Na začátku ledna startuje nová kulinářská show Peče celá země. Představí se 12 amatérských cukrářů a pekařů

Jste fanouškem všelijakých kulinářských show? Pak se od ledna můžete těšit na žhavou novinku. Nový pořad Peče celá země odstartuje už 4. ledna na České televizi. Nový formát je inspirovaný úspěšnou britskou reality show TheGratBritishBakeOff, která dlouhodobě patří k nejsledovanějším pořadům o vaření v Británii. Licence pořadu BakeOff byla prodána do 33 zemí, naposledy do Keni. Ve Velké Británii letos skončila desátá řada, finále deváté série sledovalo 9,9 miliónu diváků.Nakročeno k úspěchu má tedy pořad solidně, ale je otázkou, jak se České televizi podaří formát uchopit a divákům předat v atraktivní formě.

Pečení pro výhru

Sobotní večery budou na začátku roku patřit na obrazovkách České televize nové reality show pro amatérské cukráře a pekaře. Deset soutěžních večerů bude v sobotu vyhrazeno pro dvanáct finalistů premiérové řady soutěže o nejlepšího tvůrce bábovek, koláčů, dortů nebo moučníků. Na rozdíl od jiných kuchařských show, tato se bude přímo zaměřovat na sladké pokrmy a moučníky. Soutěže se zúčastní účinkující z celé republiky. Ti se utkají pod dohledem poroty o titul nejlepšího neprofesionála v oboru. Mezi soutěžícímu tedy nesmí být nikdo, kdo již jako cukrář pracuje nebo má v tomto oboru vzdělání. Soutěžící jsou postupně vyřazováni a v posledním desátém díle zůstane finální trojice, ze které vzejde vítěz.

Výkony ohodnotí odborná porota

Samozřejmostí je i to, že pořadem bude provázet dvojice moderátorů a výkony soutěžících ohodnotí odborná porota. Na obrazovkách se představí moderátorská dvojice Tereza Bebarová a Václav Kopta. Rozhodovat o vítězných pekařích a cukrářích daných kol budou porotci Josef Maršálek a Mirka van Gils Slavíková, uznávání odborníci v oboru. Každý díl bude tematicky jiný, ale vždy budou na soutěžící čekat tři úkoly, se kterými se musí co nejlépe popasovat. Může to být třeba výroba pravých podkrkonošských buchet, recept na upečení kvasového chleba, slaných koláčů, složitého dortu nebo regionálních laskomin.

Aktuálně v tv světě
Sobotní večer je pro všechny televizní stanice top časem. Kdo nasadí nejlepší pořad je vždy důležité, jelikož kdy ..
16.01.2020
Česká televize oznámila dokončení natáčení minisérie Herec. Mělo by se jednat o několikadílný seriál zaměřující ..
10.01.2020
Zcela nový formát na ČT 1, Peče celá země, inspirovaný britskou předlohou The Great BritishBakeOff, evidentně diváky ..
07.01.2020
Nový rok přinesl změny i na televizi Óčko. Podle oficiálního vyjádření vedení se ruší post výkonného ředitele ..
05.01.2020
Už vám některé stálice české seriálové scény lezou doslova krkem? Od ledna se můžete těšit na něco nového. Prima ..
04.01.2020
Před Vánoci dostali některé televizní stanice nepříjemnou nadílku. Rada pro rozhlasové a televizní vysílání udělila ..
29.12.2019
Od ledna čekají změny i televizi Seznam. Ta oznámila, že se chystá obměnit své programové schéma. V prosinci televize ..
27.12.2019
Jste-li fanoušky seriálu Ordinace v růžové zahradě, pak se od nového roku můžete těšit na drobnou změnu, která by ..
22.12.2019
Jste fanouškem všelijakých kulinářských show? Pak se od ledna můžete těšit na žhavou novinku. Nový pořad Peče celá ..
19.12.2019
Sledovali jste letošní řadu talentové soutěže Česko Slovensko má talent? Dost možná bude vaše odpověď kladná, ..
15.12.2019