Nedělní večery České televize budou patřit cyklu s názvem Jak si nepodělat život

Podzim je obdobím, kdy se na našich televizních obrazovkách objevuje poměrně velké množství nových filmů a seriálů. Od této neděle, 24. listopadu, se tak můžeme těšit na nový cyklus čtyř televizních filmů s poněkud nepoetickým názvem Jak si nepodělat život, který uvede Česká televize. Všechny čtyři snímky můžete vidět na programu ČT 1 vždy v neděli večer od osmi hodin a patnácti minut.

Zajímavá témata i herecké obsazení

Příslibem kvality nového cyklu je již to, že pochází od tvůrců jiného velmi oblíbeného a oceňovaného cyklu Nevinné lži. Společným tématem, které vyplývá z názvu cyklu, je život a to, jak si ho nezkazit, nebo naopak zkazit během velmi krátké doby. Ve všech čtyřech snímcích se navíc můžeme těšit na mnoho známých a populárních herců, jako je například Ondřej Vetchý, Miroslav Krobot či Tereza Brodská.

O životech žen

Režisérkou dvou filmů, s názvy Až budou krávy lítat a Můj bezvadnej život, je Tereza Kopáčová. Hlavní hrdinkou snímku Až budou krávy lítat je mladá učitelka, která trpí pocity méněcennosti kvůli své plnoštíhlé postavě, ale postupně prostřednictvím kurzu burlesky začíná získávat více sebevědomí. Hlavní představitelku druhého snímku Můj bezvadnej život hraje Tereza Brodská, jejíž život se jednoho dne nečekaně obrátí vzhůru nohama kvůli vyrážce, která se jí náhle objevila na obličeji.

I o životech mužů

Další snímek nazvaný Nonstop lahůdky vznikl pod režisérským vedením Jana Hřebejka. Celý film se odehrává během jedné zimní noci, kdy zmeškaný vlak a nepovedená večeře jednoho mladého páru způsobí setkání a sblížení dvou naprosto odlišných lidí, kteří by se za normálních okolností pravděpodobně nikdy nesetkali, postaršího majitele lahůdek a mladé dívky Lenky. Režisérem posledního ze čtyř snímků s názvem Beze stopy, je Vít Karas. Život hlavní postavy, samotářského muže, který tráví svůj život v lesích a přespává v opuštěných chatách, se změní v okamžiku, kdy se setká s jednou mladou rodinou s malým dítětem. Hlavní role v tomto filmu ztvárnili Ondřej Vetchý a Václav Švarc.

Aktuálně v tv světě
Konec roku se nezadržitelně blíží a pokud jste milovníky televize, jistě vás zajímá, co si pro nás televizní stanice ..
04.12.2019
Diváci TV Barrandov se mohou těšit na nový pořad pod taktovkou Jaromíra Soukupa. Televize Barrandov uvede od úterý 19. ..
01.12.2019
Sledujete rádi programy stanic Československé filmové společnosti? Pak se od začátku prosince připravte na změnu. Dojde ..
28.11.2019
Podzim je obdobím, kdy se na našich televizních obrazovkách objevuje poměrně velké množství nových filmů a seriálů. ..
25.11.2019
Konec listopadu netrpělivě vyhlíží všichni, kdo se nějakým způsobem zajímají o televizní vysílání. Mělo by totiž ..
20.11.2019
Většina televizních kanálů již začíná pomalu odkrývat svá vánoční esa. Vždyť je taky na čase – Vánoce nás ..
16.11.2019
A je to tady zase. Rok se s rokem sešel a opět se začínají řešit Vánoce. Patrné je to jak na ulicích měst a obcí, ..
14.11.2019
Podzimní televizní sezóna je v plném proudu, v říjnu si nejsilnější pozici držela Nova, posilovaly ale hlavně Prima a ..
11.11.2019
Televizní diváky čeká velká změna. Řeč je samozřejmě o připravovaném přechodu na moderní vysílací standard DVB-T2. ..
05.11.2019
Blíží se velké výročí. 17. listopadu si připomeneme 30 let od sametové revoluce, kdy došlo ke změně režimu. Česká ..
03.11.2019