Natáčí se nový seriál ČT Chataři. V televizi jej ale uvidíme nejdříve příští rok

Češi jsou národ chatařů, to je určitě něco, na čem se všichni shodneme. A právě na této české „libůstce“ chce Česká televize postavit nový televizní seriál. Natáčení už započalo a celkově by mělo vzniknout třináct dílů. A pokud se podíváme do zákulisí a zjistíme, že scénáře se chopil dvojnásobný držitel Českého lva Petr Kolečko a režii si vzal na starost Radek Bajgar, tvůrce komedií Teroristka a Teorie tygra, pak je nám jasné, že se můžeme těšit na zajímavou podívanou. Role ztvární herci Martin Myšička, Ivana Chýlková, Radek Holub, Pavla Beretová, Josef Polášek, Jana Švandová, Tomáš Hanák a mnozí další.

Chatařská dramata

A o čem vlastně seriál má být? Jak už název napovídá, vše se bude točit okolo chatařů. Děj se odvíjí v chatové oblasti Nižbor na Berounsku a vykresluje životy lidí rozličného sociálního postavení i názorů. Na chatě se totiž často setkávají lidé, kteří by se v normálním světě pravděpodobně nikdy nestřetli. Jde o lidi s odlišnou prací, jiným příjmem, voliče rozličných politických stran atd. Ale na chatě jsou si všichni rovni – nebo ne?

Seriál je charakterizován sloganem: Tady bude pohoda, i kdyby nás to mělo stát život!, takže se rozhodně dá očekávat zábavná podívaná. Na pozadí poklidné chatařské oblasti se tedy budou odehrávat události, které jistě budou odrážet typickou českou náturu. Scénárista i režisér již několikrát předvedli, že dokážou české zlozvyky ztvárnit více než skvěle, takže očekávání mohou být právem velká.

Natáčení ve skluzu

Natáčet by se mělo až do října. Již nyní se totiž dohání několikatýdenní skluz. Chataře je přitom nutné dokončit, než napadne sníh nebo se výrazně ochladí. Tvůrcům dělá starosti i nepředvídatelné počasí, ale režisér věří, že se jim podaří seriál včas dokončit. Ve vysílání by se tak měl objevit nejdříve v roce 2021, ale zatím není jasné, kdy přesně.

Aktuálně v tv světě
Podzim nás vítá za okny i na televizních obrazovkách. Na většině televizních kanálů bude podzimní nabídka sestávat ..
16.09.2020
S nástupem nového školního roku se situace vrací do starých kolejí také na televizních obrazovkách. Již od posledních ..
13.09.2020
Hodně se mluví o tom, co nabídnou hlavní televizní programy pro dospělé, ale bylo by škoda přehlédnout i zajímavou ..
10.09.2020
Televize Nova prozradila, jak se jí v loňském roce finančně dařilo. Z údajů vyplývá, že televizní skupina ..
06.09.2020
Pořad UčíTelka na České televizi nejednomu rodiči vytrhl během karantény trn z paty. A přestože jsme si mysleli, že se ..
03.09.2020
Během pandemie koronaviru došlo k nucenému odložení přechodu na DVB-T2. Byť situace stále není zrovna ideální, ..
30.08.2020
Podzimní televizní sezóna oficiálně startuje. Léto se rychle přehouplo a zejména komerční televize se opět pouští do ..
27.08.2020
Září se kvapem blíží a největší české televize již intenzivně pracují na spuštění podzimního vysílání. ..
23.08.2020
Letošní podzim bude na ČT 1 jiný než dřív. Podle doposud zveřejněných informací se zdá, že neuvidíme tolik ..
21.08.2020
Po prvním čtvrtroku vysílání CNN Prima News se nesjpíšzačíná rekapitulovat a vyhodnocovat, a to s sebou nese i nějaké ..
16.08.2020