Natáčení seriálu Na tělo, který bude hlavním tahákem jarní sezóny 2026 na České televizi, je v plném proudu

Máte rádi tvorbu Jana Hřebejka? Momentálně probíhá natáčení nového seriálu, jenž se v nabídce České televize objeví příští rok na jaře. Pod knižní předlohou je podepsaná Martina Formanová, která rovněž zpracovala scénář. O čem seriál bude a na jaké herecké obsazení se můžeme těšit?

Satirická vztahová komedie o osudech sedmi bývalých spolužáků

Seriál podle scénáře Martiny Formanové a v režii Jana Hřebejka nese název Na tělo a jedná se o satirickou vztahovou komedii, jejímž ústředními motivy jsou krize středního věku, dospívající děti a také třídní sraz po 30 letech. V seriálu budeme sledovat osudy sedmi spolužáků, které jejich kariéry, vztahy, děti i manželství zkouší ze všech stran. Na třídním srazu se postupně začnou drolit všechny masky i přetvářky a ožívat staré city a celý děj osmidílného seriálu na srazu vyeskaluje.

Natáčení seriálu Na tělo je v plném proudu

Natáčení probíhá v Praze a jejím okolí a očekává se, že se bude natáčet přibližně do poloviny srpna. V hlavních rolích se představí Zuzana Bydžovská, Slávek Horák, Tatiana Dyková, Tomáš Měcháček, Lucie Žáčková, Mikuláš Křen, Klára issová a Viktor Tauš.

Vyjádření autorky knižní předlohy a scénáře

„Spolupráci s režisérem Janem Hřebejkem a producentem Josefem Vieweghem jsem si nanečisto vyzkoušela již na projektu Sestry. Zjistili jsme, že si sedneme nejen lidsky, ale i pracovně. Série pak vlastně vznikla na popud Jana Hřebejka, kterému se líbila moje knížka Povídky na tělo. Navrhnul mi, abych některé postavy a motivy pospojovala a rozpracovala do delšího formátu.” vyjadřuje se k natáčení Martina Formanová, jež má na svém kontě již osm čtenářsky velmi úspěšných knížek.

 

Seriál Na tělo bude hlavním titulem jarní sezóny 2026 a již nyní je jasné, že se máme na co těšit.

Aktuálně v tv světě
Vánoce se kvapem blíží a pokud máte napečené cukroví, zabalené dárky a chuť si trochu zalenošit před televizní ..
23.12.2025

Stýskalo se vám již po amatérských cukrářích, kteří se s ..

18.12.2025
V roce 2020 vtrhla do kin česká fantasy pohádka Princezna zakletá v čase v režii Petra Kubíka a diváci byli nadšení. ..
15.12.2025

Po letech se spolu před kamerou při natáčení celovečerního dokumentu opět sešli ..

09.12.2025
Trávíte rádi adventní neděle ve společnosti koncertů na České televizi? Ani letošní rok samozřejmě nemohou na ..
05.12.2025

Vánoce se blíží, a proto nastává nejvyšší čas na odhalení programu jednotlivých ..

03.12.2025

Film Máma je dramatickým příběhem matky a dcery a odehrává se na konci 80. let 20. ..

02.12.2025

Speciálně pro streamovací platformu prima+ vzniká nový kriminální seriál z prostředí ..

27.11.2025
Vychutnejte si romantickou komedii Pod vlivem úplňku, která získala tři Oscary Cher rozhodně není ..
20.11.2025
Je-li pro vás Peter Dinklage stále Tyrionem Lannisterem z Hry o trůny, podívejte se na Cyrana, v němž si zahrál hlavní ..
19.11.2025