Nova, Prima a Óčko se spojují

Myslíte si, že spojení daných televizí, tedy jedněch z hlavních konkurentů je nesmysl? Pokud jde o televizní vysílání jako takové, máte samozřejmě pravdu. V tomto směru bude stále vrcholit boj o konkrétního diváka a bude tak maximálně jasné, že zde žádné ústupky nebudou. Přesto ale platí, že ke spojení televizních kanálů Nova, Prima a Óčko skutečně došlo. Ale v rámci zcela jiné souvislosti. Tato trojice totiž na naplánované tiskové konferenci oznámila, že společně vytvářejí zcela novou asociaci, která má za cíl hájit zájmy celoplošných vysílatelů. Konkrétní název je Asociace komerčních televizí a hlavním cílem vytvoření bylo to, aby bylo možné získat mnohem lepší vyjednávací schopnosti proti různým nařízením a zákazům.

Jaký je hlavní důvod vzniku?

Pokud vás přesně zajímá, proč se Nova, Prima a Óčko spojují a zakládají AKTV, je to dáno hlavně tím, že chtějí primárně hájit své zájmy jak vůči státu, tak i vůči Evropské unii. Pokud budeme konkrétní, tak hlavní oblastí je především legislativa, autorská práva, ale i technika a marketing. Jedním z hlavních důvodů je například i boj proti směrnicím, které se týkají reklamního obsahu v dětských pořadech. Zde AKTV jasně uvádí, že právě reklamy jsou důležité proto, aby bylo za co dané pořady kupovat. A to i ty dětské. Pokud nebude reklama, nebudou ani dětské pořady. Divák tak bude odkázaný především na internetová vysílání. A zde se nejenom nevyhne konkrétním reklamám, ale v této rovině nedochází ani k jejich jakékoliv regulaci, právě v souvislosti s dětskými pořady. Témat má však Asociace více.

Přidají se i další

Nova, Prima a Óčko samozřejmě očekávají, že jejich Asociace komerčních televizí nebude složena jenom ze tří zakládajících členů. Očekávají, že se postupně přidají také další větší či menší komerční televize, které budou mít také jak společný zájem, tak tímto krokem získají také mnohem lepší vyjednávací pozici.

Aktuálně v tv světě
Když se mluví o sportu, tak si většina lidí představí sporty klasické. U nás je to hlavně fotbal, hokej, tenis, stejně ..
21.02.2018
Jak jsme vás již informovali, Česká televize chystá do svého vysílání zajímavou novinku, která ponese název Inspektor ..
18.02.2018
Jedním z pořadů na TV Barrandov jsou i Aféry. Je poměrně známý, a to mimo jiné proto, že je vysílán hned čtyřikrát ..
16.02.2018
Takzvaná koprodukční tvorba není v dnešní době nic výjimečného. O co se vlastně jedná? Jde o cestu, při které ..
11.02.2018
TV Nova je u nás stále jasnou komerční jedničkou. Aby tomu tak bylo, rozhodně nesmí usnout na vavřínech. I proto ..
09.02.2018
Už se to nezadržitelně blíží. A co konkrétně? Samozřejmě známý sportovní svátek, kterým jsou olympijské hry. Je ..
04.02.2018
Pokud patříte do poměrně početné skupiny milovníků fotbalu, potom víte, že na volně šiřitelných, tedy bezplatných ..
30.01.2018
Už se to pomalu ale jistě blíží. Co? Onen termín přechodu, kdy se již nebude využívat současná pozemní digitální ..
26.01.2018
TV Prima má zaregistrováno několik obchodních známek, které se týkají jednotlivých pořadů. To není v rámci televizí ..
25.01.2018
I když je zde stále ještě zimné období, během kterého běží na televizních obrazovkách několik různorodých novinek, ..
21.01.2018