Nedělní večery České televize budou patřit cyklu s názvem Jak si nepodělat život

Podzim je obdobím, kdy se na našich televizních obrazovkách objevuje poměrně velké množství nových filmů a seriálů. Od této neděle, 24. listopadu, se tak můžeme těšit na nový cyklus čtyř televizních filmů s poněkud nepoetickým názvem Jak si nepodělat život, který uvede Česká televize. Všechny čtyři snímky můžete vidět na programu ČT 1 vždy v neděli večer od osmi hodin a patnácti minut.

Zajímavá témata i herecké obsazení

Příslibem kvality nového cyklu je již to, že pochází od tvůrců jiného velmi oblíbeného a oceňovaného cyklu Nevinné lži. Společným tématem, které vyplývá z názvu cyklu, je život a to, jak si ho nezkazit, nebo naopak zkazit během velmi krátké doby. Ve všech čtyřech snímcích se navíc můžeme těšit na mnoho známých a populárních herců, jako je například Ondřej Vetchý, Miroslav Krobot či Tereza Brodská.

O životech žen

Režisérkou dvou filmů, s názvy Až budou krávy lítat a Můj bezvadnej život, je Tereza Kopáčová. Hlavní hrdinkou snímku Až budou krávy lítat je mladá učitelka, která trpí pocity méněcennosti kvůli své plnoštíhlé postavě, ale postupně prostřednictvím kurzu burlesky začíná získávat více sebevědomí. Hlavní představitelku druhého snímku Můj bezvadnej život hraje Tereza Brodská, jejíž život se jednoho dne nečekaně obrátí vzhůru nohama kvůli vyrážce, která se jí náhle objevila na obličeji.

I o životech mužů

Další snímek nazvaný Nonstop lahůdky vznikl pod režisérským vedením Jana Hřebejka. Celý film se odehrává během jedné zimní noci, kdy zmeškaný vlak a nepovedená večeře jednoho mladého páru způsobí setkání a sblížení dvou naprosto odlišných lidí, kteří by se za normálních okolností pravděpodobně nikdy nesetkali, postaršího majitele lahůdek a mladé dívky Lenky. Režisérem posledního ze čtyř snímků s názvem Beze stopy, je Vít Karas. Život hlavní postavy, samotářského muže, který tráví svůj život v lesích a přespává v opuštěných chatách, se změní v okamžiku, kdy se setká s jednou mladou rodinou s malým dítětem. Hlavní role v tomto filmu ztvárnili Ondřej Vetchý a Václav Švarc.

Aktuálně v tv světě
Pandemie tvrdě dopadla i na televizní sektor a většina televizních skupin musela začít přehodnocovat své plány a ..
20.09.2020
Podzim nás vítá za okny i na televizních obrazovkách. Na většině televizních kanálů bude podzimní nabídka sestávat ..
16.09.2020
S nástupem nového školního roku se situace vrací do starých kolejí také na televizních obrazovkách. Již od posledních ..
13.09.2020
Hodně se mluví o tom, co nabídnou hlavní televizní programy pro dospělé, ale bylo by škoda přehlédnout i zajímavou ..
10.09.2020
Televize Nova prozradila, jak se jí v loňském roce finančně dařilo. Z údajů vyplývá, že televizní skupina ..
06.09.2020
Pořad UčíTelka na České televizi nejednomu rodiči vytrhl během karantény trn z paty. A přestože jsme si mysleli, že se ..
03.09.2020
Během pandemie koronaviru došlo k nucenému odložení přechodu na DVB-T2. Byť situace stále není zrovna ideální, ..
30.08.2020
Podzimní televizní sezóna oficiálně startuje. Léto se rychle přehouplo a zejména komerční televize se opět pouští do ..
27.08.2020
Září se kvapem blíží a největší české televize již intenzivně pracují na spuštění podzimního vysílání. ..
23.08.2020
Letošní podzim bude na ČT 1 jiný než dřív. Podle doposud zveřejněných informací se zdá, že neuvidíme tolik ..
21.08.2020