Nova a Markíza už nebudou jenom pro Čechy a Slováky

Dosud byli diváci zvyklí, že televizní kanál Nova vysílal pouze pro české diváky a Markíza zase pro své slovenské příznivce. Tato situace se ale velmi brzy změní. Nova i Markíza totiž připravují spuštění svých mezinárodních verzí pod názvem Nova International a Markíza International.

Nova bude šířit programy se zahraničními právy

Od ledna příští roku bude na Slovensku vysílat Nova International. Podobně také slovenská Markíza připraví svoji Markízu International pro české diváky. Odborníkům, ale i informované široké veřejnosti, je známo, že oba kanály mají jednoho vlastníka, a sice společnost CME, pocházející z Bermud. V rámci popisovaného mezinárodního vysílání chce Nova šířit na Slovensku programy, k nimž má oprávnění pro šíření v zahraničí. Naopak Markíza pustí do Čech své pořady se zahraničními právy.

Oblíbené seriály poběží i na Slovensku

Místo dosud volně šířených stanic na Slovensku bude existovat jedna Nova International. Kromě toho u našich východních sousedů už vysílají placené sportovní stanice Nova Sport1 a Nova Sport2. Samozřejmostí je vysoké HD rozlišení pro všechny tři stanice. Svým slovenským fanouškům Nova International může Nova už nyní slíbit například oblíbené české seriály Ordinaci v růžové zahradě 2 nebo také Ulici. Ovšem chybět nebudou ani publicistické nebo zpravodajské relace. Markíza zase pro české diváky chystá romantiku, napětí, humor, ale také talentové programy nebo reality show. Ovšem ani v tomto případě pochopitelně nebude chybět publicistika a zpravodajství.

Jednání už probíhají

Petr Novák, ředitel nových projektů televize Nova, už potvrdil, že v současnosti probíhá jednání se slovenskými operátory. Ti mají zařadit vysílání televize do své nabídky. Nova International tak bude brzy u slovenských kabelových a satelitních operátorů stálicí.

Aktuálně v tv světě
Poměrně unikátní novinka z dílny TV Prima odstartovala. O pořadu jste mohli slyšet již v minulosti, jelikož televize ..
14.10.2018
Různé historické dokumenty jsou na televizních obrazovkách celkem populární. A to stejné můžeme říci i  reality show. ..
11.10.2018
Zpravodajská relace na TV Prima se poměrně nedávno změnila. A to jak s ohledem na celkový vysílací čas, tak i s ohledem ..
07.10.2018
Televize přináší do naších domácností hlavně zábavu. Ostatně to je jasně vidět na skladbě pořadů, stejně jako je ..
03.10.2018
Jsou nové pořady, které musí Prima pro malý úspěch stáhnout – show 1 proti všem, stejně jako jsou pořady, se kterými ..
30.09.2018
Velká propagace, velká lákadla, velká osobnostní jména. Toto všechno lze spojovat se show 1 proti všem, kterou začala ..
27.09.2018
Rozhodně se nejedná o nijak velký televizní kanál. Na obrazovkách ho lze vždy brát skutečně jenom jako kanál okrajový. ..
26.09.2018
Už v minulých řadách bylo jasné, že pokud jde o show Tvoje tvář má známý hlas, se kterou přichází TV Nova, tak jde ..
23.09.2018
Novinky, které po letní pauze přinášejí televize do svého vysílání, jsou ve většině případů spojeny s tím, že ..
18.09.2018
Před nástupem prázdnin jsme psali o tom, že TV Prima lehce mění skladbu své zpravodajské relace. A to v tom směru, že ..
16.09.2018