Nejvíce diváků v červnu sledovalo Novu

Poslední měsíc školního roku před pár dny skončil a my můžeme vystavit pomyslné vysvědčení i televizním stanicím. Která stanice byla v červnu nejsledovanější? Vítězem je tentokráte skupina Nova.

Nova stále roste

Skupina Nova dosáhla minulý měsíc na našem televizním trhu na nejvyšší procento sledovanosti. V celodenním vysílání dosáhlav divácké skupině starší patnácti let 28,6 procent, a porazila tak ostatní konkurenty. Navíc oproti loňskému červnu si skupina Nova také polepšila, konkrétně o 0,4 procenta. Hlavní podíl na tomto vítězství měl především nárůst sledovanosti hlavní televizní stanice TV Nova.

Boj mezi Primou a Českou televizí

Česká televize obsadila s 28,4 procentními body v celodenním vysílání druhou příčku. Ve srovnání s loňským červnem si však Česká televize v celodenní sledovanosti o jedno procento pohoršila. Důvodem byla především celkově nižší sledovanost jejího kanálu ČT Sport.

Naopak televizní skupina Prima zaznamenala půlprocentní meziroční nárůst celodenní sledovanosti, který jí přinesl, s celkovými 25,15 procenty, třetí příčku. Na zvýšení celodenní sledovanosti měl zásadní podíl především kanál Prima Krimi. O celkové oblibě komerční skupiny Prima svědčí i skutečnost, že pokud se podíváme blíže na sledovanost pouze v hlavním vysílacím čase neboli prime-time, dostala se zde skupina Prima dokonce před Českou televizi na druhou příčku. FTV Prima dosáhla v prime-time 27,65 procentní sledovanosti, Česká televize o téměř jedno a půl procenta méně. Vítězem se opět stala skupina Nova s 31,77 procenty.

Za stupni vítězů je velký propad

Další místa divácké sledovanosti již následují s velkým procentuálním odstupem. Celkově totiž kanály České televize, Nova Group a FTV Primy mají 82,15 procentní sledovanost. Na čtvrtém místě je pak s 6,5 procenty Barrandov Televizní Studio.

Aktuálně v tv světě
Dvě největší tuzemské komerční televizní společnosti spustily své mediální kampaně a představily svůj nový program ..
22.08.2019
S podzimem se opět vrací vysílání nových nebo dokonce živě vysílaných pořadů. Děje se tak vždy po uvolněném ..
16.08.2019
Změna vlastnických podílů, která potkala sdružení pořadů Prima, by se z hlediska toho, že ji bude vlastnit v podstatě ..
13.08.2019
Poslední dobou ovládá televizní trh poměrně pozitivní trend, a totiž to, že televizní obsah spíše roste na kvalitě, a ..
11.08.2019
Prázdniny ještě nejsou pryč, ale televize Prima již představila svůj programový plán na podzim. Už tedy víme, na co se ..
06.08.2019
Léto je sice v plném proudu, ale Česká televize i během doby dovolených nezahálí a natáčí nový seriál, který by se ..
02.08.2019
Televize Nova chystá i letos pro své diváky oblíbený Den s Novou, v jehož rámci si zájemci budou moci prohlédnout ..
31.07.2019
Dětská stanice ČT :D oslaví letos v srpu své sedmé výročí. K němu svým malým i větším divákům přinese několik ..
26.07.2019
U České televize a její konkurence můžeme vidět v jejich tvorbě někdy opravdu velký rozdíl. ČT se často zaměřuje, ..
24.07.2019
Dvoudílná minisérie Stockholmský syndrom, která volně navazuje na minisérii Spravedlnost (oceněno Českým lvem), se již ..
18.07.2019