Natočit seriál v době krize? ČT se o to chce pokusit. Ke shlédnutí bude už na konci dubna

Většina stanic za současné situace svůj program spíše oklešťuje, ale ukazuje se, že když se chce, může i za aktuálních podmínek vzniknout nový seriál. Česká televize plánuje i přes rušení filmových produkcí natočit seriál s názvem Láska v čase korony. Má jít o humorné dílo, které se bude vyjadřovat k současné krizové situaci. Na přípravě se podílí například autoři seriálu Poldové a nemluvně pod vedením Tomáše Baldýnského.

Seriál vznikne během dvou týdnů

Půjde skutečně o velice rychlou akci – natáčení má začít 14. dubna ve Vokovicích a už za dva týdny na to se objeví v pondělním vysílání ČT1. Poprvé se na něj tedy můžete těšit 27. dubna ve 21.10 hodin.

ČT se snaží do vzniku seriálu zapojit i diváky, kteří mohou zasílat své humorné historky spojené s karanténou a koronavirem. Autoři se jimi pak mohou inspirovat při tvoření scénáře. Plánovaných šest dílů má sledovat příběhy několika obyvatel jednoho menšího českého činžáku, kteří jsou zasaženi krizovými opatřeními.

Na prvním místě bude bezpečnost

Natáčení samozřejmě nebude probíhat zcela klasicky, aby byla dodržena všechna platná nařízení vlády.Na place budou přítomni pouze herci a robotické kamery, počet členů štábu bude minimální. Z bezpečnostních důvodů by tedy mělo jít o akci, která je zcela v pořádku.

Prozatímní plánování a přípravy se odehrává během telekonferencí. Představitelé jednotlivých rolí nebudou mít roušky, proto je ztvární třeba reální životní partneři, kteří spolu sdílejí i v civilním životě domácnost, nebo herci, kteří budou při natáčení odděleni nějakou bariérou, například dveřmi.

Zní to jako odvážný a zajímavý projekt. Určitě i pro herce, scénáristy a další pracovníky to bude netradiční zkušenost, která pro ně bude představovat řadu výzev. Jak se s tím poperou budeme moci na vlastní oči sledovat už na konci dubna.

Aktuálně v tv světě

Příznivci hudebních reality show se opět dočkali. ..

01.08.2021
Pro odborníky a zaujaté zájemce o technickou podobu digitálního vysílání přinášíme zajímavou zprávu. Jejím ..
28.07.2021
Video contentu není nikdy dost, řekla si zřejmě televize Prima a spustila nový web pod názvem Prima Pauza. Její populární ..
25.07.2021
Ačkoliv jsme nedávno zmínili fakt, že se skupině Prima v posledních týdnech dařilo na poli video platforem, stále je ..
17.07.2021
Několik novinek chystá v nadcházejících týdnech TV Nova. Pokud jsme ale v dřívějších článcích mluvili o změnách, ..
11.07.2021
Chystanou kulinářskou show Peče celá země čeká práce v postprodukční fázi a míří do střižny. ..
04.07.2021
Na televizi Nova se v létě vrátí některé tradiční projekty z jejich domácí výroby. V první řadě je třeba ..
27.06.2021
Již v pátek začalo fotbalové mistrovství Evropy a je na místě připomenout, že ČT Sport zajistí divákům veškerou ..
20.06.2021
TV Nova se ve spolupráci s Národním parkem Šumava rozhodla spustit kampaň, která by měla podnítit větší starost o ..
13.06.2021
Česká televize vystupuje i na podporu kulturní sféry. V souvislosti s pandemickou krizí, která v České republice trvá ..
06.06.2021