Nova mění sobotní prime-time

Sobotní hlavní vysílací čas je z hlediska celého týdne považován za jeden z hlavních časů, kdy je největší sledovanost. Je tedy více než jasné, že do tohoto času dávají televize často své novinky, nebo zajímavé filmy. Není to tak dávno, co jsme vás informovali o tom, že TV Nova chystá nový pořad Chart show, který má v zahraničí poměrně zajímavý úspěch. Nyní ale musíme objektivně říci, že se danému pořadu příliš nedaří – tedy pokud jde o tuzemské diváky. Novinka totiž byla nasazena právě do sobotního hlavního vysílacího času a po několika týdnech dochází k tomu, že se z tohoto času také stahuje. Ostatně to jste mohli jako fanoušci vypozorovat, jelikož když jste si zapnuli své obrazovky, neviděli jste zde Libora Boučka, ale viděli jste film Princ z Persie: Písky času.

Stažení bude pravděpodobně dlouhodobé

Zatím to vypadá, že stažení nebylo jenom nárazové, ale že se pořad Chart show stáhne z televizních obrazovek dlouhodobě – tedy pokud mluvíme o sobotním termínu. Například už tuto sobotu vás v daném čase čeká další film, a to Řachanda. Dá se očekávat, že i následující soboty budou filmové, jelikož v tomto ohledu mohou právě filmy přinášet televizi Nova dlouhodobě potřebnou sledovanost. Zda se Chart Show objeví v jiném vysílacím čase, nebo půjde o definitivní konec daného pořadu, to zatím není jasné a televize samotná o tom zatím mlčí.

Výsledky nejsou nijak uspokojivé

Hlavním důvodem stažení je zcela logicky podíl na trhu. Pořadu, který se zaměřuje na vysílání klipů devadesátých let a kombinaci zajímavých osobností se v nejdůležitější divácké skupině jednoduše nepodařilo prorazit. Pokud se podíváme na podíl ve skupině diváků 15-54 let, je třeba říci, že Chart Show měla výsledky skutečně velmi špatné, a to dokonce nižší, než je dlouhodobý průměr televize. Pokud shrneme všechny čtyři odvysílané díly dohromady, tak musíme říci, že se sledovanost držela pod patnácti procenty, což je opravdu velice špatné.

Aktuálně v tv světě
Za koncesionářské poplatky veřejnoprávní televize pořady nejenom sama vytváří, ale také je kupuje. Nyní uvedla, že ..
22.04.2018
Pokud sledujete některý z kanálu TV Prima pravidelně, jistě vám neunikly informace o tom, že jste se mohli účastnit ..
18.04.2018
Pokud si pod titulkem představíte to, že má televize Nova nového šéfa, o kterém se nic neví, je to z naší strany ..
15.04.2018
Česká televize ani na jaře nezahálí a má v plánu uvést hned dvojici nových seriálů. O těch můžeme aktuálně ..
11.04.2018
Pokud náš magazín čtete pravidelně, jistě vám neutekla informace o tom, že na Velikonoční pondělí dojde ke spuštění ..
05.04.2018
Zajímavé kriminální případy, nebo velmi krásná oblast Šumavy. To jsou dvě věci, které spojuje seriál Policie Modrava. ..
04.04.2018
Je jasné, že když Televize Seznam vstupovala na televizní obrazovky, rozhodně se od ní neočekávalo, že se hned zařadí ..
29.03.2018
Pokud vám připadá, že tento nadpis jste u nás již četli, tak vám musíme sdělit, že je to tak. Ale zároveň to ..
27.03.2018
I když se na televizních obrazovkách objevují stále nové, v nedávných měsících natočené kriminálky, nemělo by se ..
22.03.2018
Česká televize jako veřejnoprávní médium musí mít zcela pochopitelně široký záběr. Ten je patrný i z toho, co ..
20.03.2018