Návrat komisaře Rexe: Psí detektiv opět na stopě zločinců

Televizní stanice Prima pravidelně zásobuje diváky reprízami seriálů natočený už dříve. Patří k nim i italská série Návrat komisaře Rexe, která oživila v minulosti oblíbený motiv psího detektiva, jež natočila rakouská televize. Tentokrát se námětu zhostili Italové a vnesli do něho svůj pohled na televizní kriminální žánr.

Italské zpracování klasické kriminálky

Návrat komisaře Rexe v italském podání se v premiéře vysílal v letech 2008 až 2015. Natočeno bylo celkem osm sérií a v rolích policejního komisaře se během té doby vystřídali Kaspar Capparoni , Ettore Bassi a Francesco Arca. Italské zpracování je v mnohém jiné než původní rakouské. Milovníci psího vyšetřovatele si ale užijí i tyto nové díly, jež jsou zábavné a napínavé zároveň. Určitě překvapí skvělý hudební doprovod, který nahrál Český národní symfonický orchestr.

V hlavní roli Henry

Zatímco v rakouských sériích si komisaře Rexe zahráli Reginald Von Ravenhorst a Rhett Butler, v italském pokračování padla tato úloha na německého ovčáka Henryho. Ten byl pojištěný na rovný jeden milion amerických dolarů. Při nebezpečných scénách ho nahrazovali další dva psi. Henry prošel pečlivým výcvikem, který trval půl roku. Teprve potom se mohlo začít s natáčením. Srdce diváků ve 104 zemích, v nichž se seriál vysílal, si získal i tento psí herec.

Své diváky si seriál najde

Někteří diváci se shodli na tom, že seriál Návrat komisaře Rexe už v dnešní době nemá co nabídnout. Pravda je to jen na půl. Televizní seriál si rozhodně nehraje na bůhvíjaké umělecké dílo, jeho cílem je hlavně pobavit. A to se mu daří. Jestliže hledáte krimi příběh s dobrou zápletkou, příjemnými herci a hezkými exteriéry, tak u televizní obrazovky vydržíte, když se na ní bude vysílat některý z příběhů psího detektiva. A navíc ta hudba! V každém díle najdete typického záporáka, kterého Rex nakonec dostane.

Aktuálně v tv světě
Jsou filmy, které si pustíte na nedělní odpoledne, když si chcete odpočinout od každodenního shonu. Český film ..
27.01.2023
Když se řekne režisér Zdeněk Podskalský st., je to záruka dobré zábavy. Na svém kontě má tento tvůrce řadu ..
19.01.2023
Televizní stanice Prima pravidelně zásobuje diváky reprízami seriálů natočený už dříve. Patří k nim i italská ..
17.01.2023
Televizní stanice ČT2 připravila na sobotní večer pro diváky lahůdku v podobě německo-rakouské minisérie Sisi z roku ..
15.01.2023
Filmy se životopisnou tématikou patří k oblíbeným pořadům. Režisér Joe Wright se rozhodl natočit snímek o období ..
11.01.2023
Televizní stanice Prima Zoom připravila pro své diváky dokumentární lahůdku USA v podobě osmidílného seriálu, v němž ..
08.01.2023

Spisovatel Vladimír Neff je autorem knižní předlohy ..

05.01.2023
Nový rok lze přivítat různě. S přáteli na horách, s rodinou doma nebo s partnerem v některé zajímavé destinaci. Pokud ..
01.01.2023
Diváci si už zvykli, že do svého vysílacího programu na poslední den v roce ČT1 zařazuje opakování klasické televizní ..
31.12.2022
Vánoce již klepou na dveře, takže by to možná chtělo raději se podívat na nějakou pěknou pohádku. Americký film Únos ..
24.12.2022