Nova mění sobotní prime-time

Sobotní hlavní vysílací čas je z hlediska celého týdne považován za jeden z hlavních časů, kdy je největší sledovanost. Je tedy více než jasné, že do tohoto času dávají televize často své novinky, nebo zajímavé filmy. Není to tak dávno, co jsme vás informovali o tom, že TV Nova chystá nový pořad Chart show, který má v zahraničí poměrně zajímavý úspěch. Nyní ale musíme objektivně říci, že se danému pořadu příliš nedaří – tedy pokud jde o tuzemské diváky. Novinka totiž byla nasazena právě do sobotního hlavního vysílacího času a po několika týdnech dochází k tomu, že se z tohoto času také stahuje. Ostatně to jste mohli jako fanoušci vypozorovat, jelikož když jste si zapnuli své obrazovky, neviděli jste zde Libora Boučka, ale viděli jste film Princ z Persie: Písky času.

Stažení bude pravděpodobně dlouhodobé

Zatím to vypadá, že stažení nebylo jenom nárazové, ale že se pořad Chart show stáhne z televizních obrazovek dlouhodobě – tedy pokud mluvíme o sobotním termínu. Například už tuto sobotu vás v daném čase čeká další film, a to Řachanda. Dá se očekávat, že i následující soboty budou filmové, jelikož v tomto ohledu mohou právě filmy přinášet televizi Nova dlouhodobě potřebnou sledovanost. Zda se Chart Show objeví v jiném vysílacím čase, nebo půjde o definitivní konec daného pořadu, to zatím není jasné a televize samotná o tom zatím mlčí.

Výsledky nejsou nijak uspokojivé

Hlavním důvodem stažení je zcela logicky podíl na trhu. Pořadu, který se zaměřuje na vysílání klipů devadesátých let a kombinaci zajímavých osobností se v nejdůležitější divácké skupině jednoduše nepodařilo prorazit. Pokud se podíváme na podíl ve skupině diváků 15-54 let, je třeba říci, že Chart Show měla výsledky skutečně velmi špatné, a to dokonce nižší, než je dlouhodobý průměr televize. Pokud shrneme všechny čtyři odvysílané díly dohromady, tak musíme říci, že se sledovanost držela pod patnácti procenty, což je opravdu velice špatné.

Aktuálně v tv světě
V minulosti jsme vás informovali o tom, že Česká televize natáčí celkem zajímavou kriminálku, která nese název Rédl. ..
15.07.2018
Je sice teprve začátek prázdnin, ale už nyní televize ohlašují to, s jakými hlavními lákadly budou přicházet na ..
11.07.2018
Jednalo se o jeden z hlavních pilířů programu na letní období. Řeč je o seriálu Na vodě, který měl být po celé ..
08.07.2018
Nejenom u veřejnoprávních televizí, ale také u komerčních jedniček je zpravodajství zcela nedílnou součástí ..
03.07.2018
Když se řekne jméno Zdeněk Troška, vybaví se mnohým lidem nejenom zajímavé a úspěšné pohádky, ale i různé komedie. ..
01.07.2018
Letní program televizní stanice Nova se již začal vysílat. Nedávno jsme vám představili hlavní lákadla, se kterou ..
26.06.2018
Televize Prima nezahálí. Během léta chce pochopitelně nabídnout divákům hlavně něco z archivu. A to proto, aby se mohla ..
24.06.2018
Opět, jako každý rok, zveřejňují jednotlivé televize nabídku spojenou s létem. Tedy s dobou, kdy vzhledem k pěknému ..
20.06.2018
V době, když TV Barrandow začínala, měla jenom jeden jediný kanál. A ten se soustředil primárně na pořady a na zábavu ..
17.06.2018
Je to právě mladý divák, ve kterém vidí mnoho současných televizních kanálů jasnou budoucnost. Pokud se máme podívat ..
12.06.2018