Na nový vysílací standard DVB-T2 upozorňuje už i piktogram na obrazovce

Televizní diváky čeká velká změna. Řeč je samozřejmě o připravovaném přechodu na moderní vysílací standard DVB-T2. Pro běžného uživatele může být tato změna matoucí a komplikovaná, a proto se televize již delší dobu snaží diváky na změnu upozorňovat a nabízet vhodná řešení. Nově upozorňuje Česká televize na přechod na nový standard piktogramem, který se ve vysílání zobrazuje v pravém horním rohu obrazovky. Tato novinka se týká od pátku 1. listopadu diváků v Praze a středních Čechách. Vysílače Žižkov a Cukrák totiž přejdou na DVB-T2 již 27. listopadu.

Ve středních Čechách už je změna na spadnutí

Česká televize zahájila informační kampaň k přechodu na DVB-T2 už v loňském roce. Diváky se snažila na změnu připravit řadou spotů, které ostatně na obrazovkách běží dodnes. Od začátku listopadu přidává ještě piktogram, který se skutečně dá již stěží přehlédnout. Prozatím se to týká pouze těch televizorů, které přijímají pozemní vysílání DVB-T z vysílačů Žižkov a Cukrák. Tyto vysílače totiž jako první v České republice přeladí na standard DVB-T2 a odstartují tak proces, který do poloviny příštího roku postupně zasáhne i všechny ostatní regiony.

Pokud by do této skupiny nepatříte, pak by vás určitě mohlo zajímat, jak takový piktogram vypadá. Jde v podstatě o velmi jednoduchý obrázek vysílače s vykřičníkem. Pro každého, komu se zatím podařilo poměrně intenzivní informační kampani uniknout, je toto jasné varování, že se jich přeladění na moderní signál DVB-T2 bude již brzy týkat. Řada lidí samozřejmě změnou není nadšena, neboť v některých případech se od nich bude požadovat pořízení nového přístroje. Přesto má změna i pozitiva. Přechod na vysílání DVB-T2 bude pro diváky znamenat zejména kvalitativní zlepšení. Nové sítě nabídnou vyšší přenosovou kapacitu, televizní stanice dostanou větší prostor a budou tak moci vysílat ve vyšší kvalitě.

Aktuálně v tv světě
Většina televizních kanálů již začíná pomalu odkrývat svá vánoční esa. Vždyť je taky na čase – Vánoce nás ..
16.11.2019
A je to tady zase. Rok se s rokem sešel a opět se začínají řešit Vánoce. Patrné je to jak na ulicích měst a obcí, ..
14.11.2019
Podzimní televizní sezóna je v plném proudu, v říjnu si nejsilnější pozici držela Nova, posilovaly ale hlavně Prima a ..
11.11.2019
Televizní diváky čeká velká změna. Řeč je samozřejmě o připravovaném přechodu na moderní vysílací standard DVB-T2. ..
05.11.2019
Blíží se velké výročí. 17. listopadu si připomeneme 30 let od sametové revoluce, kdy došlo ke změně režimu. Česká ..
03.11.2019
Společnost CentralEuropean Media Enterprises (CME) potvrdila v neděli večer, že uzavřela definitivní smlouvu o akvizici s ..
31.10.2019
Televizní festival v Cannes byl pro Českou televizi úspěšný. Veze si z něj hned několik nových zahraničních ..
27.10.2019
Málokdy jsou další díly a série úspěšných seriálů oblíbenější než ty předchozí. Přesto se i v českém ..
23.10.2019
Již dlouhou dobu sledované a po minulých řadách velice očekávané vysílání další řady StarDance získalo ..
20.10.2019
V poslední době se hodně hovoří o přechodu na DVB-T2. Velice častou otázkou u diváků bývá, kolik je bude v jaké ..
16.10.2019