Na Prima Zoom bude dominovat příroda, historie i dobrodružství

TV Prima nyní upravuje programové schéma svého kanálu Prima Zoom. Cílem je zlepšit přehlednost a tematickou podobu kanálů.

Střídání bloků potěší

Od října se zrodila nová struktura programu Prima Zoom. Programové bloky mají jednoslovné názvy, které jasně říkají, kam je zařadit. Dominantní jsou především témata z oblasti historie a přírody. Každodenní večerní schéma televizního kanálu Prima Zoom tvoří od 20 do 24 hodin celkem 14 témat. Od rána až do večerních 18 hodin se střídají témata zaměřená na přírodu a historii, dvě v současnosti nejžádanější oblasti.

Dvojkombinace toho nejlepšího

Večerní vysílací schéma nyní tvoří dvojkombinaci. Na zahájení týdne, tedy pondělní vysílání, připadá cestování společně s vesmírem. V úterý diváky lákají programy zaměřené na život zvířat a historii. Třetí den v týdnu, ve středu, doprovází přírodovědná témata programy zaměřené na extrémy. Čtvrteční vysílání přináší akcent na přírodu a historická témata týkající se především válek, páteční večer namíchá koktejl složený z přírody a pořadů o záhadných událostech. Přírodní jevy v poslední pracovní den týdne přitom představí nejenom život v oceánech jako dosud, ale zaměří se i na sladké vody.

Dlouhodobá koncepce zacílení kanálů

Novinky diváky překvapí i v sobotu, a to v podobě bloku Extra. V něm je ústředním tématem hlavně česká tvorba. Pochopitelně se zařazují jak české, tak i světové premiéry a samozřejmě i programy z produkce BBC.  Zvídavé diváky nadchnou české seriály, a to Tatra kolem světa 2 a Utajené příběhy českých dějin III. Změny intenzivně propaguje vizuální kampaň pod heslem Ještě více přírody, historie, dobrodružství…“ Úpravy vysílacího schématu podporuje probíhající tematické zacílení jednotlivých kanálů. V minulosti tak TV Prima změnila schéma Prima Love a vytvořila kanál Prima krimi orientovaný na detektivní žánr.

Aktuálně v tv světě
Aktuální situace lockdownu přiměla televizní kanál ČT ke drobným inovacím ve zpravodajském programu. Ke sledovanosti ..
03.03.2021
Na obrazovku TV Prima se vrací pořady Libovky Pepy Libického, Vychytávky Ládi Hrušky, Prima Receptář Prima nápadů. ..
28.02.2021
Myslet si, že křivka vývoje sledovanosti televizních pořadů na počítači je totožná jako ta u televize by bylo chybou. ..
23.02.2021
I když mezi nejoblíbenější televizní programy patří seriály, samozřejmě televizní kanály chystají i další ..
21.02.2021
Od středečního večera 24. února 2021 nabídne TV Nova bonusy k velmi žádanému programu MasterChef Česko. Nasadí je ve ..
16.02.2021
V lednu letošního roku se jedničkou ve sledovanosti stala Česká televize, jejíž podíl na sledovanosti se dostal až na ..
14.02.2021
Zcela určitě k tomu dopomohla koronavirová krize – v loňském roce stoupla sledovanost televizí obecně. Na dvojnásobek ..
09.02.2021
Nové zpravodajství chystá na svém kanále Česká televize. Na ČT3, kanále, který odstartoval svoje vysílání vloni ..
07.02.2021
Počínaje 2. únorem 2021 rozšiřuje zpravodajská stanice CNN Prima News, náležející ke skupině TV Prima, regionální ..
02.02.2021
Jaké trendy se objevují na televizním trhu? Vzájemnou symbiózu a podporu stále více vykazuje video, video na online ..
29.01.2021