Na ČT se chystá kriminálka pro děti

Kriminálek je na obrazovkách České televize celkem velké množství. Některé jsou nové, jiné se reprízují, další se natáčejí a o poslední skupině lze říci, že je jejich natáčení teprve v plánu. A právě do této kategorie můžeme zařadit jeden celkem unikátní počin, kterou má být kriminálka pro děti.

Známe několik detailů

I když je to celkem zvláštní přístup, Česká televize potvrdila, že se kriminálka pro děti skutečně chystá a že půjde o detektivní příběh, který bude přizpůsoben právě dětem. Pokud jde o název dané kriminálky, tak se jedná o titul Kriminálka 5. C. Jméno režiséra je Juraj Nvoty a očekává se, že se tohoto úkolu zhostí právě s ohledem na menšího diváka.

Má se jednat nikoliv o film, ale o seriál, který bude mít 13 dílů. Konkrétní herecké obsazení se zatím tají, ale jedno jméno již je známé. Bude to jeden z nejznámějších herců u nás, kterým je Bolek Polívka.

V souvislosti s festivalem

Samotné natáčení by mělo začít ve Zlíně, a to v souvislosti s událostí, kterou je Mezinárodní festival pro děti a mládež ve Zlíně. Zde Česká televize nejenom představí již realizovanou tvorbu, ale právě zde došlo k oznámení toho, že je v plánu také natočení dětského kriminálního seriálu. To vzbudilo pochopitelně celkem zajímavé reakce. Na druhou stranu je ale nutné uvést, že různé dětské detektivky dnes přece jenom nejsou zase až tak neobvyklé. Právě naopak.

Oslavy dětského kanálu

Vše má televize navíc spojeno s tím, že její dětský kanál ČT:D slaví pět let. A právě v souvislosti s tím má v plánu oslavy, které by měly trvat okolo 100 dní a měly by přinést různou novou tvorbu. Pokud máme mluvit i o uvedení samotné dětské kriminálky, zde je třeba jasně říci, že zatím není znám přesný termín toho, kdy by se měla na obrazovkách uvést. Vzhledem k tématu se ale dá očekávat, že tento počin bude televize propagovat poměrně výrazným způsobem.

Aktuálně v tv světě
Novinky z české seriálové scény, Rapl 2 a Most!, ovládly pondělní večer v českých domácnostech. Oba dokázaly u ..
20.01.2019
Nova ve středu 9. ledna vsadila na své stálice, které v divácké oblibě dlouhodobě bodují. Výměna manželek už ..
16.01.2019
Pořad Otázky Václava Moravce se po více než třech letech vrací na místo, kde před 15 lety začínal. Od neděle 6. ledna ..
12.01.2019
Už jsme vás informovali o tom, že na TV Nova se opět uskuteční pěvecká soutěž s názvem TheVoice. Na rozdíl od řady ..
06.01.2019
Je tu rok 2019 a tak se můžeme ohlédnout za tím předchozím. A to pochopitelně z toho pohledu, jak se jednotlivým ..
04.01.2019

Zima ještě ani pořádně nezačala, nicméně nám televize Nova už oznámila připravované novinky ..

23.12.2018

Letošní řada StarDance diváky doslova přitáhla k televizním obrazovkám. Za úspěchem stojí bezesporu ..

19.12.2018
Óčko se nyní na televizních obrazovkách vyskytuje ve třech podobách. Stanice O nabízí svým divákům Óčko, Óčko Gold ..
16.12.2018
Na jaře 2019 se do vysílacího programu televize Nova vrací divácky oblíbená soutěž MasterChef Česko. Po dvouleté odmlce ..
13.12.2018
Už v první polovině listopadu se dostala mezi veřejnost informace o plánovaném spojení tří úspěšných magazínů o ..
09.12.2018