Nesvatbovi aneb když se netradiční koníček zvrtne. Uvidíte na televizní stanici Prima Max

Americký film Nesvatbovi z roku 2005 přivádí na filmové plátno hereckou dvojici Owen Wilson a Vince Vaughn. Už to je zárukou povedené zábavy, plné absurdního humoru. Komedie, kterou uvádí Prima Max, nabízí svěží tempo, v němž 115 minut dlouhý snímek rychle uběhne. Připravte si misku něčeho dobrého a s chutí se pusťte do sledování.

Neobvyklý koníček

Nerozluční kamarádi John Beckwith a Jeremy Grey jsou právníci. Náročnou práci střídají s chvílemi odpočinku, ve kterém se věnují neobvyklému koníčku. Vtírají se na cizí svatby, na nichž se nechávají zadarmo hostit. Obvykle se představí falešnými jmény jako dávní rodinní přátelé svatebčanů. V tom zmatku, který na hostině většinou panuje, málokdo z hostů pozná, že na svatbu nepatří. Tento trik jim vychází do doby, než se dostanou na svatbu dcery ministra Clearyho. To se potom začnou dít různé věci.

Vtipná zápletka, která pobaví

Pod snímkem Nesvatbovi (v původním znění Wedding Crashers) jsou podepsáni scénáristé Steve Faber a Bob Fisher. Těm se podařilo napsat scénář plný absurdních, nikoliv však hloupých nebo podbízivých situací. Dlužno ale dodat, že spousta vtipných scén vznikla pouhou improvizací obou protagonistů.

Diváci jistě ústřední hereckou dvojici ocení, protože role sednou jako ulité. Oba herci, Wilson i Vaughn, jsou schopni utáhnout i nejslabší gagy, kterých je naštěstí v tomto povedením snímku poskrovnu. Na své si přijdou i příznivci romantiky, která ve filmu rozhodně nechybí.

Jedna z nejlepších komedií všech dob

V roce 2006 časopis Premiere zařadil komedii Nesvatbovi zařadil mezi 50 nejlepších komedií všech dob. Při filmování byla na place přítomná také profesionální svatební koordinátorka jako poradkyně. Ve filmu nechybějí ani nahé scény. Herečka Isla Fisher v roli Glorie Cleary měla pro ně dublérku, protože měla problém natočit nahá vtipnou scénu.

Aktuálně v tv světě
Jak s jistotou poznáte, že přišlo léto? Přece podle toho, že se na obrazovce České televize objeví Vinnetou a Old ..
14.07.2024
Věříte na náhodu? Nebo na osud? Co když je to všechno jinak a váš osud má v rukou několik lidí, kteří bedlivě ..
10.07.2024

Každý milovník cyklistiky jistě dobře ví, že první červencové týdny jsou zasvěceny ..

09.07.2024
O Venus a Sereně Williamsových slyšel snad úplně každý. Tyto sestry ohromily celý svět a na tenisových kurtech ..
07.07.2024
V roce 2017 se obrazovkách České televize objevil seriál Svět pod hlavou. Jeho děj se zasazen do let 2016 a 1982. Režijně ..
30.06.2024
Od natočení kultovní české komedie Zdeňka Trošky uběhlo již 35 let, ale stále se jedná o film, který Češi milují. ..
26.06.2024
Mistryně romantických komedií Nancy Meyers do svého filmu Lepší pozdě nežli později v roce 2003 obsadila Diane Keaton a ..
23.06.2024
Hokejové šílenství je za námi, titul Mistrů světa máme doma a od pátku 14. června se všichni soustředíme na ..
20.06.2024
Jak to vypadá, když se autobus plný Čechů vydá na dovolenou k moři? Pobavte se u nyní již kultovní české komedie, ..
16.06.2024
Gabrielu Soukalovou zná téměř celá Česká republika. Jedná se o nejúspěšnější biatlonistku naší historie, která se ..
11.06.2024