Nova, Prima a Óčko se spojují

Myslíte si, že spojení daných televizí, tedy jedněch z hlavních konkurentů je nesmysl? Pokud jde o televizní vysílání jako takové, máte samozřejmě pravdu. V tomto směru bude stále vrcholit boj o konkrétního diváka a bude tak maximálně jasné, že zde žádné ústupky nebudou. Přesto ale platí, že ke spojení televizních kanálů Nova, Prima a Óčko skutečně došlo. Ale v rámci zcela jiné souvislosti. Tato trojice totiž na naplánované tiskové konferenci oznámila, že společně vytvářejí zcela novou asociaci, která má za cíl hájit zájmy celoplošných vysílatelů. Konkrétní název je Asociace komerčních televizí a hlavním cílem vytvoření bylo to, aby bylo možné získat mnohem lepší vyjednávací schopnosti proti různým nařízením a zákazům.

Jaký je hlavní důvod vzniku?

Pokud vás přesně zajímá, proč se Nova, Prima a Óčko spojují a zakládají AKTV, je to dáno hlavně tím, že chtějí primárně hájit své zájmy jak vůči státu, tak i vůči Evropské unii. Pokud budeme konkrétní, tak hlavní oblastí je především legislativa, autorská práva, ale i technika a marketing. Jedním z hlavních důvodů je například i boj proti směrnicím, které se týkají reklamního obsahu v dětských pořadech. Zde AKTV jasně uvádí, že právě reklamy jsou důležité proto, aby bylo za co dané pořady kupovat. A to i ty dětské. Pokud nebude reklama, nebudou ani dětské pořady. Divák tak bude odkázaný především na internetová vysílání. A zde se nejenom nevyhne konkrétním reklamám, ale v této rovině nedochází ani k jejich jakékoliv regulaci, právě v souvislosti s dětskými pořady. Témat má však Asociace více.

Přidají se i další

Nova, Prima a Óčko samozřejmě očekávají, že jejich Asociace komerčních televizí nebude složena jenom ze tří zakládajících členů. Očekávají, že se postupně přidají také další větší či menší komerční televize, které budou mít také jak společný zájem, tak tímto krokem získají také mnohem lepší vyjednávací pozici.

Aktuálně v tv světě
Novinky, které po letní pauze přinášejí televize do svého vysílání, jsou ve většině případů spojeny s tím, že ..
18.09.2018
Před nástupem prázdnin jsme psali o tom, že TV Prima lehce mění skladbu své zpravodajské relace. A to v tom směru, že ..
16.09.2018
Zdálo se, že všechny novinky a všechna lákadla spojená s podzimní programovou skladbou jsou již venku. Jak se ale ..
09.09.2018
I když léto nepatří mezi období, které by bylo řazeno s ohledem na sledovanost k nejdůležitějším, snaží se ..
06.09.2018
Pojem Československá filmová společnost nemusí každému hned něco říkat. Je to jednoduše proto, že se jedná o ..
02.09.2018
Česká televize chystá na podzimní období hned několik taháků a lákadel. Pokud se máme podívat na to hlavní, bude to ..
30.08.2018
Během informací o novinkách pro podzimní vysílání jsme vás mimo jiné informovali o tom, že končí poměrně populární ..
24.08.2018
Přechod na DVB-T2 má řadu pozitiv, stejně jako nelze opomenout také možná negativa. Ta jsou spojena nejenom s nutností ..
23.08.2018
TV Prima je v současném pořadí komerčních televizí jasnou a stabilní dvojkou. Před ní je TV Nova a za ní je ..
19.08.2018
Podzimní vysílání se nezadržíte blíží. Už v době prázdnin jsme vás pravidelně informovali o tom, co se na které ..
16.08.2018