Na ČT se chystá kriminálka pro děti

Kriminálek je na obrazovkách České televize celkem velké množství. Některé jsou nové, jiné se reprízují, další se natáčejí a o poslední skupině lze říci, že je jejich natáčení teprve v plánu. A právě do této kategorie můžeme zařadit jeden celkem unikátní počin, kterou má být kriminálka pro děti.

Známe několik detailů

I když je to celkem zvláštní přístup, Česká televize potvrdila, že se kriminálka pro děti skutečně chystá a že půjde o detektivní příběh, který bude přizpůsoben právě dětem. Pokud jde o název dané kriminálky, tak se jedná o titul Kriminálka 5. C. Jméno režiséra je Juraj Nvoty a očekává se, že se tohoto úkolu zhostí právě s ohledem na menšího diváka.

Má se jednat nikoliv o film, ale o seriál, který bude mít 13 dílů. Konkrétní herecké obsazení se zatím tají, ale jedno jméno již je známé. Bude to jeden z nejznámějších herců u nás, kterým je Bolek Polívka.

V souvislosti s festivalem

Samotné natáčení by mělo začít ve Zlíně, a to v souvislosti s událostí, kterou je Mezinárodní festival pro děti a mládež ve Zlíně. Zde Česká televize nejenom představí již realizovanou tvorbu, ale právě zde došlo k oznámení toho, že je v plánu také natočení dětského kriminálního seriálu. To vzbudilo pochopitelně celkem zajímavé reakce. Na druhou stranu je ale nutné uvést, že různé dětské detektivky dnes přece jenom nejsou zase až tak neobvyklé. Právě naopak.

Oslavy dětského kanálu

Vše má televize navíc spojeno s tím, že její dětský kanál ČT:D slaví pět let. A právě v souvislosti s tím má v plánu oslavy, které by měly trvat okolo 100 dní a měly by přinést různou novou tvorbu. Pokud máme mluvit i o uvedení samotné dětské kriminálky, zde je třeba jasně říci, že zatím není znám přesný termín toho, kdy by se měla na obrazovkách uvést. Vzhledem k tématu se ale dá očekávat, že tento počin bude televize propagovat poměrně výrazným způsobem.

Aktuálně v tv světě
V době, když TV Barrandow začínala, měla jenom jeden jediný kanál. A ten se soustředil primárně na pořady a na zábavu ..
17.06.2018
Je to právě mladý divák, ve kterém vidí mnoho současných televizních kanálů jasnou budoucnost. Pokud se máme podívat ..
12.06.2018
Kriminálek je na obrazovkách České televize celkem velké množství. Některé jsou nové, jiné se reprízují, další se ..
10.06.2018
Česko Slovensko má talent je soutěž, která je založena na známém zahraničním formátu a která měla úspěch i u nás. ..
05.06.2018
Pravidelná konference s názvem Digimedia je poměrně očekávanou událostí ani ne tak pro klasické televizní diváky, ale ..
03.06.2018
Česká televize ví, co má nabídnout, aby si dokázala získat zájem diváků. Jsou to především kriminálky. Není to zase ..
30.05.2018
Událost, o které se celkem dlouho mluví a o které vás také pravidelně informujeme. Jedná se o přechod na DVB-T2, který ..
25.05.2018
Je to za námi. Máme na mysli letošní MS v hokeji, kde se našim hokejistům zase až tak úplně nedařilo. My se však na ..
23.05.2018
Když se podíváme na u nás nejznámějšího poskytovatele kabelové televize, je to společnost UPC. Kromě toho, že nabízí ..
20.05.2018
Je pravdou, že když se podíváme na seriálovou tvorbu tuzemských televizí, tak řada z jejich počinů je založena spíše ..
16.05.2018