Nelegální vysílání Novy na Slovensku zavrhl soud

Nedávno jsme vás informovali o tom, že TV Nova se domlouvá s několika slovenskými kabelovými televizemi, a to na tom, aby její pořady mohly legálním způsobem vysílat. Do té doby totiž byla situace taková, že programy TV Nova byly dostupné pro diváky, ale věc se měla tak, že to bylo nelegálně. Domluva ale není jedinou cestou, kterou se TV Nova rozhodla vydat. Jelikož se jí nelegální distribuce přirozeně nelíbí, požádala i soud o to, aby vydal jasné stanovisko a aby přirozeně zakázal nelegální vysílání.

Soud dal Nově za pravdu

Jelikož situace byla poměrně jednoznačná a v podstatě od samotného počátku bylo více než jasné, kdo je v daném sporu v právu, rozhodl soud poměrně jasně a očekávaně. Dal Nově za pravdu, díky čemuž již její vysílání nesmí být v rámci slovenských televizí realizováno. Tedy mimo vzájemnou domluvu a mimo poskytnutá práva.

Samotné rozhodnutí bylo vydáno formou takzvaného předběžného opatření. Bylo jasně spojeno s faktem, že dané mezinárodní vysílání je protiprávní. Pokud by některý z poskytovatelů televizního obsahu neuposlechl, může to pro něho znamenat ještě poměrně zajímavou dohru, která by mohla být spojena i s náhradou finanční.

Především ochrana práv

Důvodem, proč TV Nova nesouhlasí s tímto vysíláním, je především to, že jí jde především pro ochranu autorských práv. Pokud se podíváme na vysílané pořady TV Nova, tak u řady z nich platí, že jsou povoleny pouze pro oblast České republiky. Pokud by byly nelegálně odvysílány i na Slovensku, může to právě pro Novu znamenat nemalý problém. Je sice jasné, že by se z něho celkem jednoduše dostala, ale už to samo o sobě je komplikací. Navíc samotná povolení následně můžou znamenat i zvýšení příjmů pro televizi jako takovou. A to z důvodu jasně monitorovaného většího dosahu, což může lákat i samotné inzerenty, kteří si chtějí zaplatit reklamní čas.

Aktuálně v tv světě
Není to jenom pokračování známých seriálů, u kterých se natáčejí další a další řady. Stejně tak to není ani ..
18.07.2018
V minulosti jsme vás informovali o tom, že Česká televize natáčí celkem zajímavou kriminálku, která nese název Rédl. ..
15.07.2018
Je sice teprve začátek prázdnin, ale už nyní televize ohlašují to, s jakými hlavními lákadly budou přicházet na ..
11.07.2018
Jednalo se o jeden z hlavních pilířů programu na letní období. Řeč je o seriálu Na vodě, který měl být po celé ..
08.07.2018
Nejenom u veřejnoprávních televizí, ale také u komerčních jedniček je zpravodajství zcela nedílnou součástí ..
03.07.2018
Když se řekne jméno Zdeněk Troška, vybaví se mnohým lidem nejenom zajímavé a úspěšné pohádky, ale i různé komedie. ..
01.07.2018
Letní program televizní stanice Nova se již začal vysílat. Nedávno jsme vám představili hlavní lákadla, se kterou ..
26.06.2018
Televize Prima nezahálí. Během léta chce pochopitelně nabídnout divákům hlavně něco z archivu. A to proto, aby se mohla ..
24.06.2018
Opět, jako každý rok, zveřejňují jednotlivé televize nabídku spojenou s létem. Tedy s dobou, kdy vzhledem k pěknému ..
20.06.2018
V době, když TV Barrandow začínala, měla jenom jeden jediný kanál. A ten se soustředil primárně na pořady a na zábavu ..
17.06.2018