Na televizní stanici Nova Fun sledujte americký seriál Přátelé

Televizní obrazovky se nejrůznějšími seriály jen hemží. Některý je povedenější, jiné méně. Mezi ty velmi zdařilé patří americký seriál Přátelé, jenž se vysílal v letech 1994 až 2004. Za tu doby bylo natočeno 236 epizod v 10. sériích. Na jeho reprízu se můžete podívat na televizní stanici Nova Fun.

Úspěch ve 100 zemích světa

Přátelé se stali kultovním sitcomem, který představuje americký pohled na práci ve velkoměstě (Greenwich Village v New Yorku) a randění. Ústředními postavami je šest přátel – Monika, Rachel, Phoebe, Chandler, Joey a Ross, jež společně sdílejí své životní zážitky, a to s humorem sobě vlastním. Někdy se jejich osudy prolnou, jindy se zase rozejdou.

Seriál se stal populárním ve stovce zemí a ve sledovanosti neměl mnoho konkurentů. Ve Spojených státech amerických patřil mezi nejúspěšnější sitkomy. Získal si takovou prestiž, že pro spoustu celebrit bylo poctou si v něm zahrát menší roličku. Za deset let vysílání seriál Přátelé získal 7 cen Emmy, Zlatý globus, 2 Ceny Sdružení filmových a televizních herců.

Čím jsou hlavní postavy

Rachel Greenová (Jenifer Anistone) pracuje jako servírka a zároveň ji baví móda. Monika Gellerová je kuchařka. Její bratr, Ross Geller je doktorem paleontologie. Phoebe Bufetová se živí jako masérka a folková písničkářka. Joey Tribbiani se neúspěšně snaží stát hercem a Chandler Bing pracuje pro neznámou mezinárodní firmu.

Jak Přátelé ovlivnili pop-kulturu

Některé slovní hlášky ze seriálu zlidověl – viz Joeyeho „Tak jak to de?“. Populární se stal účes Rachel, jenž měla v první sérii. Oblibu získalo i prostředí kavárny, v níž se hlavní postavy často setkávaly na kožené lenošce. Z hlediska kulturologie znázorňuje sitcom Přátelé životní styl, jehož pevným bodem není partnerský vztah, ale neformální skupina přátel, jež nahrazuje tradiční rodinu.

Aktuálně v tv světě
Znáte příběh o Yetim? Podívejte se společně s dětmi na film o jeho přesném opaku. Animovaný dobrodružný film Yeti: ..
02.12.2023
Jak to může dopadnout, když se tři poměrně velké rodiny spojí v jednu? To ve své komedii ukazuje Petr Nikolaev. Těšte ..
28.11.2023
Akční hit z roku 2004, postavený na spravedlnosti a schopnosti muže udělat správnou věc. I kdyby ho to mělo stát život. ..
26.11.2023
Demoliton Man, kultovní film devadesátek a vzpomínky na dětství z pera Daniela Waterse, Roberta Reneaua a Petera Lenkova se ..
25.11.2023
Rozhodně není špatné se občas podívat na filmy, které vznikly v minulosti. Zejména šedesátá léta jsou nabita hotovými ..
12.11.2023
Když se natáčel český film Metráček, psal se rok 1971. Jeho autoři sáhli po osvědčeném textu od spisovatele Stanislava ..
11.11.2023
Psal se rok 1978, když byl do kin uveden americký film Pomáda s Johnem Travoltou a Olivií Newton-John v hlavních rolích. ..
04.11.2023
V lednu 2008 měl svou televizní premiéru kanadský seriál Případy detektiva Murdocha, v originále Murdoch Mystery, jenž ..
03.11.2023
Sázkou na jistotu lze považovat filmy natočené na motivy románů J. R. R. Tolkiena režisérem Peterem Jacksonem. K ..
02.11.2023
V dobách budování světlých zítřků v duchu socialismu neměly děti běžně přístup k tradičním animovaným filmům z ..
31.10.2023