Natáčení seriálu Ulice bylo obnoveno. Ateliéry v Hostivaři zaplnili herci i štáb

Nekonečný seriál Ulice se opět vrací do zajetých kolejí. Po dlouhé pauze způsobené pandemií koronaviru se štáb opět vrátil do atelierů v pražské Hostivaři, kde oblíbený rodinný seriál vzniká. Nova už dříve oznámila, že výroba původních seriálů bude obnovena přibližně v polovině června. Tak se také stalo, i když i nyní není natáčení úplně stejné jako předtím. Celý štáb i všichni pracovníci se musí řídit přísně danými pravidly.

Negativní test na koronavirus

Během natáčení musí být dodržována hygienická i bezpečnostní opatření tak, aby se zamezilo jakémukoliv možnému přenosu nákazy. Především je nutné, aby každý pracovník nebo účastník natáčení prošel testem na Covid-19. Štáb navíc stále musí pracovat s variantou, že některý z testů vyjde pozitivně, a dle toho se bude muset natáčení upravovat a flexibilně měnit. Zatím však všechny provedené testy byly negativní, takže situace se zdá být pro obnovení natáčení příznivá.

Přísná bezpečnostní opatření

Průběh natáčení je však velmi nestandardní. Herci se například mezi s sebou nepotkávají ani v maskérně, ani v šatně. Kontakt se omezuje pouze na natáčecí plac, aby se riziko co možná nejvíce eliminovalo. Stolky pro sezení jsou mezi sebou odděleny plexisklem a všichni na place nosí také ochranné roušky nebo štíty. Logicky tak natáčení postupuje pomaleji, ale důležité je, že se herci, střihači, maskéři a další pracovníci konečně mohli vrátit ke svým pracovním povinnostem.

Nekonečný seriál

Ulice je český seriál, který se natáčí již od roku 2005. Jedná se o první nekonečný seriál v českém televizním prostředí, a i po tolika letech si zřejmě drží silnou diváckou základnu. Dějová linka je tvořena osudy několika rodin, které se samozřejmě během let proměňují, řeší různé problémy a krize. Seriál zatím rozhodně končit nehodlá, byť se za dobu jeho produkce již velmi značně obměnilo původní obsazení.

Aktuálně v tv světě
Podzim nás vítá za okny i na televizních obrazovkách. Na většině televizních kanálů bude podzimní nabídka sestávat ..
16.09.2020
S nástupem nového školního roku se situace vrací do starých kolejí také na televizních obrazovkách. Již od posledních ..
13.09.2020
Hodně se mluví o tom, co nabídnou hlavní televizní programy pro dospělé, ale bylo by škoda přehlédnout i zajímavou ..
10.09.2020
Televize Nova prozradila, jak se jí v loňském roce finančně dařilo. Z údajů vyplývá, že televizní skupina ..
06.09.2020
Pořad UčíTelka na České televizi nejednomu rodiči vytrhl během karantény trn z paty. A přestože jsme si mysleli, že se ..
03.09.2020
Během pandemie koronaviru došlo k nucenému odložení přechodu na DVB-T2. Byť situace stále není zrovna ideální, ..
30.08.2020
Podzimní televizní sezóna oficiálně startuje. Léto se rychle přehouplo a zejména komerční televize se opět pouští do ..
27.08.2020
Září se kvapem blíží a největší české televize již intenzivně pracují na spuštění podzimního vysílání. ..
23.08.2020
Letošní podzim bude na ČT 1 jiný než dřív. Podle doposud zveřejněných informací se zdá, že neuvidíme tolik ..
21.08.2020
Po prvním čtvrtroku vysílání CNN Prima News se nesjpíšzačíná rekapitulovat a vyhodnocovat, a to s sebou nese i nějaké ..
16.08.2020