Nova bude zdražovat reklamu

Nedávno jsme vás informovali o tom, že se TV Prima rozhodla ke zdražení reklamního prostoru na svém hlavním, ale i na všech ostatních kanálech. Bylo to hlavně z důvodu stále větší poptávky. Podle posledních informací to nyní vypadá, že rozhodně nebude jedinou televizí, která se rozhoduje zdražit. Dražší reklamní prostor nyní bude mít i současná komerční jednička na trhu, a to konkrétně TV Nova. A to jak se svým hlavním kanálem, tak samozřejmě se svými ostatními kanály, kterým se zdražení také zcela logicky nevyhne.

Důvody jsou stejné

Pokud se podíváme na hlavní důvody daného zdražení, jsou logicky stejné, jako u TV Prima. Jde hlavně o vysoký zájem inzerentů, což je spojeno s tím, že reklamní prostor je téměř vyčerpán. Zdražení může pomoci nejenom zmenšit množství reklamy v televizi, ale zároveň může přinést stejné, ale spíše větší zisky. A s nimi TV Nova určitě počítá.

Pokud se podíváme na konkrétní termín, tak tomu zcela určitě nebude v letošním roce, jelikož zdražení nastane až v roce příštím, tedy hned na počátku roku 2017. Kromě změny cen by mělo dojít i k lehké úpravě takzvaných bundlů, ve kterých se reklama aktuálně prodává. Půjde ale spíše o rozdělování v souvislosti s celkovou tematičností, jelikož jsou inzerenti, kteří cílí jenom na určité skupiny diváků a ty jim Nova se svými různými kanály umí nabídnout.

O kolik se zdražuje?

Známo je už i konkrétní číslo, o kolik komerční jednička bude zdražovat. Můžete si být jisti tím, že to nebude suma nijak výrazně vysoká, jelikož by mělo jít zhruba jenom o čtyři procenta. Pokud to porovnáme s konkurenční Primou, tak ta své ceny za reklamu navýšila poměrně rapidně. Jak jsme již psali, zde mohou sumy vzrůst o více než deset procent oproti současným ceníkovým cenám. Na druhou stranu pokud si televize stále věří, že to bude ku prospěchu, je to krok, který je čistě v jejích rukách.

Aktuálně v tv světě
Že spolu některé zahraniční televize cekem výrazně spolupracují, to není nic neobvyklého. U nás je oblíbené hlavně ..
15.01.2018
Jste pravidelnými diváky seriálu Ohnivý kuře? Pokud ano, zkuste si vzpomenout, kdy poprvé začal. Tedy kdy byl na ..
11.01.2018
Česká televize rozhodně nezahálí. Nejenom, že má v poslední době poměrně lákavou programovou nabídku, ale zároveň ..
05.01.2018
Rok 2017 je za námi. A tak nastává doba, kdy můžeme bilancovat o tom, jak se jednotlivým televizím dařilo. Některé ..
03.01.2018
Je poměrně mnoho seriálů, které se na České televizi natáčejí. Velkým pozitivem je to, že se ne vždy jedná jenom o ..
28.12.2017
Vánoce se nezadržitelně blíží. A s ním i zcela nové vysílací schéma, které je založeno hlavně na pohádkách a ..
27.12.2017
Málokdo očekával, že vývoj pokrytí spojený se sítí DVB-T2 bude tak rychlý, jako je tomu nyní. Když se podíváme na ..
22.12.2017
O tom, co většina komerčních televizí nabídne na Štědrý den, to jistě již víte. A to nejenom od nás, jelikož dané ..
21.12.2017
Prezident Miloš Zeman je stálým hostem na TV Barrandov, kde má svůj pravidelný pořad. Je tedy jasné, že s touto ..
18.12.2017
Televizní stanice, nebo spíše jednotlivé televizní skupiny spolu pravidelně soupeří, jelikož jejich cíl je jasné. Mít ..
15.12.2017