Naše zprávy jsou zpět

Televize Barrandov v pondělí opět spustila zpravodajskou relaci Naše zprávy. Ty si diváci výše zmíněného kanálu mohou pamatovat jako dvacetiminutový pořad s novinkami z uplynulého dne, doprovázený dvěma moderátory a vysílaný v hlavním vysílacím čase. Od jeho ukončení a znovuzavedení, během čehož jej nahradil politicky zaměřený pořad Moje zprávy, uváděný samotným ředitelem televize Jaromírem Soukupem, však nastalo několik zásadních změn.

Zkrácená stopáž

Jedna ze zásadních změn tkví v tom, že celá relace trvala pouhých deset minut a nabyla jednoduché formy čtených zpráv jediným moderátorem; konkrétně moderátorkou Alexandrou Mynářovou, manželkou hradního kancléře Vratislava Mynáře. Kamery během natáčení nezavítaly ven, ale po celou dobu zůstaly ve studiu a soustředily se na moderátorčin projev, přičemž se nezdá, že by na formátu pořadu Barrandov do budoucna něco měnilo.

Na okraji zájmů

Vysílací čas barrandovského pořadu Naše zprávy dává tušit, že sledovanost není jejich hlavní prioritou. To dokazují i statistiky, které uvádějí odhad kolem pouhých třiceti tisíc diváků starších patnácti let. Pondělní relace se totiž dostala do vysílání pro zprávy v poněkud netradiční hodinu, tedy až krátce po půlnoci, a kolem dvanácté zatím bude vysílána i v příštích všedních dnech.Přestože nové Naše zprávy netrvají déle, než deset minut, obohatila Mynářová diváky o devět stručných zajímavostí a novinek z uplynulých dnů na území České Republiky. Mezi ně patří úmrtí nejstarší Češky, informace o soudu v kauze tygřích jatek, rychlý přehled počasí v příštích dnech nebo informativní shrnutí o stále se zhoršujícím ovzduší v Moravskoslezském kraji.

Smířlivé gesto

TV Barrandov se tak může pochlubit hned dvěma zpravodajskými cykly. Relace Naše zprávy a Moje zprávy z vysílání jen tak nezmizí. Nehrozí ani, že by si konkurovaly, protože každý z pořadů vybírá a nabízí informace z jiných témat a prostředí. Do budoucna si zřejmě zachovají i svůj nynější vysílací čas. Naše zprávy od TV Barrandov totiž znamenají především dobré gesto, neboť obdobný pořad moderovaný ředitelem Jaromírem Soukupem nezískal dostatečné sympatie u Rady pro rozhlasové a televizní stanice.

Aktuálně v tv světě
Česká televize chystá projekty, které jsou nové svým obsahem, ale už ne tolik žánrem. Vsadila totiž na osvědčenou ..
24.04.2019
Jestliže jste v minulosti sledovali pořady se Zdeňkem Pohlreichem, jistě pro vás máme dobrou zprávu. Právě se totiž ..
21.04.2019
Pokud sledujete ranní Snídani s Novou na televizi Nova, asi jste si všimli, že od pondělí 15. Dubna jste mohli vidět novou ..
17.04.2019
Ve většině případů každý z nás platí koncesionářský poplatek. V současné době je tento poplatek stanoven na 135 ..
14.04.2019
Český skvělý režisér, scénárista a herec Tomáš Magnusek americký seriál Dallas zřejmě rád měl, a tak se rozhodl ..
09.04.2019
Vždy na jaře také čekáte, co nového se bude v televizi vysílat a jaké nové seriály nás budou každý večer bavit u ..
07.04.2019
Jestliže patříte mezi ty, kteří rádi sledují především zpravodajství z celé České republiky, pak se máte na co ..
04.04.2019
Česká republika je rodištěm mnoha detektivních filmů a seriálů. Není se vlastně čemu divit, protože diváci je ..
31.03.2019
Sobotní večer se měl nést ve znamení českých filmů a filmových cen. Český lev věnoval lákání diváků poměrně ..
27.03.2019
Dětská televizní stanice Tuty TV ukončila v úterý 12. března své vysílání. Za tímto krokem se skrývají především ..
24.03.2019