Natáčí se nový seriál ČT Chataři. V televizi jej ale uvidíme nejdříve příští rok

Češi jsou národ chatařů, to je určitě něco, na čem se všichni shodneme. A právě na této české „libůstce“ chce Česká televize postavit nový televizní seriál. Natáčení už započalo a celkově by mělo vzniknout třináct dílů. A pokud se podíváme do zákulisí a zjistíme, že scénáře se chopil dvojnásobný držitel Českého lva Petr Kolečko a režii si vzal na starost Radek Bajgar, tvůrce komedií Teroristka a Teorie tygra, pak je nám jasné, že se můžeme těšit na zajímavou podívanou. Role ztvární herci Martin Myšička, Ivana Chýlková, Radek Holub, Pavla Beretová, Josef Polášek, Jana Švandová, Tomáš Hanák a mnozí další.

Chatařská dramata

A o čem vlastně seriál má být? Jak už název napovídá, vše se bude točit okolo chatařů. Děj se odvíjí v chatové oblasti Nižbor na Berounsku a vykresluje životy lidí rozličného sociálního postavení i názorů. Na chatě se totiž často setkávají lidé, kteří by se v normálním světě pravděpodobně nikdy nestřetli. Jde o lidi s odlišnou prací, jiným příjmem, voliče rozličných politických stran atd. Ale na chatě jsou si všichni rovni – nebo ne?

Seriál je charakterizován sloganem: Tady bude pohoda, i kdyby nás to mělo stát život!, takže se rozhodně dá očekávat zábavná podívaná. Na pozadí poklidné chatařské oblasti se tedy budou odehrávat události, které jistě budou odrážet typickou českou náturu. Scénárista i režisér již několikrát předvedli, že dokážou české zlozvyky ztvárnit více než skvěle, takže očekávání mohou být právem velká.

Natáčení ve skluzu

Natáčet by se mělo až do října. Již nyní se totiž dohání několikatýdenní skluz. Chataře je přitom nutné dokončit, než napadne sníh nebo se výrazně ochladí. Tvůrcům dělá starosti i nepředvídatelné počasí, ale režisér věří, že se jim podaří seriál včas dokončit. Ve vysílání by se tak měl objevit nejdříve v roce 2021, ale zatím není jasné, kdy přesně.

Aktuálně v tv světě
Zaznamenali jste letos, že proběhla další řada Superstar? Pokud nejste zrovna fanoušek, tak možná ani ne. Proběhla totiž ..
09.07.2020
I pro média nastaly vlivem pandemie těžké časy. Sice diváci trávili u televize průměrně více času, ale zmenšily se ..
04.07.2020
Není to tak dávno, co jsme hlásili návrat pořadu Show Jana Krause v premiérových dílech. Po koronavirové přestávce se ..
02.07.2020
Většina televizí již obnovila natáčení svých původních seriálů a k životu se probouzí i další projekty, které ..
28.06.2020
Nekonečný seriál Ulice se opět vrací do zajetých kolejí. Po dlouhé pauze způsobené pandemií koronaviru se štáb opět ..
25.06.2020
Léto u televize asi není něco, co bychom chtěli vyloženě plánovat. Nicméně pokud zrovna nemáte kam vyrazit, nebo vám to ..
19.06.2020
Léto už klepe na dveře a spolu s ním se mění i televizní nabídka. Již tradičně televizní stanice uzpůsobují svůj ..
18.06.2020
Přechod na nový standard vysílání DVB-T2 byl avizován dlouho dopředu, ale pandemie koronaviru jej docela výrazně ..
14.06.2020
Televizní stanice se již připravují na letní sezónu.Ta je již tradičně odlehčená, většinou se nevysílají ..
10.06.2020
Češi jsou národ chatařů, to je určitě něco, na čem se všichni shodneme. A právě na této české „libůstce“ chce ..
07.06.2020