Na Prima Zoom bude dominovat příroda, historie i dobrodružství

TV Prima nyní upravuje programové schéma svého kanálu Prima Zoom. Cílem je zlepšit přehlednost a tematickou podobu kanálů.

Střídání bloků potěší

Od října se zrodila nová struktura programu Prima Zoom. Programové bloky mají jednoslovné názvy, které jasně říkají, kam je zařadit. Dominantní jsou především témata z oblasti historie a přírody. Každodenní večerní schéma televizního kanálu Prima Zoom tvoří od 20 do 24 hodin celkem 14 témat. Od rána až do večerních 18 hodin se střídají témata zaměřená na přírodu a historii, dvě v současnosti nejžádanější oblasti.

Dvojkombinace toho nejlepšího

Večerní vysílací schéma nyní tvoří dvojkombinaci. Na zahájení týdne, tedy pondělní vysílání, připadá cestování společně s vesmírem. V úterý diváky lákají programy zaměřené na život zvířat a historii. Třetí den v týdnu, ve středu, doprovází přírodovědná témata programy zaměřené na extrémy. Čtvrteční vysílání přináší akcent na přírodu a historická témata týkající se především válek, páteční večer namíchá koktejl složený z přírody a pořadů o záhadných událostech. Přírodní jevy v poslední pracovní den týdne přitom představí nejenom život v oceánech jako dosud, ale zaměří se i na sladké vody.

Dlouhodobá koncepce zacílení kanálů

Novinky diváky překvapí i v sobotu, a to v podobě bloku Extra. V něm je ústředním tématem hlavně česká tvorba. Pochopitelně se zařazují jak české, tak i světové premiéry a samozřejmě i programy z produkce BBC.  Zvídavé diváky nadchnou české seriály, a to Tatra kolem světa 2 a Utajené příběhy českých dějin III. Změny intenzivně propaguje vizuální kampaň pod heslem Ještě více přírody, historie, dobrodružství…“ Úpravy vysílacího schématu podporuje probíhající tematické zacílení jednotlivých kanálů. V minulosti tak TV Prima změnila schéma Prima Love a vytvořila kanál Prima krimi orientovaný na detektivní žánr.

Aktuálně v tv světě
Už během vysílání 11.listopadu 2020 odvolala Rada České televize dozorčí komisi, která má pět členů. Měla totiž ..
22.11.2020
Seriálový trumf chystá do vysílání TV Prima.  Nedávno dotočila svoji novinku.  Ve vysílacím schématu by se měla ..
19.11.2020
Česká televize nyní prozradila první novinku, kterou ve svém vysílání chystá pro příští rok. Diváci se mohou těšit ..
15.11.2020
Iniciativu na posílení ekologických projektů Moje země připravila TV Nova. Pod heslem „Pečujeme společně o přírodu ..
11.11.2020
U Štědrovečerního stolu si velká část Čechů zvykla sledovat v premiéře vždy zbrusu novou pohádku pocházející ..
08.11.2020
Přísnější opatření související s pandemií covid-19 mnoho lidí opět přikovalo k televizním obrazovkám. Promítá ..
06.11.2020
Česká televize aktuálně reaguje na druhou vlnu koronaviru. Rozhodla se prodloužit vysílání programu ČT3, a to minimálně ..
01.11.2020
V pondělí 26. října 2020 odstartovala na HBO a HBO Go nová minisérie s názvem Mělas to vědět. Šestidílný seriál ..
29.10.2020
Jak se projevuje druhá vlna pandemie koronaviru na sledovanosti televizního vysílání? Podle očekávání roste sledovanost ..
25.10.2020
Natáčení zbrusu nového pořadu nyní ohlásila Česká televize. Pod jejími křídly vzniká desetidílný televizní seriál ..
20.10.2020