Nova a Markíza už nebudou jenom pro Čechy a Slováky

Dosud byli diváci zvyklí, že televizní kanál Nova vysílal pouze pro české diváky a Markíza zase pro své slovenské příznivce. Tato situace se ale velmi brzy změní. Nova i Markíza totiž připravují spuštění svých mezinárodních verzí pod názvem Nova International a Markíza International.

Nova bude šířit programy se zahraničními právy

Od ledna příští roku bude na Slovensku vysílat Nova International. Podobně také slovenská Markíza připraví svoji Markízu International pro české diváky. Odborníkům, ale i informované široké veřejnosti, je známo, že oba kanály mají jednoho vlastníka, a sice společnost CME, pocházející z Bermud. V rámci popisovaného mezinárodního vysílání chce Nova šířit na Slovensku programy, k nimž má oprávnění pro šíření v zahraničí. Naopak Markíza pustí do Čech své pořady se zahraničními právy.

Oblíbené seriály poběží i na Slovensku

Místo dosud volně šířených stanic na Slovensku bude existovat jedna Nova International. Kromě toho u našich východních sousedů už vysílají placené sportovní stanice Nova Sport1 a Nova Sport2. Samozřejmostí je vysoké HD rozlišení pro všechny tři stanice. Svým slovenským fanouškům Nova International může Nova už nyní slíbit například oblíbené české seriály Ordinaci v růžové zahradě 2 nebo také Ulici. Ovšem chybět nebudou ani publicistické nebo zpravodajské relace. Markíza zase pro české diváky chystá romantiku, napětí, humor, ale také talentové programy nebo reality show. Ovšem ani v tomto případě pochopitelně nebude chybět publicistika a zpravodajství.

Jednání už probíhají

Petr Novák, ředitel nových projektů televize Nova, už potvrdil, že v současnosti probíhá jednání se slovenskými operátory. Ti mají zařadit vysílání televize do své nabídky. Nova International tak bude brzy u slovenských kabelových a satelitních operátorů stálicí.

Aktuálně v tv světě
Za koncesionářské poplatky veřejnoprávní televize pořady nejenom sama vytváří, ale také je kupuje. Nyní uvedla, že ..
22.04.2018
Pokud sledujete některý z kanálu TV Prima pravidelně, jistě vám neunikly informace o tom, že jste se mohli účastnit ..
18.04.2018
Pokud si pod titulkem představíte to, že má televize Nova nového šéfa, o kterém se nic neví, je to z naší strany ..
15.04.2018
Česká televize ani na jaře nezahálí a má v plánu uvést hned dvojici nových seriálů. O těch můžeme aktuálně ..
11.04.2018
Pokud náš magazín čtete pravidelně, jistě vám neutekla informace o tom, že na Velikonoční pondělí dojde ke spuštění ..
05.04.2018
Zajímavé kriminální případy, nebo velmi krásná oblast Šumavy. To jsou dvě věci, které spojuje seriál Policie Modrava. ..
04.04.2018
Je jasné, že když Televize Seznam vstupovala na televizní obrazovky, rozhodně se od ní neočekávalo, že se hned zařadí ..
29.03.2018
Pokud vám připadá, že tento nadpis jste u nás již četli, tak vám musíme sdělit, že je to tak. Ale zároveň to ..
27.03.2018
I když se na televizních obrazovkách objevují stále nové, v nedávných měsících natočené kriminálky, nemělo by se ..
22.03.2018
Česká televize jako veřejnoprávní médium musí mít zcela pochopitelně široký záběr. Ten je patrný i z toho, co ..
20.03.2018