Naše zprávy jsou zpět

Televize Barrandov v pondělí opět spustila zpravodajskou relaci Naše zprávy. Ty si diváci výše zmíněného kanálu mohou pamatovat jako dvacetiminutový pořad s novinkami z uplynulého dne, doprovázený dvěma moderátory a vysílaný v hlavním vysílacím čase. Od jeho ukončení a znovuzavedení, během čehož jej nahradil politicky zaměřený pořad Moje zprávy, uváděný samotným ředitelem televize Jaromírem Soukupem, však nastalo několik zásadních změn.

Zkrácená stopáž

Jedna ze zásadních změn tkví v tom, že celá relace trvala pouhých deset minut a nabyla jednoduché formy čtených zpráv jediným moderátorem; konkrétně moderátorkou Alexandrou Mynářovou, manželkou hradního kancléře Vratislava Mynáře. Kamery během natáčení nezavítaly ven, ale po celou dobu zůstaly ve studiu a soustředily se na moderátorčin projev, přičemž se nezdá, že by na formátu pořadu Barrandov do budoucna něco měnilo.

Na okraji zájmů

Vysílací čas barrandovského pořadu Naše zprávy dává tušit, že sledovanost není jejich hlavní prioritou. To dokazují i statistiky, které uvádějí odhad kolem pouhých třiceti tisíc diváků starších patnácti let. Pondělní relace se totiž dostala do vysílání pro zprávy v poněkud netradiční hodinu, tedy až krátce po půlnoci, a kolem dvanácté zatím bude vysílána i v příštích všedních dnech.Přestože nové Naše zprávy netrvají déle, než deset minut, obohatila Mynářová diváky o devět stručných zajímavostí a novinek z uplynulých dnů na území České Republiky. Mezi ně patří úmrtí nejstarší Češky, informace o soudu v kauze tygřích jatek, rychlý přehled počasí v příštích dnech nebo informativní shrnutí o stále se zhoršujícím ovzduší v Moravskoslezském kraji.

Smířlivé gesto

TV Barrandov se tak může pochlubit hned dvěma zpravodajskými cykly. Relace Naše zprávy a Moje zprávy z vysílání jen tak nezmizí. Nehrozí ani, že by si konkurovaly, protože každý z pořadů vybírá a nabízí informace z jiných témat a prostředí. Do budoucna si zřejmě zachovají i svůj nynější vysílací čas. Naše zprávy od TV Barrandov totiž znamenají především dobré gesto, neboť obdobný pořad moderovaný ředitelem Jaromírem Soukupem nezískal dostatečné sympatie u Rady pro rozhlasové a televizní stanice.

Aktuálně v tv světě
Dvě největší tuzemské komerční televizní společnosti spustily své mediální kampaně a představily svůj nový program ..
22.08.2019
S podzimem se opět vrací vysílání nových nebo dokonce živě vysílaných pořadů. Děje se tak vždy po uvolněném ..
16.08.2019
Změna vlastnických podílů, která potkala sdružení pořadů Prima, by se z hlediska toho, že ji bude vlastnit v podstatě ..
13.08.2019
Poslední dobou ovládá televizní trh poměrně pozitivní trend, a totiž to, že televizní obsah spíše roste na kvalitě, a ..
11.08.2019
Prázdniny ještě nejsou pryč, ale televize Prima již představila svůj programový plán na podzim. Už tedy víme, na co se ..
06.08.2019
Léto je sice v plném proudu, ale Česká televize i během doby dovolených nezahálí a natáčí nový seriál, který by se ..
02.08.2019
Televize Nova chystá i letos pro své diváky oblíbený Den s Novou, v jehož rámci si zájemci budou moci prohlédnout ..
31.07.2019
Dětská stanice ČT :D oslaví letos v srpu své sedmé výročí. K němu svým malým i větším divákům přinese několik ..
26.07.2019
U České televize a její konkurence můžeme vidět v jejich tvorbě někdy opravdu velký rozdíl. ČT se často zaměřuje, ..
24.07.2019
Dvoudílná minisérie Stockholmský syndrom, která volně navazuje na minisérii Spravedlnost (oceněno Českým lvem), se již ..
18.07.2019