Na začátku ledna startuje nová kulinářská show Peče celá země. Představí se 12 amatérských cukrářů a pekařů

Jste fanouškem všelijakých kulinářských show? Pak se od ledna můžete těšit na žhavou novinku. Nový pořad Peče celá země odstartuje už 4. ledna na České televizi. Nový formát je inspirovaný úspěšnou britskou reality show TheGratBritishBakeOff, která dlouhodobě patří k nejsledovanějším pořadům o vaření v Británii. Licence pořadu BakeOff byla prodána do 33 zemí, naposledy do Keni. Ve Velké Británii letos skončila desátá řada, finále deváté série sledovalo 9,9 miliónu diváků.Nakročeno k úspěchu má tedy pořad solidně, ale je otázkou, jak se České televizi podaří formát uchopit a divákům předat v atraktivní formě.

Pečení pro výhru

Sobotní večery budou na začátku roku patřit na obrazovkách České televize nové reality show pro amatérské cukráře a pekaře. Deset soutěžních večerů bude v sobotu vyhrazeno pro dvanáct finalistů premiérové řady soutěže o nejlepšího tvůrce bábovek, koláčů, dortů nebo moučníků. Na rozdíl od jiných kuchařských show, tato se bude přímo zaměřovat na sladké pokrmy a moučníky. Soutěže se zúčastní účinkující z celé republiky. Ti se utkají pod dohledem poroty o titul nejlepšího neprofesionála v oboru. Mezi soutěžícímu tedy nesmí být nikdo, kdo již jako cukrář pracuje nebo má v tomto oboru vzdělání. Soutěžící jsou postupně vyřazováni a v posledním desátém díle zůstane finální trojice, ze které vzejde vítěz.

Výkony ohodnotí odborná porota

Samozřejmostí je i to, že pořadem bude provázet dvojice moderátorů a výkony soutěžících ohodnotí odborná porota. Na obrazovkách se představí moderátorská dvojice Tereza Bebarová a Václav Kopta. Rozhodovat o vítězných pekařích a cukrářích daných kol budou porotci Josef Maršálek a Mirka van Gils Slavíková, uznávání odborníci v oboru. Každý díl bude tematicky jiný, ale vždy budou na soutěžící čekat tři úkoly, se kterými se musí co nejlépe popasovat. Může to být třeba výroba pravých podkrkonošských buchet, recept na upečení kvasového chleba, slaných koláčů, složitého dortu nebo regionálních laskomin.

Aktuálně v tv světě
Od úterý 4. srpna v čase od 21:30 bude možné na televizi Prima sledovat nový pořad nesoucí název Cesty z dluhů. Bude ..
09.08.2020
Na rozdíl od komerčních televizí, ČT se ve své tvorbě silně zaměřuje i na dokumentární práci – a nutno říci, že ..
06.08.2020
Letní prázdniny se mílovými kroky blíží ke své polovině, a tak pomalu i televizní stanice začínají zveřejňovat své ..
02.08.2020
Během posledních pár měsíců si fanoušci fotbalových zápasů museli zvyknout na nucenou abstinenci. Dnes se již i ..
31.07.2020
Nové seriály, které české televizní stanice uvedly od ledna tohoto roku, byly poměrně úspěšné. Většina z nich se ..
26.07.2020
Po jarním útlumu je letní natáčení v plném proudu. Nelení žádná česká televizní stanice a mezi nimi i TV Prima. ..
24.07.2020
Česká televize natáčí nový třináctidílný pořad pod vedením režiséra BiseraArichteva. Příběh seriálu Kukačky je ..
19.07.2020
Skupina Prima v posledních měsících a letech opakovaně dokazuje, že na české scéně rozhodně nechce hrát druhé ..
15.07.2020
Možná si ještě vzpomínáte na poměrně populární kuchařskou show Peče celá země, která se premiérově vysílala ..
12.07.2020
Zaznamenali jste letos, že proběhla další řada Superstar? Pokud nejste zrovna fanoušek, tak možná ani ne. Proběhla totiž ..
09.07.2020