Na Prima TV vítězí kutilství

S příchodem podzimu TV Prima vsadila na kutilství. Už 29. září 2020 úspěšně odstartoval nový pořad Fachmani. Během celkem 28 pokračování mají diváci možnost vidět rekonstrukci domku včetně všech úskalí, která takový úkol obnáší.

Koktejl zábavy a poučení
Průvodcovskou roli na sebe vzal ostřílený kutil Pepa Libický, se kterým jste se mohli potkat v pořadu Libovky Pepy Libického nebo Minutový manžel, společně se známým stand up komikem Karlem Hynkem coby naprostým laikem. Tato kombinace nabízí mix odborných znalostí zároveň s nadhledem a humorem, což je koktejl, který diváky poučí i pobaví.
Aby bydlení nebylo dramatem

Moderátoři ukazují nástrahy rekonstrukce domku od A do Z, tedy od hledání nemovitosti, samotné koupě nemovitosti přes zadání a přípravu projektu, vlastní stavební práce až po velké finále čili kolaudaci hotového díla. Řeší se ale i zajištění financování, výběr těch nejvhodnějších materiálů a také stanovení nejvhodnějšího postupu stavby. Zároveň všichni jasně pochopí, proč by se neměli spoléhat na svoje vlastní síly, ale svěřit řadu věcí odborníkům. Zkrátka a jednoduše Fachmani nabídnou spoustu různých tipů, jak si pořídit vysněné bydlení, aniž by se jeho tvorba stala nepříjemným dramatem.

Nechybí online verze

Pořad oslovuje majitele nemovitostí, které starší představa rozsáhlé rekonstrukce, ale i ty, kteří se potýkají s úpravami v mnohem menším měřítku nebo chtějí doma zvelebit jenom jeden konkrétní prvek. Hobby pořady mají na TV Prima letitou tradici a Fachmani na ni úspěšně navazují.  Samozřejmě nechybí online verze pořadu na doméně fachmani.cz. Na Prima DOMA je k dispozici také digitální stavební deník, kde si ho každý může nalistovat. Na primadoma.tv nechybí ani aktuální reportáže z průběhu stavby. Pořad se rodí ve spolupráci s Modrou pyramidou.

Návrat k už odvysílaným televizním pořadům začíná být pro spoustu Čechů velmi aktuální. Jasně to prozrazuje ukazatel odložené sledovanosti, který v srpnu letošního roku vůbec poprvé překonal hranici 10 %. Prozrazují to výsledky měření sledovanosti prováděné společností Nielsen Admosphere.

Nejsou otrokem programu

Televizní vysílání sice v současné době čelí tvrdé konkurenci ostatních médií, zejména internetu, ale přesto svoji pozici dokáže obhájit. Podle dostupných čísel si každý den televizi zapne až 70 % lidí, kteří přijímač vlastní, což je pozitivní fakt. Za popularitou televize přitom stojí i skutečnost, že je možné pořady sledovat zpětně. Televizním divákům tak odpadá nutnost jako ostříž sledovat tištěné TV programy a hlídat, aby jim náhodou neutekl oblíbený pořad.

Pozvolné stoupání křivky

K dispozici je řada možností zpětného přehrávání, například vyhledání v archivu kabelového nebo IPTV operátora, ale také funkce time-shift či červené tlačítko (HbbTV), kehož obliba roste. Využívání těchto technologií pro Asociaci televizních organizací od roku 2013 měří společnost Nielsen Admosphere. Do hledáčku se jim dostanou veškeré pořady shlédnuté do sedmi dnů od premiéry. Nárůst odložené sledovanosti je zajímavý i proto, že byl dlouho pozvolný. Na počátku měření šlo o pouhé 1 % a významnější hranici se podařilo překonat až koncem roku 2018, tehdy šlo o 5 %.

Rekord tvoří rodiny

Největší podíl odložené sledovanosti připadá na televizní stanice, které nabízejí seriálovou, filmovou nebo dokumentární tvorbu a také pořady pro děti. Tematické stanice sledují náročnější diváci, kteří jsou hledají svůj oblíbený obsah a nechtějí se podřizovat času vysílání. Nejvyšší podíl lidí, kteří sledují pořadí zpětně připadá na rodiny, které mají potomky 4-14 let, tam jde dokonce o 18 %. Za nimi v těsném závěsu stojí věková skupina 25–34 let se 17 %.

Aktuálně v tv světě
Jak se projevuje druhá vlna pandemie koronaviru na sledovanosti televizního vysílání? Podle očekávání roste sledovanost ..
25.10.2020
Natáčení zbrusu nového pořadu nyní ohlásila Česká televize. Pod jejími křídly vzniká desetidílný televizní seriál ..
20.10.2020
TV Prima nyní upravuje programové schéma svého kanálu Prima Zoom. Cílem je zlepšit přehlednost a tematickou podobu ..
18.10.2020
Už avizovanou novinku v podobě sociálního experimentu nasadí na poslední říjnovou středu TV Nova. Předpokládá, že na ..
13.10.2020
S příchodem podzimu TV Prima vsadila na kutilství. Už 29. září 2020 úspěšně odstartoval nový pořad Fachmani. Během ..
11.10.2020
Návrat k už odvysílaným televizním pořadům začíná být pro spoustu Čechů velmi aktuální. Jasně to prozrazuje ..
08.10.2020
Letošní oslavy pětapadesátin dětmi milovaného večerníčku, mimochodem jeho podoba je jedna z mála věcí, která se ..
05.10.2020
Podzim na Primě se nesl ve znamení mnoha změn. Bylo třeba vyhodnotit fungování nového kanálu CNN Prima News, který ..
03.10.2020
Před nedávnem jsme informovali o zajímavé možnosti, kterou pro své diváky připravila televize Prima. Ta po neúspěchu ..
02.10.2020
Televize Nova s nástupem podzimu vsadila na osvědčené formáty, které již v minulosti přilákaly dostatek ..
01.10.2020