Nelegální vysílání Novy na Slovensku zavrhl soud

Nedávno jsme vás informovali o tom, že TV Nova se domlouvá s několika slovenskými kabelovými televizemi, a to na tom, aby její pořady mohly legálním způsobem vysílat. Do té doby totiž byla situace taková, že programy TV Nova byly dostupné pro diváky, ale věc se měla tak, že to bylo nelegálně. Domluva ale není jedinou cestou, kterou se TV Nova rozhodla vydat. Jelikož se jí nelegální distribuce přirozeně nelíbí, požádala i soud o to, aby vydal jasné stanovisko a aby přirozeně zakázal nelegální vysílání.

Soud dal Nově za pravdu

Jelikož situace byla poměrně jednoznačná a v podstatě od samotného počátku bylo více než jasné, kdo je v daném sporu v právu, rozhodl soud poměrně jasně a očekávaně. Dal Nově za pravdu, díky čemuž již její vysílání nesmí být v rámci slovenských televizí realizováno. Tedy mimo vzájemnou domluvu a mimo poskytnutá práva.

Samotné rozhodnutí bylo vydáno formou takzvaného předběžného opatření. Bylo jasně spojeno s faktem, že dané mezinárodní vysílání je protiprávní. Pokud by některý z poskytovatelů televizního obsahu neuposlechl, může to pro něho znamenat ještě poměrně zajímavou dohru, která by mohla být spojena i s náhradou finanční.

Především ochrana práv

Důvodem, proč TV Nova nesouhlasí s tímto vysíláním, je především to, že jí jde především pro ochranu autorských práv. Pokud se podíváme na vysílané pořady TV Nova, tak u řady z nich platí, že jsou povoleny pouze pro oblast České republiky. Pokud by byly nelegálně odvysílány i na Slovensku, může to právě pro Novu znamenat nemalý problém. Je sice jasné, že by se z něho celkem jednoduše dostala, ale už to samo o sobě je komplikací. Navíc samotná povolení následně můžou znamenat i zvýšení příjmů pro televizi jako takovou. A to z důvodu jasně monitorovaného většího dosahu, což může lákat i samotné inzerenty, kteří si chtějí zaplatit reklamní čas.

Aktuálně v tv světě
Několik informací o plánovaném kanálu Prima Krimi jste už od nás získali. Jednalo se spíše o kusé informace, nebo ..
16.03.2018
Říkáte si někdy, že u televize trávíte stále více času? Potom vás možná bude zajímat to, jak si stojíte ..
14.03.2018
Dva a půl roku. To je doba, kdy se na TV Prima vysílal seriál Ohnivý kuře. Seriál začínal s poměrně zajímavou ambicí ..
11.03.2018
Televizní skupina Prima se bude rozšiřovat. O tom jsme vás už samozřejmě informovali v minulosti, a to na základě ..
08.03.2018
Seriály, které se ohlížejí do minulosti, jsou podobně jako detektivní příběhy velmi populární. Je jasné, že, když ..
04.03.2018
Když se podíváme na sledovanosti zpravodajských relací, tak obecně patří k tomu, co přitáhne nejvíce diváků. Je ..
02.03.2018
Ať už jste zastánci technologie DVB-T2, nebo patříte na opačnou stranu, tedy mezi odpůrce, je třeba říci, že se jedná ..
25.02.2018
Když se mluví o sportu, tak si většina lidí představí sporty klasické. U nás je to hlavně fotbal, hokej, tenis, stejně ..
21.02.2018
Jak jsme vás již informovali, Česká televize chystá do svého vysílání zajímavou novinku, která ponese název Inspektor ..
18.02.2018
Jedním z pořadů na TV Barrandov jsou i Aféry. Je poměrně známý, a to mimo jiné proto, že je vysílán hned čtyřikrát ..
16.02.2018