Nouzový stav způsobil raketový růst sledovanosti

Přísnější opatření související s pandemií covid-19 mnoho lidí opět přikovalo k televizním obrazovkám. Promítá se do sledovanosti televizních pořadů. Společnost ATO-Nielsem Admosphere to ukazuje na srovnání meziročního nárůstu, který se týká čtrnáctidenního období 14.-27. října. Došlo ke zvýšení zájmu o 21 %.

Vzestup proti loňsku

Ke vzestupusledovanosti došlo ve všech věkových kategoriích. Nejsilněji se ale promítl u věkové kategorie 4-24 let. Vzestup je jasně vidět na konkrétních datech. Letos se v uvedeném období na televizi dívalo každý den 74 % lidí a strávili před obrazovkou celé 4 hodiny a ještě 7 minut navíc, zatímco v loňském to byly jenom 3 hodiny a 24 minut. Podle analýz došlo k nárůstu, který se svými hodnotami velmi podobá číslům z jarního lockdownu.

Mladí sedí u obrazovky

Pokud jde o nejvýraznější změny sledovanosti u mladých diváků, jejich příčinou je naprosto jednoznačně uzavření škol. Trávení času doma je u mladých spojeno s vyšším podílem času věnovanémutelevizi a jejím programům. U věkové kategorie 4-14 let stoupla sledovanost o celých 29 %. Ke stejnému zvýšení uvedeného parametru došlo i v následné věkové skupině zahrnující dospívající a mladé dospělé od 15 do 24 let. O něco málo nižší, tedy 18-23 % byl nárůst v dalších věkových kategoriích.

V kurzu jsou tematické kanály

Které programy jsou nejoblíbenější? Samozřejmě většina lidí dává přednost hlavně zpravodajství, ale velký zájem přetrvává rovněž o stanice orientované na seriály a filmy a také dokumenty, ať již přírodovědné nebo historické, tedy především dostávají zelenou různé tematické kanály. Zahrnujeme sem například National Geographic nebo Discovery Channel. Došlo u nich ke vzestupu ve srovnání s předchozím čtrnáctidenním obdobím dokonce o 16 %.

Aktuálně v tv světě
Tento televizní kanál jistě není třeba představovat.. Na televizi se mladší generace již tolik nedívá a tímto tahem se ..
09.05.2021
Nová reality show na Primě slibuje něco, co ještě diváci na českých obrazovkách neviděli. Do luxusní vily se na čas ..
02.05.2021
Opatření proti koronaviru naštěstí nemají příliš silný vliv na televizní reklamu. Pokud jde o GRP během prvního ..
18.04.2021
Už nyní TV Nova annoncuje některé nové pořady, které by se měly objevit v jejím podzimním vysílacím schématu. Jde o ..
15.04.2021
Na detektivní žánr znovu sází Česká televize. Připravuje se další z řady seriálových kriminálek, to nová se zrodí ..
11.04.2021
Nemoc Covid-19 bohužel zasahuje i do vysílacích plánů. Poznali to i týmy televize Prima, které kvůli onemocnění museli ..
08.04.2021
V posledních týdnech se hodně hovořilo o tom, zda bude nadále pokračovat program ČT3, protože skončila roční lhůta, ..
01.04.2021
Na TV Nova se bude vysílat nová řada SuperStar, i když za trochu jiných podmínek. ČT1 nyní žije obměnou svojí ..
28.03.2021
Druhá řada Kukaček, nový program Karla Šípa, nové kriminálky, to vše připravuje Česká televize. Zároveň ..
24.03.2021
Jak probíhal covidový rok v televizích? Pandemie zasáhla televize jako jedno z mála odvětví pozitivně. ..
20.03.2021