Nelegální vysílání Novy na Slovensku zavrhl soud

Nedávno jsme vás informovali o tom, že TV Nova se domlouvá s několika slovenskými kabelovými televizemi, a to na tom, aby její pořady mohly legálním způsobem vysílat. Do té doby totiž byla situace taková, že programy TV Nova byly dostupné pro diváky, ale věc se měla tak, že to bylo nelegálně. Domluva ale není jedinou cestou, kterou se TV Nova rozhodla vydat. Jelikož se jí nelegální distribuce přirozeně nelíbí, požádala i soud o to, aby vydal jasné stanovisko a aby přirozeně zakázal nelegální vysílání.

Soud dal Nově za pravdu

Jelikož situace byla poměrně jednoznačná a v podstatě od samotného počátku bylo více než jasné, kdo je v daném sporu v právu, rozhodl soud poměrně jasně a očekávaně. Dal Nově za pravdu, díky čemuž již její vysílání nesmí být v rámci slovenských televizí realizováno. Tedy mimo vzájemnou domluvu a mimo poskytnutá práva.

Samotné rozhodnutí bylo vydáno formou takzvaného předběžného opatření. Bylo jasně spojeno s faktem, že dané mezinárodní vysílání je protiprávní. Pokud by některý z poskytovatelů televizního obsahu neuposlechl, může to pro něho znamenat ještě poměrně zajímavou dohru, která by mohla být spojena i s náhradou finanční.

Především ochrana práv

Důvodem, proč TV Nova nesouhlasí s tímto vysíláním, je především to, že jí jde především pro ochranu autorských práv. Pokud se podíváme na vysílané pořady TV Nova, tak u řady z nich platí, že jsou povoleny pouze pro oblast České republiky. Pokud by byly nelegálně odvysílány i na Slovensku, může to právě pro Novu znamenat nemalý problém. Je sice jasné, že by se z něho celkem jednoduše dostala, ale už to samo o sobě je komplikací. Navíc samotná povolení následně můžou znamenat i zvýšení příjmů pro televizi jako takovou. A to z důvodu jasně monitorovaného většího dosahu, což může lákat i samotné inzerenty, kteří si chtějí zaplatit reklamní čas.

Aktuálně v tv světě
Poměrně unikátní novinka z dílny TV Prima odstartovala. O pořadu jste mohli slyšet již v minulosti, jelikož televize ..
14.10.2018
Různé historické dokumenty jsou na televizních obrazovkách celkem populární. A to stejné můžeme říci i  reality show. ..
11.10.2018
Zpravodajská relace na TV Prima se poměrně nedávno změnila. A to jak s ohledem na celkový vysílací čas, tak i s ohledem ..
07.10.2018
Televize přináší do naších domácností hlavně zábavu. Ostatně to je jasně vidět na skladbě pořadů, stejně jako je ..
03.10.2018
Jsou nové pořady, které musí Prima pro malý úspěch stáhnout – show 1 proti všem, stejně jako jsou pořady, se kterými ..
30.09.2018
Velká propagace, velká lákadla, velká osobnostní jména. Toto všechno lze spojovat se show 1 proti všem, kterou začala ..
27.09.2018
Rozhodně se nejedná o nijak velký televizní kanál. Na obrazovkách ho lze vždy brát skutečně jenom jako kanál okrajový. ..
26.09.2018
Už v minulých řadách bylo jasné, že pokud jde o show Tvoje tvář má známý hlas, se kterou přichází TV Nova, tak jde ..
23.09.2018
Novinky, které po letní pauze přinášejí televize do svého vysílání, jsou ve většině případů spojeny s tím, že ..
18.09.2018
Před nástupem prázdnin jsme psali o tom, že TV Prima lehce mění skladbu své zpravodajské relace. A to v tom směru, že ..
16.09.2018