Nova loni opět zvýšila tržby. Čistý zisk činil 810 milionů korun

Televize Nova prozradila, jak se jí v loňském roce finančně dařilo. Z údajů vyplývá, že televizní skupina Nova zvýšila v loňském roce tržby z prodeje výrobků a služeb o celých sedm procent na částku 5,5 mld. Kč. Zvýšil se i celkový čistý zisk, který se vyšplhal na částku 810 mil. Kč, což je o 240 mil. Kč více než loni.

Hlavním zdrojem příjmů zůstává reklama

Z výroční zprávy za rok 2019 vyplynulo také to, že hlavním zdrojem příjmu jsou stále výnosy z televizní reklamy. Ty se loni zvýšily o 6 % a tvoří částku 4,3 mld. Kč. Je zřejmé, že ostatní zdroje příjmů jsou v porovnání s reklamou skutečně marginální. Není asi překvapivé ani to, že nejvíce rostly především výnosy z prodeje internetové reklamy, které se zvýšily o 42 %, ale poměrně dost se dařilo také prodejům předplatného kabelové televize, za kterou Nova utržila 349 mil. Kč (+17 %).  Za poskytování placené video služby Voyo obdržela Nova loni čistý výnose ve výši 51,8 mil. Kč.

Nova umí přitáhnout diváky

Loňský rok se tedy Nově opět vydařil. Byla také nejsilnější televizní skupinou v celodenním vysílání a také v prime-time v hlavních diváckých skupinách 15-54 a 15-69. Mezi hlavní taháky pro diváky již tradičně patřily nekonečné seriály Ulice a Ordinace v růžové zahradě 2. Bodovaly však i další programy jako například Dáma a Král, Specialisté, Policie Modrava či reality show Tvoje tvář má známý hlas. Obecně reality show jsou na Nově doma (na rozdíl od jiných českých televizních kanálů). Mezi oblíbené patří také Výměna manželek, MasterChef nebo TheVoice.

Skupina TV Nova provozuje kanály Nova, Nova Cinema, Nova Action, Nova 2 a Nova Gold, Nova Sport 1, Nova Sport 2 a na Slovensku stanici Nova International. Neustále také investuje do vývoje svého online obsahu. Letos se ale hodně mluví o propadu tržeb za reklamu, takže bude zajímavé sledovat vývoj tržeb v příští výroční zprávě.

Aktuálně v tv světě
Podzim nás vítá za okny i na televizních obrazovkách. Na většině televizních kanálů bude podzimní nabídka sestávat ..
16.09.2020
S nástupem nového školního roku se situace vrací do starých kolejí také na televizních obrazovkách. Již od posledních ..
13.09.2020
Hodně se mluví o tom, co nabídnou hlavní televizní programy pro dospělé, ale bylo by škoda přehlédnout i zajímavou ..
10.09.2020
Televize Nova prozradila, jak se jí v loňském roce finančně dařilo. Z údajů vyplývá, že televizní skupina ..
06.09.2020
Pořad UčíTelka na České televizi nejednomu rodiči vytrhl během karantény trn z paty. A přestože jsme si mysleli, že se ..
03.09.2020
Během pandemie koronaviru došlo k nucenému odložení přechodu na DVB-T2. Byť situace stále není zrovna ideální, ..
30.08.2020
Podzimní televizní sezóna oficiálně startuje. Léto se rychle přehouplo a zejména komerční televize se opět pouští do ..
27.08.2020
Září se kvapem blíží a největší české televize již intenzivně pracují na spuštění podzimního vysílání. ..
23.08.2020
Letošní podzim bude na ČT 1 jiný než dřív. Podle doposud zveřejněných informací se zdá, že neuvidíme tolik ..
21.08.2020
Po prvním čtvrtroku vysílání CNN Prima News se nesjpíšzačíná rekapitulovat a vyhodnocovat, a to s sebou nese i nějaké ..
16.08.2020