Nova a Markíza už nebudou jenom pro Čechy a Slováky

Dosud byli diváci zvyklí, že televizní kanál Nova vysílal pouze pro české diváky a Markíza zase pro své slovenské příznivce. Tato situace se ale velmi brzy změní. Nova i Markíza totiž připravují spuštění svých mezinárodních verzí pod názvem Nova International a Markíza International.

Nova bude šířit programy se zahraničními právy

Od ledna příští roku bude na Slovensku vysílat Nova International. Podobně také slovenská Markíza připraví svoji Markízu International pro české diváky. Odborníkům, ale i informované široké veřejnosti, je známo, že oba kanály mají jednoho vlastníka, a sice společnost CME, pocházející z Bermud. V rámci popisovaného mezinárodního vysílání chce Nova šířit na Slovensku programy, k nimž má oprávnění pro šíření v zahraničí. Naopak Markíza pustí do Čech své pořady se zahraničními právy.

Oblíbené seriály poběží i na Slovensku

Místo dosud volně šířených stanic na Slovensku bude existovat jedna Nova International. Kromě toho u našich východních sousedů už vysílají placené sportovní stanice Nova Sport1 a Nova Sport2. Samozřejmostí je vysoké HD rozlišení pro všechny tři stanice. Svým slovenským fanouškům Nova International může Nova už nyní slíbit například oblíbené české seriály Ordinaci v růžové zahradě 2 nebo také Ulici. Ovšem chybět nebudou ani publicistické nebo zpravodajské relace. Markíza zase pro české diváky chystá romantiku, napětí, humor, ale také talentové programy nebo reality show. Ovšem ani v tomto případě pochopitelně nebude chybět publicistika a zpravodajství.

Jednání už probíhají

Petr Novák, ředitel nových projektů televize Nova, už potvrdil, že v současnosti probíhá jednání se slovenskými operátory. Ti mají zařadit vysílání televize do své nabídky. Nova International tak bude brzy u slovenských kabelových a satelitních operátorů stálicí.

Aktuálně v tv světě
V minulosti jsme vás informovali o tom, že Česká televize natáčí celkem zajímavou kriminálku, která nese název Rédl. ..
15.07.2018
Je sice teprve začátek prázdnin, ale už nyní televize ohlašují to, s jakými hlavními lákadly budou přicházet na ..
11.07.2018
Jednalo se o jeden z hlavních pilířů programu na letní období. Řeč je o seriálu Na vodě, který měl být po celé ..
08.07.2018
Nejenom u veřejnoprávních televizí, ale také u komerčních jedniček je zpravodajství zcela nedílnou součástí ..
03.07.2018
Když se řekne jméno Zdeněk Troška, vybaví se mnohým lidem nejenom zajímavé a úspěšné pohádky, ale i různé komedie. ..
01.07.2018
Letní program televizní stanice Nova se již začal vysílat. Nedávno jsme vám představili hlavní lákadla, se kterou ..
26.06.2018
Televize Prima nezahálí. Během léta chce pochopitelně nabídnout divákům hlavně něco z archivu. A to proto, aby se mohla ..
24.06.2018
Opět, jako každý rok, zveřejňují jednotlivé televize nabídku spojenou s létem. Tedy s dobou, kdy vzhledem k pěknému ..
20.06.2018
V době, když TV Barrandow začínala, měla jenom jeden jediný kanál. A ten se soustředil primárně na pořady a na zábavu ..
17.06.2018
Je to právě mladý divák, ve kterém vidí mnoho současných televizních kanálů jasnou budoucnost. Pokud se máme podívat ..
12.06.2018