Nemocnice na kraji města: Doktor Sova opět v akci na televizní stanici ČT1

Nemocnice na kraji města je český seriál, který se stal ikonou mezi televizními díly a získal si srdce mnoha diváků. Odehrává se v prostředí okresní nemocnice a přináší poutavé příběhy nejen z lékařského prostředí. Dotýká se i hlubokých lidských emocí a problémů, se kterými se téměř každý divák může identifikovat.

Scenárista Jaroslav Dietl

Nemocnice na kraji města, pod jejímž scénářem je podepsán osvědčený Jaroslav Dietl, byla poprvé vysílána v roce 1977. Její příběhy sledují osudy lékařů, sester, pacientů na oddělení ortopedie ve fiktivní nemocnici. Seriál se věnuje nejen pracovním problémům, ale také osobním životům postav, jejich radostem, strastem, láskám a konfliktům.

Seriál vsadil na autentičnost

Jedním z hlavních pilířů seriálu je autentičnost. Tvůrci se snažili co nejvíce přiblížit realitě nemocničního prostředí a pracovat s příběhy, které oslovují diváky napříč generacemi. Scénáře jsou pečlivě napsané a do hloubky propracované, což přispívá k věrohodnosti a hloubce děje.

Nemocnice na kraji města je seriálem vyznačujícím skvělými hereckými výkony. Mnoho talentovaných českých hereckých osobností se podílelo na vytváření těchto nezapomenutelných postav – primář Sova (Ladislav Chudík), primář Blažej (Josef Abrhám), doktor Štrosmajer (Miloš Kopecký) či doktor Cvach (Josef Vinklář). Díky jejich přesvědčivým výkonům jsou postavy živé, autentické a snadno si je diváci oblíbí. Roli primáře Sovy měl původně hrát Karel Höger. Ten ale po půl roce natáčení nečekaně zemřel.

Ikonický český seriál

Seriál Nemocnice na kraji města v době svého vzniku dosáhl toho, že když se v televizi vysílal, vylidnily se ulice. Stal se fenoménem a ikonickým dílem, jehož některé repliky dokonce zlidověly. Spousta diváků si nenechá ujít ani několikerou reprízu, protože díky hereckým výkonům i skvěle napsaným příběhům je radost se na něho i po letech dívat.

Aktuálně v tv světě
Znáte příběh o Yetim? Podívejte se společně s dětmi na film o jeho přesném opaku. Animovaný dobrodružný film Yeti: ..
02.12.2023
Jak to může dopadnout, když se tři poměrně velké rodiny spojí v jednu? To ve své komedii ukazuje Petr Nikolaev. Těšte ..
28.11.2023
Akční hit z roku 2004, postavený na spravedlnosti a schopnosti muže udělat správnou věc. I kdyby ho to mělo stát život. ..
26.11.2023
Demoliton Man, kultovní film devadesátek a vzpomínky na dětství z pera Daniela Waterse, Roberta Reneaua a Petera Lenkova se ..
25.11.2023
Rozhodně není špatné se občas podívat na filmy, které vznikly v minulosti. Zejména šedesátá léta jsou nabita hotovými ..
12.11.2023
Když se natáčel český film Metráček, psal se rok 1971. Jeho autoři sáhli po osvědčeném textu od spisovatele Stanislava ..
11.11.2023
Psal se rok 1978, když byl do kin uveden americký film Pomáda s Johnem Travoltou a Olivií Newton-John v hlavních rolích. ..
04.11.2023
V lednu 2008 měl svou televizní premiéru kanadský seriál Případy detektiva Murdocha, v originále Murdoch Mystery, jenž ..
03.11.2023
Sázkou na jistotu lze považovat filmy natočené na motivy románů J. R. R. Tolkiena režisérem Peterem Jacksonem. K ..
02.11.2023
V dobách budování světlých zítřků v duchu socialismu neměly děti běžně přístup k tradičním animovaným filmům z ..
31.10.2023