Na ČT1 chystají nový kriminální seriál

Počínaje nedělním večerem 31. ledna 2021 chystá Česká televize žhavou novinku z kriminální branže. Jde o nový seriál s názvem Zločiny Velké Prahy. Bude mít celkem deset dílů.

Detektiv dá přednost Československu

Nový počin Zločiny Velké Prahy je situován do období 20. let 20. století. Má navazovat na nestárnoucí, průběžně stále opakovaný a mezi diváky velmi oblíbený seriál Hříšní lidé Města pražského a samozřejmě také druhý seriálový titul Četnické humoresky. Titulní roli ztvárnil herec Jaroslav Plesl jako rakousko-uherský detektiv Hynek Budík. Kriminalista po skončení 2. světové války zvolí československou příslušnost a posílí řady kriminálky nově zrozené československé republiky. ¨

Objeví se i osudy rodin

V obsazení nechybí další slavná jména, a to například Jiří Langmajer coby inspektor Rudolf Havlík, dále Denis Šafařík jako policejní agent Martin Nováček. Nejde ale jenom o samotné detektivní příběhy. V seriálu se objeví i rodiny kriminalistů a budou se řešit také jejich peripetie. Proto se v příbězích objeví i herečka Lenka Vlasáková jako žena kriminalisty budíka, která má šlechtický původ. Dále i dcery Budíkových, jež hraje Darija Pavlovičová a Sabina Rojková. Další role ztvárnili například Miroslav Táborský, Jiří Bartoška, František Němec, Lucie Žáčková.

Přednost dostala současná optika

K novému seriálu se vyjadřuje sám režisér Jaroslav Brabec: „Doufám, že (Zločiny Velké Prahy) budou charakteristické právě tím, že nepředstavují klasický detektivní seriál. Přestože každý z deseti dílů má uzavřený detektivní případ, tak právě prolínání s osudy rodin je výjimečné a myslím, že to je to, co může diváky zajímat. I proto, že příběhy jednotlivých hrdinů jsou v zásadě současné.“ Tím by se nový seriál měl lišit od zmiňovaných starších počinů. Brabec zároveň poznamenává, že se točilo tak, aby diváci u obrazovek mohli vidět příběhy optikou současnosti.

Aktuálně v tv světě
Myslet si, že křivka vývoje sledovanosti televizních pořadů na počítači je totožná jako ta u televize by bylo chybou. ..
23.02.2021
I když mezi nejoblíbenější televizní programy patří seriály, samozřejmě televizní kanály chystají i další ..
21.02.2021
Od středečního večera 24. února 2021 nabídne TV Nova bonusy k velmi žádanému programu MasterChef Česko. Nasadí je ve ..
16.02.2021
V lednu letošního roku se jedničkou ve sledovanosti stala Česká televize, jejíž podíl na sledovanosti se dostal až na ..
14.02.2021
Zcela určitě k tomu dopomohla koronavirová krize – v loňském roce stoupla sledovanost televizí obecně. Na dvojnásobek ..
09.02.2021
Nové zpravodajství chystá na svém kanále Česká televize. Na ČT3, kanále, který odstartoval svoje vysílání vloni ..
07.02.2021
Počínaje 2. únorem 2021 rozšiřuje zpravodajská stanice CNN Prima News, náležející ke skupině TV Prima, regionální ..
02.02.2021
Jaké trendy se objevují na televizním trhu? Vzájemnou symbiózu a podporu stále více vykazuje video, video na online ..
29.01.2021
Počínaje nedělním večerem 31. ledna 2021 chystá Česká televize žhavou novinku z kriminální branže. Jde o nový ..
26.01.2021
Televizní kanály a jejich vedení už dávno dobře ví, jak důležitá je provázanost a vzájemná podpora televizního ..
22.01.2021