Na CNN Prima News končí Hlavní zprávy. Prima plánuje další programové změny

Po prvním čtvrtroku vysílání CNN Prima News se nesjpíšzačíná rekapitulovat a vyhodnocovat, a to s sebou nese i nějaké změny. Tu největší už Prima stihla oznámit – zpravodajská relace Hlavní zprávy už se nebude na CNN Prima News vysílat, zůstane jen na Primě. Také následné pořady Showtime a Počasí se budou vysílat jen na hlavním kanále Primy.  Namísto zpravodajství nabídne CNN Prima News po sedmé večeření hodinový dokument.

Po čtvrt roce je čas na změnu

Vedení Primy také naznačilo, že tím by změny neměly končit. Tímto a dalšími kroky chce optimalizovat vysílání nového kanálu a reflektovat tak zkušenosti z prvního čtvrtletí. Na podzim by se do vysílání CNN Prima News měly přidat dva nové zpravodajské bloky, které doplní odpolední kontinuální vysílání. První by měl začínat v poledne a měl by přinést především rozhovory na aktuální témata. Odpolední blok od 16 hodin by se měl soustředit na krimi zprávy a také regionální události.

Jak se změní sledovanost?

Po třech měsících provozu dosahuje CNN Prima News průměrného podílu celodenní sledovanosti 0,37 % mezi diváky nad 15 let. Mezi nejsledovanější pořady doposud patřily Hlavní zprávy se společně s pořady Showtime, Počasí a Partie Terezie Tománkové. Většina z těchto pořadů se už ale na podzim vysílat nebude, takže bude zajímavé sledovat, jak se poté sledovanost promění. Web CNNPrima.cz si zatím drží poměrně slušnou průměrnou měsíční návštěvnost přes 1,1 milionu reálných uživatelů.

Je zřejmé, že Prima má s kanálem CNN větší plány a nechce skončit jen u toho, že by nejsledovanější pořady byly ty, které jsou duplikované ještě jinde. Těžko si však lze nyní představit, že diváci dají přednost dokumentu před aktuálním zpravodajstvím ať už na Primě, nebo na jiném kanále. CNN Prima News tedy bude muset zaujmout i něčím dalším. Necháme se překvapit, co to bude.

Aktuálně v tv světě

Příznivci hudebních reality show se opět dočkali. ..

01.08.2021
Pro odborníky a zaujaté zájemce o technickou podobu digitálního vysílání přinášíme zajímavou zprávu. Jejím ..
28.07.2021
Video contentu není nikdy dost, řekla si zřejmě televize Prima a spustila nový web pod názvem Prima Pauza. Její populární ..
25.07.2021
Ačkoliv jsme nedávno zmínili fakt, že se skupině Prima v posledních týdnech dařilo na poli video platforem, stále je ..
17.07.2021
Několik novinek chystá v nadcházejících týdnech TV Nova. Pokud jsme ale v dřívějších článcích mluvili o změnách, ..
11.07.2021
Chystanou kulinářskou show Peče celá země čeká práce v postprodukční fázi a míří do střižny. ..
04.07.2021
Na televizi Nova se v létě vrátí některé tradiční projekty z jejich domácí výroby. V první řadě je třeba ..
27.06.2021
Již v pátek začalo fotbalové mistrovství Evropy a je na místě připomenout, že ČT Sport zajistí divákům veškerou ..
20.06.2021
TV Nova se ve spolupráci s Národním parkem Šumava rozhodla spustit kampaň, která by měla podnítit větší starost o ..
13.06.2021
Česká televize vystupuje i na podporu kulturní sféry. V souvislosti s pandemickou krizí, která v České republice trvá ..
06.06.2021