Na americký kultovní kriminální seriál Columbo se můžete podívat na televizi Prima Krimi

Kdo by neznal inspektora Columba, kterého tak brilantně ztvárnil Peter Falk? Americký seriál s kriminální zápletkou vznikl v letech 1971 až 1990 a na televizní obrazovky se pravidelně vrací v reprízách. Columbo je prostě klasika mezi detektivkami.

Vzhled, který klame

Do poručíka Columba byste vůbec neřekli, že je to ostřílený policista, před nímž by se měl třást kdejaký lump. Nosí baloňák, jenž už od pohledu vypadá ošuntěle, a jezdí ve starém autě. Columbo klame svým vzhledem, protože pod ledabylým vzezřením se schovává mysl Sherlocka Holmese. Tento legendární detektiv nadchl diváky v 70. letech minulého století, jež se s nostalgií rádi podívají na opakování jeho příběhů.

Zajímavosti o seriálu

Víte, že vůbec první epizodu režíroval tehdy ještě neznámý Steven Spielberg a že baloňák poručíka Columba se vydražil v roce 2018 za 121 tisíc dolarů? Ke Columbovi patří ještě nezbytné doutníky, které mu údajně pomáhají myslet. Zajímavý je ovšem fakt, že Peterovi Falkovi doutníky moc nechutnaly, protože byl vášnivým kuřákem cigaret. Předobrazem poručíka Columba byl údajně policejní inspektor Porfirij Petrovič z románu Zločin a trest.

Moment, ještě jedna otázka

Ačkoliv poručík Columbo vypadá, že neumí do pěti napočítat, při objasňování vražd používá své logické myšlení i netradiční vyšetřovací metody. Určitě si i vy vzpomenete na jeho legendární větu „Moment, ještě jedna otázka“. Kultovní seriál těží z hereckého umění Petera Falka, jenž hraje zvědavého detektiva, který umí vše vyřešit, aniž by musel někdy použít svou střelnou zbraň.

Tu ostatně ani při sobě nenosí, jako tomu bývá u moderních vyšetřovatelů v seriálech z posledních let. Samozřejmě nechybí dokonale propracovaný námět a scénář, které jsou hlavní devízou kriminálního seriálu Columbo. Klidně se na něho podívejte i po čtyřiceti letech od jeho vzniku a zjistíte, že svěží televizní dílko neztratilo nic na své přitažlivosti.

Aktuálně v tv světě
Znáte příběh o Yetim? Podívejte se společně s dětmi na film o jeho přesném opaku. Animovaný dobrodružný film Yeti: ..
02.12.2023
Jak to může dopadnout, když se tři poměrně velké rodiny spojí v jednu? To ve své komedii ukazuje Petr Nikolaev. Těšte ..
28.11.2023
Akční hit z roku 2004, postavený na spravedlnosti a schopnosti muže udělat správnou věc. I kdyby ho to mělo stát život. ..
26.11.2023
Demoliton Man, kultovní film devadesátek a vzpomínky na dětství z pera Daniela Waterse, Roberta Reneaua a Petera Lenkova se ..
25.11.2023
Rozhodně není špatné se občas podívat na filmy, které vznikly v minulosti. Zejména šedesátá léta jsou nabita hotovými ..
12.11.2023
Když se natáčel český film Metráček, psal se rok 1971. Jeho autoři sáhli po osvědčeném textu od spisovatele Stanislava ..
11.11.2023
Psal se rok 1978, když byl do kin uveden americký film Pomáda s Johnem Travoltou a Olivií Newton-John v hlavních rolích. ..
04.11.2023
V lednu 2008 měl svou televizní premiéru kanadský seriál Případy detektiva Murdocha, v originále Murdoch Mystery, jenž ..
03.11.2023
Sázkou na jistotu lze považovat filmy natočené na motivy románů J. R. R. Tolkiena režisérem Peterem Jacksonem. K ..
02.11.2023
V dobách budování světlých zítřků v duchu socialismu neměly děti běžně přístup k tradičním animovaným filmům z ..
31.10.2023