Nechte se pohltit děsivou atmosférou snímku Uteč od geniálního režiséra a scénáristy

Máte rádi filmy, které ve vás vyvolají tíseň a pociťujete při jejich sledování mrazení v zádech? To by pak vaší pozornosti neměl uniknout snímek Uteč, který vás zavede do města, kde je vše trochu jinak, než se na první pohled zdá.

Nevinné seznámení s rodiči

Rose a Chris se potkali, zamilovali a nyní jedou společně za rodiči Rose. Protože žijeme ve 21. století, barva kůže již dávno není důvodem, proč někoho znevýhodňovat a dívat se na něj skrze prsty. To si myslí i Missy a Dean, rodiče Rose, kteří jsou na Chrise, který je narozdíl od jejich bílé dcery černý jako noc, velice milí.

Jediná věc, která je znepokojuje, je Chrisova občasná touha zapálit si cigaretu. Všichni už přece dávno vědí, že kouření škodí zdraví. Missy, která se živí jako psycholožka, se proto nabídne, že Chrisovi pomůže zbavit se jeho zlozvyku s pomocí hypnózy. Pobyt u rodičů jeho přítelkyně by byl rájem na zemi, kdyby se všichni černošští zaměstnanci nechovali tak podivně. Odhalí Chris příčinu jejich zvláštního chování dřív, než bude příliš pozdě?

Zajímavosti o filmu

  • Když budete při sledování filmu dávat dobrý pozor, povšimnete si narážek na několik kultovních filmů, například na klasiku Mechanický pomeranč, Halloween, Psycho či Hory mají oči.
  • Jako inspirace pro vznik snímku Uteč posloužil také film Noc oživlých mrtvol. Ten se totiž v podtextu zabývá rasovými problémy.
  • Jakmile je ve filmu zmíněn jeho název, víte, že jde do tuhého. To je typické pro více snímků J. Peeleho.
  • Jordan Peele byl za snímek Uteč nominován na Oscara.
  • Název filmu odkazuje na dopravní značky, které byly v minulosti rozmístěné po USA a stálo na nich “GET OUT”. Tento vzkaz byl určen Afroameričanům, kterým bylo doporučeno, aby město opustili před západem slunce.

Nenechte si ujít mrazivou atmosféru a nepříjemný pocit, jenž vás při sledování snímku Uteč zcela pohltí. Film je možné si pustit na stanici Nova Cinema 22. ledna od 22:45, případně 24. ledna na téže stanici půl hodiny po půlnoci.

Aktuálně v tv světě
Již 27. února vypukne na Voyo vysílání třetí řady nejdrsnější a nejnáročnější reality show. Diváci TV Nova si na ..
20.02.2024

Televizní stanice Prima si pro své diváky přichystala plynulý přechod z jednoho ..

18.02.2024
Jaro na České televizi bude skutečně plodné a pro diváky lákavé. Těšit se totiž můžeme například na komediálně ..
13.02.2024
V neděli 4. února 2024 oslavila stanice Nova již své 30. narozeniny. U té příležitosti se v Televizních novinách ..
10.02.2024
Tomáš a Tereza prožívají lovestory jako z filmu, jenomže potom dojde k jedné situaci, kterou si Tereza nenechá vysvětlit. ..
08.02.2024
Šestidílná minisérie Adama Sedláka Adikts pojednává o skupině studentů adiktologie, kteří se rozhodnou pro experiment, ..
04.02.2024
Přeneste se do dovolenkové a Čechy oblíbené destinace a společně s dvojicí detektivů se pusťte do vyšetřování ..
01.02.2024
Co když je žena natolik hodná obětavá, že se zasekne ve vztahu s někým, kdo s ní nemá vážné úmysly? To je případ ..
28.01.2024
V roce 2023 vyšel komediální seriál Dobré ráno, Brno! a diváci si jej nemohli vynachválit. Právě nadhled a nadsázka, s ..
25.01.2024
V roce 2021 měla v českých kinech premiéru romantická komedie Láska na špičkách. V hlavních rolích se objevila Vica ..
21.01.2024