Natáčení seriálu Ulice bylo obnoveno. Ateliéry v Hostivaři zaplnili herci i štáb

Nekonečný seriál Ulice se opět vrací do zajetých kolejí. Po dlouhé pauze způsobené pandemií koronaviru se štáb opět vrátil do atelierů v pražské Hostivaři, kde oblíbený rodinný seriál vzniká. Nova už dříve oznámila, že výroba původních seriálů bude obnovena přibližně v polovině června. Tak se také stalo, i když i nyní není natáčení úplně stejné jako předtím. Celý štáb i všichni pracovníci se musí řídit přísně danými pravidly.

Negativní test na koronavirus

Během natáčení musí být dodržována hygienická i bezpečnostní opatření tak, aby se zamezilo jakémukoliv možnému přenosu nákazy. Především je nutné, aby každý pracovník nebo účastník natáčení prošel testem na Covid-19. Štáb navíc stále musí pracovat s variantou, že některý z testů vyjde pozitivně, a dle toho se bude muset natáčení upravovat a flexibilně měnit. Zatím však všechny provedené testy byly negativní, takže situace se zdá být pro obnovení natáčení příznivá.

Přísná bezpečnostní opatření

Průběh natáčení je však velmi nestandardní. Herci se například mezi s sebou nepotkávají ani v maskérně, ani v šatně. Kontakt se omezuje pouze na natáčecí plac, aby se riziko co možná nejvíce eliminovalo. Stolky pro sezení jsou mezi sebou odděleny plexisklem a všichni na place nosí také ochranné roušky nebo štíty. Logicky tak natáčení postupuje pomaleji, ale důležité je, že se herci, střihači, maskéři a další pracovníci konečně mohli vrátit ke svým pracovním povinnostem.

Nekonečný seriál

Ulice je český seriál, který se natáčí již od roku 2005. Jedná se o první nekonečný seriál v českém televizním prostředí, a i po tolika letech si zřejmě drží silnou diváckou základnu. Dějová linka je tvořena osudy několika rodin, které se samozřejmě během let proměňují, řeší různé problémy a krize. Seriál zatím rozhodně končit nehodlá, byť se za dobu jeho produkce již velmi značně obměnilo původní obsazení.

Aktuálně v tv světě
Zaznamenali jste letos, že proběhla další řada Superstar? Pokud nejste zrovna fanoušek, tak možná ani ne. Proběhla totiž ..
09.07.2020
I pro média nastaly vlivem pandemie těžké časy. Sice diváci trávili u televize průměrně více času, ale zmenšily se ..
04.07.2020
Není to tak dávno, co jsme hlásili návrat pořadu Show Jana Krause v premiérových dílech. Po koronavirové přestávce se ..
02.07.2020
Většina televizí již obnovila natáčení svých původních seriálů a k životu se probouzí i další projekty, které ..
28.06.2020
Nekonečný seriál Ulice se opět vrací do zajetých kolejí. Po dlouhé pauze způsobené pandemií koronaviru se štáb opět ..
25.06.2020
Léto u televize asi není něco, co bychom chtěli vyloženě plánovat. Nicméně pokud zrovna nemáte kam vyrazit, nebo vám to ..
19.06.2020
Léto už klepe na dveře a spolu s ním se mění i televizní nabídka. Již tradičně televizní stanice uzpůsobují svůj ..
18.06.2020
Přechod na nový standard vysílání DVB-T2 byl avizován dlouho dopředu, ale pandemie koronaviru jej docela výrazně ..
14.06.2020
Televizní stanice se již připravují na letní sezónu.Ta je již tradičně odlehčená, většinou se nevysílají ..
10.06.2020
Češi jsou národ chatařů, to je určitě něco, na čem se všichni shodneme. A právě na této české „libůstce“ chce ..
07.06.2020