Na televizní stanici ČT1 nesmí na Silvestra chybět tradiční mikrokomedie Bohouš

Diváci si už zvykli, že do svého vysílacího programu na poslední den v roce ČT1 zařazuje opakování klasické televizní komedie o nenasytném bernardýnovi Bohoušovi z roku 1968, v níž mohou sledovat herecký koncert Jiřího Sováka a Vladimíra Menšíka. Ani letos tomu nebude jinak.

Příběh komedie je prostý

Alois Randa v podání Jiřího Sováka je správcem malého hotelu někde vysoko v horách. Práce a starostí má více než dost. Očekává příjezd početného zájezdu, avšak nestíhá vařit, protože je na všechno sám.

Pokojská Miluška, kterou zahrála Zdena Hadrbolcová, z hotelu odchází, protože jí vadí neustálá přítomnost správcova psa obrovitých rozměrů. Do této situace přichází první host – Vladimír Menšík. Oba pánové se vsadí, kdo toho více sní. Bude to bernardýn, nebo host?

Jméno Ludvík se nehodilo

Tato milá televizní komedie je příjemným zpestřením silvestrovského dne. Ani věkem nezestárnul její humor. Diváci tak mohou sledovat výborný apetit Vladimíra Menšíka, jenž se pustil do závodu v jezení se bernardýnem. Ten se nenechal zahanbit a zpočátku souboj vypadal velmi vyrovnaně.

Závodníci dostávali na talířích vybranou krmi, která do nich jela jako po másle. Původní název filmu byl Ludvík. Ale protože v době jeho vzniku byl prezidentem Ludvík Svoboda, jaksi se nehodilo, aby se ústřední postava jmenovala jako on. Takže pes byl pojmenován Bohouš.

Pes v hlavní roli

V ústřední roli Bohouše se objevil bernardýn vlastním jménem Baldur, který byl již zkušeným hercem. Zahrál si mimo jiné také ve filmu Poklad byzantského kupce a v seriálech Hříšní lidé města pražského a Kamarádi. Dožil se deseti let, zemřel v roce 1973. Vladimír Menšík si natáčení s ním velmi užíval, protože mu poskytl dostatek prostoru pro hereckou improvizaci.

Aktuálně v tv světě
Jsou filmy, které si pustíte na nedělní odpoledne, když si chcete odpočinout od každodenního shonu. Český film ..
27.01.2023
Když se řekne režisér Zdeněk Podskalský st., je to záruka dobré zábavy. Na svém kontě má tento tvůrce řadu ..
19.01.2023
Televizní stanice Prima pravidelně zásobuje diváky reprízami seriálů natočený už dříve. Patří k nim i italská ..
17.01.2023
Televizní stanice ČT2 připravila na sobotní večer pro diváky lahůdku v podobě německo-rakouské minisérie Sisi z roku ..
15.01.2023
Filmy se životopisnou tématikou patří k oblíbeným pořadům. Režisér Joe Wright se rozhodl natočit snímek o období ..
11.01.2023
Televizní stanice Prima Zoom připravila pro své diváky dokumentární lahůdku USA v podobě osmidílného seriálu, v němž ..
08.01.2023

Spisovatel Vladimír Neff je autorem knižní předlohy ..

05.01.2023
Nový rok lze přivítat různě. S přáteli na horách, s rodinou doma nebo s partnerem v některé zajímavé destinaci. Pokud ..
01.01.2023
Diváci si už zvykli, že do svého vysílacího programu na poslední den v roce ČT1 zařazuje opakování klasické televizní ..
31.12.2022
Vánoce již klepou na dveře, takže by to možná chtělo raději se podívat na nějakou pěknou pohádku. Americký film Únos ..
24.12.2022