Naše zprávy jsou zpět

Televize Barrandov v pondělí opět spustila zpravodajskou relaci Naše zprávy. Ty si diváci výše zmíněného kanálu mohou pamatovat jako dvacetiminutový pořad s novinkami z uplynulého dne, doprovázený dvěma moderátory a vysílaný v hlavním vysílacím čase. Od jeho ukončení a znovuzavedení, během čehož jej nahradil politicky zaměřený pořad Moje zprávy, uváděný samotným ředitelem televize Jaromírem Soukupem, však nastalo několik zásadních změn.

Zkrácená stopáž

Jedna ze zásadních změn tkví v tom, že celá relace trvala pouhých deset minut a nabyla jednoduché formy čtených zpráv jediným moderátorem; konkrétně moderátorkou Alexandrou Mynářovou, manželkou hradního kancléře Vratislava Mynáře. Kamery během natáčení nezavítaly ven, ale po celou dobu zůstaly ve studiu a soustředily se na moderátorčin projev, přičemž se nezdá, že by na formátu pořadu Barrandov do budoucna něco měnilo.

Na okraji zájmů

Vysílací čas barrandovského pořadu Naše zprávy dává tušit, že sledovanost není jejich hlavní prioritou. To dokazují i statistiky, které uvádějí odhad kolem pouhých třiceti tisíc diváků starších patnácti let. Pondělní relace se totiž dostala do vysílání pro zprávy v poněkud netradiční hodinu, tedy až krátce po půlnoci, a kolem dvanácté zatím bude vysílána i v příštích všedních dnech.Přestože nové Naše zprávy netrvají déle, než deset minut, obohatila Mynářová diváky o devět stručných zajímavostí a novinek z uplynulých dnů na území České Republiky. Mezi ně patří úmrtí nejstarší Češky, informace o soudu v kauze tygřích jatek, rychlý přehled počasí v příštích dnech nebo informativní shrnutí o stále se zhoršujícím ovzduší v Moravskoslezském kraji.

Smířlivé gesto

TV Barrandov se tak může pochlubit hned dvěma zpravodajskými cykly. Relace Naše zprávy a Moje zprávy z vysílání jen tak nezmizí. Nehrozí ani, že by si konkurovaly, protože každý z pořadů vybírá a nabízí informace z jiných témat a prostředí. Do budoucna si zřejmě zachovají i svůj nynější vysílací čas. Naše zprávy od TV Barrandov totiž znamenají především dobré gesto, neboť obdobný pořad moderovaný ředitelem Jaromírem Soukupem nezískal dostatečné sympatie u Rady pro rozhlasové a televizní stanice.

Aktuálně v tv světě
Před pár dny byla oficiálně potvrzená informace o tom, že Okresní soud v Bratislavě nařídil neodkladné opatření ..
21.02.2019
Za posledních pět let skupina Prima participovala na tvorbě více než 30 českých filmů, které na plátnech kin vzhlédlo ..
17.02.2019
Český mediální guru Jaromír Soukup patří v České Republice (a možná i v Evropě) k absolutním fenoménům. Svou TV ..
14.02.2019
Na televizní obrazovky míří nový seriál z dílny TV Prima Černé vdovy. Osmidílný kriminální seriál s notnou dávkou ..
11.02.2019
Milovníci hiphopu, RnB, rapu a veškeré „černé“ muziky si v Česku konečně přijdou na svoje. Od jara letošního roku ..
06.02.2019
Když byl  natočený první film Kameňák, který měl pod taktovkou Zdeněk Troška, bylo to pro mnohé příjemné ..
03.02.2019
Vypadá to, že jarní období bude napříč televizemi celkem zajímavé a budou soupeřit o každého diváka. A to hlavně, ..
31.01.2019
Televizní stanice bývají, co se týče sledovanosti, věčnými vzájemnými konkurenty. „Každý hlas se počítá“, a to ..
27.01.2019
Televize Barrandov v pondělí opět spustila zpravodajskou relaci Naše zprávy. Ty si diváci výše zmíněného kanálu mohou ..
24.01.2019
Novinky z české seriálové scény, Rapl 2 a Most!, ovládly pondělní večer v českých domácnostech. Oba dokázaly u ..
20.01.2019