2020) na televizní stanici Prima ZOOM. Ta totiž do svého vysílání zařadila jedenáctidílný seriál z produkce Story House Productions pro ZDFinfo a ZDF Enterprises. Vydejte se po stopách starověkých hrobů i nevysvětlitelných událostí a zažijte 50 minut napětí.

Záhady, které nedávají spát

Dokumentární seriál německých tvůrců si vzal za úkol přijít na kloub legendárním mýtům. Na pomoc si vzal vědce i nadšené amatéry stejně jako archeology, jež podnikají podmořské výpravy a vykopávají zajímavé nálezy z dávných dob. Lidstvo hledá odpovědi na to, co stojí za neblaze proslulým Bermudským trojúhelníkem a jestli vůbec existovala bájná Atlantida. Pořad se pokusí objasnit i to, co jsou to vlastně vlkodlaci, kde se nachází Svatý Grál a kdo byl král Attila. Seriál vás zavede do starověkého Egypta, ale také do starobylé oblasti, v níž se odehrávaly biblické příběhy.

Bronzové ocenění za nejlepší dokumentární pořad

Vedle vědeckých vysvětlení se seriál Mýty: Největší záhady světa zabývá i nejrůznějšími teoriemi, se kterými přišli obskurní badatelé. Je možné jim věřit? A co když i na nich je nějaké zrnko pravdy? Proto je podrobuje vědeckému zkoumání, které pak předkládá zvědavému divákovi. Dokumentární seriál získal bronzovou filmovou a televizní cenu New York Festivals 2021 v kategorii dokumentárních pořadů.

Najít pravdu bývá kolikrát složité

Země je plná záhad, na které by lidstvo rádo znalo odpověď. Některé jsou ale za možnostmi chápání. Ovšem každý správný skeptik si je vědom toho, že i to zdánlivě nevysvětlitelné má řešení, které je ve skutečnosti banální. Poskytli mimozemšťané starověkým lidem své technologie? Dívejte se na seriál Mýty: Největší záhady světa a dozvíte se více.

Aktuálně v tv světě
Jsou filmy, které si pustíte na nedělní odpoledne, když si chcete odpočinout od každodenního shonu. Český film ..
27.01.2023
Když se řekne režisér Zdeněk Podskalský st., je to záruka dobré zábavy. Na svém kontě má tento tvůrce řadu ..
19.01.2023
Televizní stanice Prima pravidelně zásobuje diváky reprízami seriálů natočený už dříve. Patří k nim i italská ..
17.01.2023
Televizní stanice ČT2 připravila na sobotní večer pro diváky lahůdku v podobě německo-rakouské minisérie Sisi z roku ..
15.01.2023
Filmy se životopisnou tématikou patří k oblíbeným pořadům. Režisér Joe Wright se rozhodl natočit snímek o období ..
11.01.2023
Televizní stanice Prima Zoom připravila pro své diváky dokumentární lahůdku USA v podobě osmidílného seriálu, v němž ..
08.01.2023

Spisovatel Vladimír Neff je autorem knižní předlohy ..

05.01.2023
Nový rok lze přivítat různě. S přáteli na horách, s rodinou doma nebo s partnerem v některé zajímavé destinaci. Pokud ..
01.01.2023
Diváci si už zvykli, že do svého vysílacího programu na poslední den v roce ČT1 zařazuje opakování klasické televizní ..
31.12.2022
Vánoce již klepou na dveře, takže by to možná chtělo raději se podívat na nějakou pěknou pohádku. Americký film Únos ..
24.12.2022