Na obrazovky se vrací minisérie Spravedlnost

Jakou cenu musí zaplatit detektiv vyšetřující případ vraždy prominentního soudce, kterou spáchala jeho dcera? Odpověď na tuto otázku přináší třídílné psychologické drama Spravedlnost, které získalo v roce 2018 Českého lva v kategorii Nejlepší televizní film nebo minisérii.

Zápletka diváky zaujme hned od začátku

Uprostřed noci přibíhá  do bytu svého otce, policejního vyšetřovatele Richarda, jeho dvacetiletá dcera Lily. Kromě toho, že je v šoku, je také celá od krve a sdělí mu, že v sebeobraně zabila svého milence. Tím je prominentní soudce Kowalský. Richard se rozhodne, že svou dceru bude krýt. Tělo soudce zakope a zbaví se stop. Když dojde k nalezení ostatků, je vyšetřování vraždy přiděleno kriminalistickému týmu, v jehož čele je Richard. Během vyšetřování dochází k postupnému odhalování důkazů, které jsou ale v rozporu s verzí, kterou mu vykreslila jeho dcera.

Proč se na minisérii podívat?

Narozdíl od jiných kriminálek, znají v minisérii Spravedlnost diváci vraha již od první chvíle. Jejím cílem totiž není odhalení vraha, ale okolností a důvodů, které k vraždě vůbec vedly. Zároveň se v příběhu objevuje také věčný souboj dobra a zla v člověku a ukázka toho, co vše je rodič schopen udělat pro své dítě. V hlavní roli policejního vyšetřovatele Roberta se objeví Ondřej Vetchý.

Zajímavosti

  • Natáčení probíhalo v roce 2016 v Ostravě a Praze.
  • Prostory policejního oddělení vražd se natáčely v prostorech nové Pragovky v Praze na Vysočanech. Totožná lokace byla vidění v seriálu Bohéma, kde představovala Barrandovskou jídelnu.

 

Minisérie Spravedlnost si sošku Českého lva vysloužila právem, protože je sondou do lidské duše a během jejího sledování si diváci sami v sobě budou muset odpovědět na řadu nepříjemných dotazů. Nenechte si jednotlivé díly na ČT1 ujít. První díl se bude vysílat ve čtvrtek 2. května 2024 od 20:10.

Aktuálně v tv světě
Rodinný film Gump - pes, který naučil lidi žít, přináší dojemný, smutný, veselý a poučný příběh vyprávěný z ..
23.05.2024
Na televizní obrazovky se vrací čtyřdílný seriál Rédl, který diváky zavede do porevolučního Československa, ve ..
22.05.2024
  1. listopadu 1970 došlo v USA k ohromné tragédii. Během nehody letadla zemřel celý univerzitní tým ..
19.05.2024
Jak zaznělo v knize slavného francouzského autora Antoine de Saint-Exupéryho, správně vidíme jen srdcem. Co je důležité, ..
15.05.2024
Švédský spisovatel Jonas Jonasson si získal přízeň čtenářů svým stylem psaní a zejména jeho kniha Stoletý stařík, ..
12.05.2024
Již v pátek 10. května 2024 vypukne dlouho očekávané Mistrovství světa v hokeji, které se letos uskuteční v České ..
07.05.2024
Jakou cenu musí zaplatit detektiv vyšetřující případ vraždy prominentního soudce, kterou spáchala jeho dcera? Odpověď ..
05.05.2024
Napadá vás, jaké by to bylo, kdybyste se z důchodu vrátili zpátky do pracovního procesu? Odpověď na tuto otázku vám ..
30.04.2024
Letos na podzim se na obrazovkách České televize opět objeví u diváků velmi oblíbený zábavný taneční pořad ..
28.04.2024

Když televize Prima lákala diváky na reality show Česko na grilu, netušila, jakým fiaskem ..

25.04.2024