Natáčení Slunečné je obnoveno. Dvakrát týdně se ale bude vysílat až po prázdninách

Seriál Slunečná odstartoval na počátku roku skutečně hvězdně. Sledovanost trhala rekordy, a dokonce se zdálo, že se stalo nemožné – léta neporazitelnou konkurenční Ordinaci v růžové zahradě 2 konečně nějaký seriál sesadil z pomyslného trůnu. Prima si tedy mohla gratulovat k velkému vítězství. Podobně jako i jiné seriály však Slunečnou zasáhla pandemie a herci museli na několik měsíců opustit natáčecí ateliéry. Televizi se však podařilo udržet vysílání alespoň jednoho premiérového dílu týdně, vždy v úterý večer. A nyní již víme, že to takto zůstane až do prázdnin.

Natáčení za přísných podmínek

Seriál Slunečná se sice po dvouměsíční přestávce opět začal natáčet, ale díly, které se nyní natočí, budou diváci moci vidět až v září. Herci se mohli opět vrátit do ateliéru, ovšem za zvýšených hygienických podmínek, které provází každý natáčecí den a budou trvat tak dlouho, jak jen to bude nutné. Všichni herci, kteří se na place pohybují, musí projít testy na Covid-19. Tyto testy se navíc musí každých 14 opakovat, aby se zajistila maximální bezpečnost všech zúčastněných. Natáčení je pak omezené i v tom, že všichni musí nosit roušky a samotní herci si je sundají jen na ostré záběry. To samé pak platí i pro ostatní členy štábu a například maskérky musí nosit i ochranné štíty. Natáčení je tedy pomalejší a složitější.

Dva premiérové díly týdně až od září

I proto se Prima rozhodla, že až do konce června se bude Slunečná vysílat jen jednou týdně v úterý, jako tomu bylo doposud. Dva premiérové díly týdně by potom chtěla opět zavést od září, kdy by se seriál měl vysílat vždy v úterý a ve čtvrtek v hlavním vysílacím čase. Na léto Prima plánuje upravit program dle běžných zvyklostí. To znamená, že se nebudou vysílat nové díly seriálů a program naplní více repríz nebo seriálů ze zahraniční produkce.

Aktuálně v tv světě
Česká televize vystupuje i na podporu kulturní sféry. V souvislosti s pandemickou krizí, která v České republice trvá ..
06.06.2021
Slovenská televize JOJ nechce zůstat v zadních liniích pokroku a hodlá spustit vlastní sportovní kanál; mimoto bude ..
30.05.2021
Mistrovství světa v ledním hokeji se příznivě odráží na sledovanosti. Z dat uvedených za poslední dva dny od ..
28.05.2021
Rozhodně by nebylo správné zcela opominout fakt, že Česká televize nezanedbává vedle svého podílu na fikční a ..
23.05.2021
Paleta českých televizních kanálů se rozšíří o dalšího člena, tentokrát se jedná o programového nováčka v rámci ..
21.05.2021
O velké překvapení se zřejmě jednat nebude, pokud se seznámíme se sdělením kanálu ČT Sport. Ten, stejně jako už ..
16.05.2021
Tento televizní kanál jistě není třeba představovat.. Na televizi se mladší generace již tolik nedívá a tímto tahem se ..
09.05.2021
Nová reality show na Primě slibuje něco, co ještě diváci na českých obrazovkách neviděli. Do luxusní vily se na čas ..
02.05.2021
Opatření proti koronaviru naštěstí nemají příliš silný vliv na televizní reklamu. Pokud jde o GRP během prvního ..
18.04.2021
Už nyní TV Nova annoncuje některé nové pořady, které by se měly objevit v jejím podzimním vysílacím schématu. Jde o ..
15.04.2021