Nova mění sobotní prime-time

Sobotní hlavní vysílací čas je z hlediska celého týdne považován za jeden z hlavních časů, kdy je největší sledovanost. Je tedy více než jasné, že do tohoto času dávají televize často své novinky, nebo zajímavé filmy. Není to tak dávno, co jsme vás informovali o tom, že TV Nova chystá nový pořad Chart show, který má v zahraničí poměrně zajímavý úspěch. Nyní ale musíme objektivně říci, že se danému pořadu příliš nedaří – tedy pokud jde o tuzemské diváky. Novinka totiž byla nasazena právě do sobotního hlavního vysílacího času a po několika týdnech dochází k tomu, že se z tohoto času také stahuje. Ostatně to jste mohli jako fanoušci vypozorovat, jelikož když jste si zapnuli své obrazovky, neviděli jste zde Libora Boučka, ale viděli jste film Princ z Persie: Písky času.

Stažení bude pravděpodobně dlouhodobé

Zatím to vypadá, že stažení nebylo jenom nárazové, ale že se pořad Chart show stáhne z televizních obrazovek dlouhodobě – tedy pokud mluvíme o sobotním termínu. Například už tuto sobotu vás v daném čase čeká další film, a to Řachanda. Dá se očekávat, že i následující soboty budou filmové, jelikož v tomto ohledu mohou právě filmy přinášet televizi Nova dlouhodobě potřebnou sledovanost. Zda se Chart Show objeví v jiném vysílacím čase, nebo půjde o definitivní konec daného pořadu, to zatím není jasné a televize samotná o tom zatím mlčí.

Výsledky nejsou nijak uspokojivé

Hlavním důvodem stažení je zcela logicky podíl na trhu. Pořadu, který se zaměřuje na vysílání klipů devadesátých let a kombinaci zajímavých osobností se v nejdůležitější divácké skupině jednoduše nepodařilo prorazit. Pokud se podíváme na podíl ve skupině diváků 15-54 let, je třeba říci, že Chart Show měla výsledky skutečně velmi špatné, a to dokonce nižší, než je dlouhodobý průměr televize. Pokud shrneme všechny čtyři odvysílané díly dohromady, tak musíme říci, že se sledovanost držela pod patnácti procenty, což je opravdu velice špatné.

Aktuálně v tv světě
Poměrně unikátní novinka z dílny TV Prima odstartovala. O pořadu jste mohli slyšet již v minulosti, jelikož televize ..
14.10.2018
Různé historické dokumenty jsou na televizních obrazovkách celkem populární. A to stejné můžeme říci i  reality show. ..
11.10.2018
Zpravodajská relace na TV Prima se poměrně nedávno změnila. A to jak s ohledem na celkový vysílací čas, tak i s ohledem ..
07.10.2018
Televize přináší do naších domácností hlavně zábavu. Ostatně to je jasně vidět na skladbě pořadů, stejně jako je ..
03.10.2018
Jsou nové pořady, které musí Prima pro malý úspěch stáhnout – show 1 proti všem, stejně jako jsou pořady, se kterými ..
30.09.2018
Velká propagace, velká lákadla, velká osobnostní jména. Toto všechno lze spojovat se show 1 proti všem, kterou začala ..
27.09.2018
Rozhodně se nejedná o nijak velký televizní kanál. Na obrazovkách ho lze vždy brát skutečně jenom jako kanál okrajový. ..
26.09.2018
Už v minulých řadách bylo jasné, že pokud jde o show Tvoje tvář má známý hlas, se kterou přichází TV Nova, tak jde ..
23.09.2018
Novinky, které po letní pauze přinášejí televize do svého vysílání, jsou ve většině případů spojeny s tím, že ..
18.09.2018
Před nástupem prázdnin jsme psali o tom, že TV Prima lehce mění skladbu své zpravodajské relace. A to v tom směru, že ..
16.09.2018