Na CNN Prima News končí Hlavní zprávy. Prima plánuje další programové změny

Po prvním čtvrtroku vysílání CNN Prima News se nesjpíšzačíná rekapitulovat a vyhodnocovat, a to s sebou nese i nějaké změny. Tu největší už Prima stihla oznámit – zpravodajská relace Hlavní zprávy už se nebude na CNN Prima News vysílat, zůstane jen na Primě. Také následné pořady Showtime a Počasí se budou vysílat jen na hlavním kanále Primy.  Namísto zpravodajství nabídne CNN Prima News po sedmé večeření hodinový dokument.

Po čtvrt roce je čas na změnu

Vedení Primy také naznačilo, že tím by změny neměly končit. Tímto a dalšími kroky chce optimalizovat vysílání nového kanálu a reflektovat tak zkušenosti z prvního čtvrtletí. Na podzim by se do vysílání CNN Prima News měly přidat dva nové zpravodajské bloky, které doplní odpolední kontinuální vysílání. První by měl začínat v poledne a měl by přinést především rozhovory na aktuální témata. Odpolední blok od 16 hodin by se měl soustředit na krimi zprávy a také regionální události.

Jak se změní sledovanost?

Po třech měsících provozu dosahuje CNN Prima News průměrného podílu celodenní sledovanosti 0,37 % mezi diváky nad 15 let. Mezi nejsledovanější pořady doposud patřily Hlavní zprávy se společně s pořady Showtime, Počasí a Partie Terezie Tománkové. Většina z těchto pořadů se už ale na podzim vysílat nebude, takže bude zajímavé sledovat, jak se poté sledovanost promění. Web CNNPrima.cz si zatím drží poměrně slušnou průměrnou měsíční návštěvnost přes 1,1 milionu reálných uživatelů.

Je zřejmé, že Prima má s kanálem CNN větší plány a nechce skončit jen u toho, že by nejsledovanější pořady byly ty, které jsou duplikované ještě jinde. Těžko si však lze nyní představit, že diváci dají přednost dokumentu před aktuálním zpravodajstvím ať už na Primě, nebo na jiném kanále. CNN Prima News tedy bude muset zaujmout i něčím dalším. Necháme se překvapit, co to bude.

Aktuálně v tv světě
Podzim nás vítá za okny i na televizních obrazovkách. Na většině televizních kanálů bude podzimní nabídka sestávat ..
16.09.2020
S nástupem nového školního roku se situace vrací do starých kolejí také na televizních obrazovkách. Již od posledních ..
13.09.2020
Hodně se mluví o tom, co nabídnou hlavní televizní programy pro dospělé, ale bylo by škoda přehlédnout i zajímavou ..
10.09.2020
Televize Nova prozradila, jak se jí v loňském roce finančně dařilo. Z údajů vyplývá, že televizní skupina ..
06.09.2020
Pořad UčíTelka na České televizi nejednomu rodiči vytrhl během karantény trn z paty. A přestože jsme si mysleli, že se ..
03.09.2020
Během pandemie koronaviru došlo k nucenému odložení přechodu na DVB-T2. Byť situace stále není zrovna ideální, ..
30.08.2020
Podzimní televizní sezóna oficiálně startuje. Léto se rychle přehouplo a zejména komerční televize se opět pouští do ..
27.08.2020
Září se kvapem blíží a největší české televize již intenzivně pracují na spuštění podzimního vysílání. ..
23.08.2020
Letošní podzim bude na ČT 1 jiný než dřív. Podle doposud zveřejněných informací se zdá, že neuvidíme tolik ..
21.08.2020
Po prvním čtvrtroku vysílání CNN Prima News se nesjpíšzačíná rekapitulovat a vyhodnocovat, a to s sebou nese i nějaké ..
16.08.2020