Norskou pohádku Cesta za živou vodou uvádí televizní stanice Prima Max

Pohádky patří k oblíbeným žánrům filmové tvorby, a to nejen mezi dětmi, ale i dospělými. Je to určitě proto, že ačkoliv mají napínavý děj, ve kterém o zvraty není nouze, vždy v nich dobro vítězí nad zlem. U pohádek si člověk odpočine od běžných starostí a přenese se do světa, kde panuje spravedlnost. Jedním z diváckých zážitků je norská pohádka Cesta za živou vodou z roku 2019.

Cesta k tajuplnému zámku ze zlata

Hlavní postavou filmové pohádky Cesta za živou vodou je prosťáček Espen, kterého doprovází princezna Kristin. Ti musejí ujít nebezpečnou a dobrodružnou pouť k tajuplnému zámku Soria Moria, ve kterém je živá voda. Jedině ta dokáže oživit královnu a krále, rodiče princezny Kristin, jež byli úkladně otráveni.

Z této vraždy byli nespravedlivě obviněni dva Espenovi bratři a v žaláři čekají na popravu. Během cesty se Espen a Kristin setkávají se zloduchy, kteří jim usilují o život. Musejí zdolat různé nástrahy, než se jim podaří do zlatého zámku k živé vodě dostat.

Napínavý příběh pro děti a dospělé

Fantasy pohádka s prvky dobrodružného snímku nabízí podívanou pro děti i dospělé. Hlavní hrdina je sympaťák, kterému určitě budete fandit. Princezna Kristin je krásná, tak jak princezny mají být. Potěší také výběr lokací, kde se natáčelo, a nechybí ani ježibaba, sedmimílové boty, trojhlavý troll. Pro české diváky je jistě zajímavé, že snímek Cesta za živou vodou se natáčel i v České republice.

Je zřejmé, že Norové umějí natáčet nejen kriminální snímky, ale také pohádky. Film Cesta za živou vodou je volným pokračováním pohádky Cesta za králem trollů, která se také setkala s diváckým úspěchem. Režijně je pod filmem podepsaný Mikkel Braenne Sandemose, jenž režíroval například horor Ledová smrt III nebo dobrodružný snímek Ragnarok. V hlavních rolích se objeví Vebjorn Enger (Espen) a Eili Harboe (Kristin).

Aktuálně v tv světě
Jak to vypadá, když se autobus plný Čechů vydá na dovolenou k moři? Pobavte se u nyní již kultovní české komedie, ..
16.06.2024
Gabrielu Soukalovou zná téměř celá Česká republika. Jedná se o nejúspěšnější biatlonistku naší historie, která se ..
11.06.2024

Fanoušci televizní stanice Markíza, kteří milují klasické seriály, filmy a televizní ..

08.06.2024
Vědomostní soutěž Who is asking? milují ve Švýcarsku, Řecku, Maďarsku, na Kypru i v Indii. Nyní se tento koncept ..
05.06.2024
Nejslavnější dílo Francise Scotta Fitzgeralda se od svého vzniku v roce 1925 dočkalo nespočtu divadelních a filmových ..
03.06.2024
Četli jste některou z knih Franze Kafky? Nebo si jeho jméno vybavujete pouze z hodin literatury? 3. června 2024 si ..
29.05.2024
Rodinný film Gump - pes, který naučil lidi žít, přináší dojemný, smutný, veselý a poučný příběh vyprávěný z ..
23.05.2024
Na televizní obrazovky se vrací čtyřdílný seriál Rédl, který diváky zavede do porevolučního Československa, ve ..
22.05.2024
  1. listopadu 1970 došlo v USA k ohromné tragédii. Během nehody letadla zemřel celý univerzitní tým ..
19.05.2024
Jak zaznělo v knize slavného francouzského autora Antoine de Saint-Exupéryho, správně vidíme jen srdcem. Co je důležité, ..
15.05.2024