Na České televizi se potkáme se situační komedií Osada

Střet rozdílných povah a zároveň podprahová blízkost aktérů vůči sobě samým v úzké komunitě je stále živým a vděčným tématem pro filmy a seriály. Scenárista Petr Kolečko tímto konceptem podložil svůj již kultovní Okresní přebor a ve své práci bude pokračovat i nadále. Již od 3. září se každý pátek na České televizi setkáme s prvním dílem komediálního seriálu Osada.

Třináctidílný seriál bude situován opět do venkovského prostředí, tentokrát do chatařské komunity. Základem se pro dílčí konflikty a neshody stanou zcela nejen charakterově, ale i pracovním zázemím zcela odlišné typy. Mezi postavami, jež ztvární herci jako Tomáš Hanák, Martin Myšička, Jana Švandová, Pavel Nový nebo Igor Bareš či Petra Nesvačilová a Jana Plodková, tak najdeme například archetypy jako spisovatelku románů červené knihovny, nepraktického ajťáka, vojáka v záloze nebo paranoidního milionáře tající svůj majetek.

Režie se chopí Radek Bajgar, jenž má na kontě divácky hojně navštěvované filmy jako Teorie tygra nebo Teroristka, popřípadě seriály Kriminálka Anděl či Expozitura. Sám se k seriálu, již se ocitajícím v závěrečné fázi produkce, vyjadřuje skrze hlavní motiv seriálu, kterým má být ztížená schopnost komunikace v digitální éře sociálních sítí a střetávání se zcela odlišných pracovních prostředí a společenských sfér.

Kreativní producent Josef Viewegh pak přiblížil lokace. Seriál se bude odehrávat v malebném prostředí Berounky v okolí Nižboru, kteréžto prostředí přiblíží seriál ke kýžené autenticitě. Zároveň mluvil i o podobě a žánrovém vyznění, přičemž kostrou se stanou zejména situační humor a vtipné dialogy. Nakonec ani titulní píseň nebude ochuzena o známý hlas: role ústředního songu se ujal Xindl X.

Aktuálně v tv světě
Ve filmu Ztratili jsme Stalina z roku 2017, který byl natočený v koprodukci Velké Británie, Francie a Belgie, se divák ..
25.09.2022
Televizní stanice Prima ZOOM začíná vysílat třídílný britský dokumentární seriál Vzestup nacistů, který diváky ..
21.09.2022

Do vysílání se vrací oblíbený kriminální seriál Policie Modrava ..

16.09.2022
Zajímavé pořady nabízí program na televizní stanici Prima ZOOM. Jedná se vesměs o dokument, které přinášejí ..
14.09.2022
Až si budete chtít odpočinout od shonu a starostí běžného dne, tak si nezapomeňte pustit televizní stanici JOJ Cinema, ..
12.09.2022
Televizní stanice Prima Love svůj program pořadu přizpůsobuje spíše ženskému publiku, které má rádo romantické filmy ..
11.09.2022
Televizní stanice Nova CINEMA uvede ve svém programu americký film z roku 2015 Rapeři z Comptonu. Zaujme především ..
04.09.2022
Internetová i tištěná média jsou plná informací ze života nejrůznějších celebrit, které se proslavily ve filmu nebo ..
31.08.2022
Detektivních příběhů není nikdy dost. Jsou oblíbené, protože přinášejí napětí i pobavení, což člověka dokáže ..
28.08.2022
Televizní stanice Prima Zoom se specializuje na dokumentární pořady z různých oblastí lidského života. Příznivci ..
24.08.2022