Na ČT se chystá kriminálka pro děti

Kriminálek je na obrazovkách České televize celkem velké množství. Některé jsou nové, jiné se reprízují, další se natáčejí a o poslední skupině lze říci, že je jejich natáčení teprve v plánu. A právě do této kategorie můžeme zařadit jeden celkem unikátní počin, kterou má být kriminálka pro děti.

Známe několik detailů

I když je to celkem zvláštní přístup, Česká televize potvrdila, že se kriminálka pro děti skutečně chystá a že půjde o detektivní příběh, který bude přizpůsoben právě dětem. Pokud jde o název dané kriminálky, tak se jedná o titul Kriminálka 5. C. Jméno režiséra je Juraj Nvoty a očekává se, že se tohoto úkolu zhostí právě s ohledem na menšího diváka.

Má se jednat nikoliv o film, ale o seriál, který bude mít 13 dílů. Konkrétní herecké obsazení se zatím tají, ale jedno jméno již je známé. Bude to jeden z nejznámějších herců u nás, kterým je Bolek Polívka.

V souvislosti s festivalem

Samotné natáčení by mělo začít ve Zlíně, a to v souvislosti s událostí, kterou je Mezinárodní festival pro děti a mládež ve Zlíně. Zde Česká televize nejenom představí již realizovanou tvorbu, ale právě zde došlo k oznámení toho, že je v plánu také natočení dětského kriminálního seriálu. To vzbudilo pochopitelně celkem zajímavé reakce. Na druhou stranu je ale nutné uvést, že různé dětské detektivky dnes přece jenom nejsou zase až tak neobvyklé. Právě naopak.

Oslavy dětského kanálu

Vše má televize navíc spojeno s tím, že její dětský kanál ČT:D slaví pět let. A právě v souvislosti s tím má v plánu oslavy, které by měly trvat okolo 100 dní a měly by přinést různou novou tvorbu. Pokud máme mluvit i o uvedení samotné dětské kriminálky, zde je třeba jasně říci, že zatím není znám přesný termín toho, kdy by se měla na obrazovkách uvést. Vzhledem k tématu se ale dá očekávat, že tento počin bude televize propagovat poměrně výrazným způsobem.

Aktuálně v tv světě
V posledních letech se s novými seriály v rámci českých televizí doslova roztrhl pytel. Vedení televizních stanic ..
19.05.2019
Diváci v České republice jsou pravidelně zásobováni skvělými kriminálními seriály, z nichž nad ostatními bezesporu ..
16.05.2019
Generální ředitel Petr Dvořák podal návrh, aby ředitelem Ostravského studia ČT zůstal dosavadní ředitel Tomáš ..
12.05.2019
Skupina Prima v loňském roce učinila zásadní rozhodnutí. Kromě upravení programu Prima Love spustila i vysílání ..
11.05.2019
Česká televize se poslední roky poměrně intenzivně zaměřuje na kvalitní seriálovou tvorbu. A to jak v podobě té, ..
06.05.2019
Již několik let slaví TV Prima úspěch se svou improvizační show, která nese název Partička. Ta dlouhodobě baví diváky ..
05.05.2019
Režisér a producent Tomáš Magnusek představil úplně nový vznikající seriál s názvem Čechovi. Třináctidílná sága ..
28.04.2019
Česká televize chystá projekty, které jsou nové svým obsahem, ale už ne tolik žánrem. Vsadila totiž na osvědčenou ..
24.04.2019
Jestliže jste v minulosti sledovali pořady se Zdeňkem Pohlreichem, jistě pro vás máme dobrou zprávu. Právě se totiž ..
21.04.2019
Pokud sledujete ranní Snídani s Novou na televizi Nova, asi jste si všimli, že od pondělí 15. Dubna jste mohli vidět novou ..
17.04.2019