Na ČT se vrací nová Hodina pravdy

Česká televize se rozhodla vrátit na své obrazovky neotřelý a originální pořad Hodina pravdy. V něm se pravidelně utkávaly rodinné či spřátelené týmy a snažily se ukázat, jak za krátký čas dokázaly vypilovat nelehkou dovednost, kterou dostali za úkol. Nyní ale přichází i řada novinek.

Pořad se svého času objevoval na České televizi pravidelně a získal si svůj okruh diváků. Pak jednoduše skončil a zřejmě jen málokdo doufal, že se ještě vrátí. Ale je tomu tak. Vedení ČT nyní oznámilo, že staronová Hodina pravdy se začne vysílat od soboty 21. března, a to v hlavním vysílacím čase od 20 hodin. Základ show zůstává stejný, ale došlo i k několika změnám.

Nový moderátor i týmy

Tím, co diváci zaznamenají na první pohled, je změna hlavní tváře pořadu. Nově ho bude moderovat herec Aleš Háma, který mu svým specifickým humorem a vtipnými glosami jistě dodá modernější a humornější ráz. Režie se jako u minulé „série“ ujal Hámův kolega a dlouholetý spolupracovník Jakub Wehrenberg. Ale to není vše. V pořadu se opět bude jednat o to, že přihlášený a vybraný tým dostane na počátku nelehký úkol hodný často i cirkusového akrobata. Účastníci budou mít týden na to, aby úkol natrénovali, zdokonalili se v něm – a pak vyšlou jednoho svého zástupce, aby přímo v televizním studiu předvedl, jak mu to jde. Nemusejí přitom soutěžit jen rodinní příslušníci, ale třeba i skupinka kamarádů nebo kolegů z práce. Omezení zde nejsou žádná.

Pomoc pro charitu

Stejně jako v minulosti, i nyní se bude soutěžit o věcné, hodnotné ceny. A vítězný tým si následně sám může vybrat, o jakou konkrétní cenu má zájem – a tu také dostane. Ale aby nešlo jen o boj o vlastní obohacení, je tu ještě jedna novinka – v každém díle se bude bojovat o takzvanou „cenu pro někoho“. Znamená to, že pokud tým zvítězí, vyhraje cenu nikoliv pro sebe, ale pro jiné, potřebnější lidi. Může jít buď o charitu, nebo třeba zájmovou činost – jak naznačilo vedení ČT, v jednom díle se tak třeba vedoucí dětského tábora budou snažit vyhrát něco pro své svěřence.

Aktuálně v tv světě
Když se mluví o sportu, tak si většina lidí představí sporty klasické. U nás je to hlavně fotbal, hokej, tenis, stejně ..
21.02.2018
Jak jsme vás již informovali, Česká televize chystá do svého vysílání zajímavou novinku, která ponese název Inspektor ..
18.02.2018
Jedním z pořadů na TV Barrandov jsou i Aféry. Je poměrně známý, a to mimo jiné proto, že je vysílán hned čtyřikrát ..
16.02.2018
Takzvaná koprodukční tvorba není v dnešní době nic výjimečného. O co se vlastně jedná? Jde o cestu, při které ..
11.02.2018
TV Nova je u nás stále jasnou komerční jedničkou. Aby tomu tak bylo, rozhodně nesmí usnout na vavřínech. I proto ..
09.02.2018
Už se to nezadržitelně blíží. A co konkrétně? Samozřejmě známý sportovní svátek, kterým jsou olympijské hry. Je ..
04.02.2018
Pokud patříte do poměrně početné skupiny milovníků fotbalu, potom víte, že na volně šiřitelných, tedy bezplatných ..
30.01.2018
Už se to pomalu ale jistě blíží. Co? Onen termín přechodu, kdy se již nebude využívat současná pozemní digitální ..
26.01.2018
TV Prima má zaregistrováno několik obchodních známek, které se týkají jednotlivých pořadů. To není v rámci televizí ..
25.01.2018
I když je zde stále ještě zimné období, během kterého běží na televizních obrazovkách několik různorodých novinek, ..
21.01.2018