Na americký kultovní kriminální seriál Columbo se můžete podívat na televizi Prima Krimi

Kdo by neznal inspektora Columba, kterého tak brilantně ztvárnil Peter Falk? Americký seriál s kriminální zápletkou vznikl v letech 1971 až 1990 a na televizní obrazovky se pravidelně vrací v reprízách. Columbo je prostě klasika mezi detektivkami.

Vzhled, který klame

Do poručíka Columba byste vůbec neřekli, že je to ostřílený policista, před nímž by se měl třást kdejaký lump. Nosí baloňák, jenž už od pohledu vypadá ošuntěle, a jezdí ve starém autě. Columbo klame svým vzhledem, protože pod ledabylým vzezřením se schovává mysl Sherlocka Holmese. Tento legendární detektiv nadchl diváky v 70. letech minulého století, jež se s nostalgií rádi podívají na opakování jeho příběhů.

Zajímavosti o seriálu

Víte, že vůbec první epizodu režíroval tehdy ještě neznámý Steven Spielberg a že baloňák poručíka Columba se vydražil v roce 2018 za 121 tisíc dolarů? Ke Columbovi patří ještě nezbytné doutníky, které mu údajně pomáhají myslet. Zajímavý je ovšem fakt, že Peterovi Falkovi doutníky moc nechutnaly, protože byl vášnivým kuřákem cigaret. Předobrazem poručíka Columba byl údajně policejní inspektor Porfirij Petrovič z románu Zločin a trest.

Moment, ještě jedna otázka

Ačkoliv poručík Columbo vypadá, že neumí do pěti napočítat, při objasňování vražd používá své logické myšlení i netradiční vyšetřovací metody. Určitě si i vy vzpomenete na jeho legendární větu „Moment, ještě jedna otázka“. Kultovní seriál těží z hereckého umění Petera Falka, jenž hraje zvědavého detektiva, který umí vše vyřešit, aniž by musel někdy použít svou střelnou zbraň.

Tu ostatně ani při sobě nenosí, jako tomu bývá u moderních vyšetřovatelů v seriálech z posledních let. Samozřejmě nechybí dokonale propracovaný námět a scénář, které jsou hlavní devízou kriminálního seriálu Columbo. Klidně se na něho podívejte i po čtyřiceti letech od jeho vzniku a zjistíte, že svěží televizní dílko neztratilo nic na své přitažlivosti.

Aktuálně v tv světě
Věříte na náhodu? Nebo na osud? Co když je to všechno jinak a váš osud má v rukou několik lidí, kteří bedlivě ..
10.07.2024

Každý milovník cyklistiky jistě dobře ví, že první červencové týdny jsou zasvěceny ..

09.07.2024
O Venus a Sereně Williamsových slyšel snad úplně každý. Tyto sestry ohromily celý svět a na tenisových kurtech ..
07.07.2024
V roce 2017 se obrazovkách České televize objevil seriál Svět pod hlavou. Jeho děj se zasazen do let 2016 a 1982. Režijně ..
30.06.2024
Od natočení kultovní české komedie Zdeňka Trošky uběhlo již 35 let, ale stále se jedná o film, který Češi milují. ..
26.06.2024
Mistryně romantických komedií Nancy Meyers do svého filmu Lepší pozdě nežli později v roce 2003 obsadila Diane Keaton a ..
23.06.2024
Hokejové šílenství je za námi, titul Mistrů světa máme doma a od pátku 14. června se všichni soustředíme na ..
20.06.2024
Jak to vypadá, když se autobus plný Čechů vydá na dovolenou k moři? Pobavte se u nyní již kultovní české komedie, ..
16.06.2024
Gabrielu Soukalovou zná téměř celá Česká republika. Jedná se o nejúspěšnější biatlonistku naší historie, která se ..
11.06.2024

Fanoušci televizní stanice Markíza, kteří milují klasické seriály, filmy a televizní ..

08.06.2024