Nejvíce diváků v červnu sledovalo Novu

Poslední měsíc školního roku před pár dny skončil a my můžeme vystavit pomyslné vysvědčení i televizním stanicím. Která stanice byla v červnu nejsledovanější? Vítězem je tentokráte skupina Nova.

Nova stále roste

Skupina Nova dosáhla minulý měsíc na našem televizním trhu na nejvyšší procento sledovanosti. V celodenním vysílání dosáhlav divácké skupině starší patnácti let 28,6 procent, a porazila tak ostatní konkurenty. Navíc oproti loňskému červnu si skupina Nova také polepšila, konkrétně o 0,4 procenta. Hlavní podíl na tomto vítězství měl především nárůst sledovanosti hlavní televizní stanice TV Nova.

Boj mezi Primou a Českou televizí

Česká televize obsadila s 28,4 procentními body v celodenním vysílání druhou příčku. Ve srovnání s loňským červnem si však Česká televize v celodenní sledovanosti o jedno procento pohoršila. Důvodem byla především celkově nižší sledovanost jejího kanálu ČT Sport.

Naopak televizní skupina Prima zaznamenala půlprocentní meziroční nárůst celodenní sledovanosti, který jí přinesl, s celkovými 25,15 procenty, třetí příčku. Na zvýšení celodenní sledovanosti měl zásadní podíl především kanál Prima Krimi. O celkové oblibě komerční skupiny Prima svědčí i skutečnost, že pokud se podíváme blíže na sledovanost pouze v hlavním vysílacím čase neboli prime-time, dostala se zde skupina Prima dokonce před Českou televizi na druhou příčku. FTV Prima dosáhla v prime-time 27,65 procentní sledovanosti, Česká televize o téměř jedno a půl procenta méně. Vítězem se opět stala skupina Nova s 31,77 procenty.

Za stupni vítězů je velký propad

Další místa divácké sledovanosti již následují s velkým procentuálním odstupem. Celkově totiž kanály České televize, Nova Group a FTV Primy mají 82,15 procentní sledovanost. Na čtvrtém místě je pak s 6,5 procenty Barrandov Televizní Studio.

Aktuálně v tv světě
Již dlouhou dobu sledované a po minulých řadách velice očekávané vysílání další řady StarDance získalo ..
20.10.2019
V poslední době se hodně hovoří o přechodu na DVB-T2. Velice častou otázkou u diváků bývá, kolik je bude v jaké ..
16.10.2019
Televize Prima se rozhodla uvést na televizní obrazovky nový detektivní seriál. V současné době je Einstein, jak se ..
13.10.2019
ČT již dříve avizovala uvedení nových seriálů na televizní obrazovky. Od září se tak můžeme dívat na seriál Sever ..
10.10.2019
Rádi sledujete pořady na kanálech Prima Cool nebo Prima Love? Pak vás jistě potěší to, že Prima již zveřejnila svůj ..
06.10.2019
Jste milovníkem kvalitního basketbalu? Pak budete z této novinky nadšení. Nova totiž prodloužila své vysílací práva na ..
02.10.2019
Dosavadní moderátorka TV Nova Markéta Fialová se přesouvá ke konkurenci. Nastoupí do zpravodajského projektu CNN Prima ..
29.09.2019
Zaujal vás první zářijovou neděli nový pořad Příběhy českých zločinů na TV Nova? Od 23. září už byste jej ale na ..
25.09.2019
StarDance patří mezi jedny z nejdéle vysílaných pořadů, které můžete na obrazovkách vidět. Česká televize již 12. ..
22.09.2019
Moderátorka Markéta Fialová je dlouholetou tváří TV Nova a jistě ji znáte ze zpráv na této stanici, ale například i ..
19.09.2019