Nova i Prima dostaly obrovské pokuty

Kdo vlastní televizní stanici, nemůže si dovolit vysílat vše, co se mu zlíbí. Nyní se o tom přesvědčily dvě největší komerční tuzemské stanice – TV Nova a FTV Prima. Rada pro rozhlasové a televizní vysílání jim uložila pokutu celkem 300 000 korun za porušování pravidel.

Za co tyhle dva kolosy dostaly takové sankce? TV Nova bude platit za to, že porušila objektivitu ve svém hlavním zpravodajském pořadu Televizní noviny. Už v prosinci loňského roku podle Rady odvysílala v rámci Televizních novin reportáž, která byla ovšem zavádějící. Podle všeho z ní vyplývalo, že tím, že jsou na silnice umisťovány nejrůznější dopravní značky, dochází k nabádání řidičů k porušování jinde platných zákonů – ale v daných místech se údajně nejedná o přestupek. Rada ovšem usoudila, že zákon zní jinak a Nova na to měla diváky řádně upozornit. A za své pochybení má nyní stanice, respektive její provozovatel CET 21, zaplatit 100 000 korun.

Závadný Grimm

Zatímco Nova doplácí na nevyvážené zpravodajství, Prima má zaplatit rovných 200 000 korun za ohrožování mravní výchovy mládeže. Konkrétně se jedná o seriál Grimm a jeho díl Zlaté vejce, který v březnu odvysílala Prima Cool. Jenže Rada shledala, že díl obsahoval záběry a doprovázely ho upoutávky, které mohou ohrozit mravní, psychický i fyzický vývoj mladistvých či dětí. A takové snímky se ve vysílání mezi šestou hodinou ranní a desátou hodinou večerní nesmí objevovat. Což FTV Prima nedodržela a nyní za to má pykat.

Pokuta pro Harmonii

Další stanicí, která má platit za svá pochybení, je Harmonie TV, jíž provozuje společnost CoopTV. Ne že by odvysílala něco závedného nebo neobjektivního, ale podle názoru Rady pro rozhlasové a televizní vysílání naopak 20. května letošního roku správně neodvysílala informaci, že dohled nad touto stanicí drží právě Rada. Podle ní měli mít diváci k této informaci přístup po celý den, a to konkrétně od 10 do 22 hodin. Jenže se tak nestalo a provozovatel za to má zaplatit pokutu ve výši 10 000 korun.

Aktuálně v tv světě
Když se mluví o sportu, tak si většina lidí představí sporty klasické. U nás je to hlavně fotbal, hokej, tenis, stejně ..
21.02.2018
Jak jsme vás již informovali, Česká televize chystá do svého vysílání zajímavou novinku, která ponese název Inspektor ..
18.02.2018
Jedním z pořadů na TV Barrandov jsou i Aféry. Je poměrně známý, a to mimo jiné proto, že je vysílán hned čtyřikrát ..
16.02.2018
Takzvaná koprodukční tvorba není v dnešní době nic výjimečného. O co se vlastně jedná? Jde o cestu, při které ..
11.02.2018
TV Nova je u nás stále jasnou komerční jedničkou. Aby tomu tak bylo, rozhodně nesmí usnout na vavřínech. I proto ..
09.02.2018
Už se to nezadržitelně blíží. A co konkrétně? Samozřejmě známý sportovní svátek, kterým jsou olympijské hry. Je ..
04.02.2018
Pokud patříte do poměrně početné skupiny milovníků fotbalu, potom víte, že na volně šiřitelných, tedy bezplatných ..
30.01.2018
Už se to pomalu ale jistě blíží. Co? Onen termín přechodu, kdy se již nebude využívat současná pozemní digitální ..
26.01.2018
TV Prima má zaregistrováno několik obchodních známek, které se týkají jednotlivých pořadů. To není v rámci televizí ..
25.01.2018
I když je zde stále ještě zimné období, během kterého běží na televizních obrazovkách několik různorodých novinek, ..
21.01.2018