Nova, Prima a Óčko se spojují

Myslíte si, že spojení daných televizí, tedy jedněch z hlavních konkurentů je nesmysl? Pokud jde o televizní vysílání jako takové, máte samozřejmě pravdu. V tomto směru bude stále vrcholit boj o konkrétního diváka a bude tak maximálně jasné, že zde žádné ústupky nebudou. Přesto ale platí, že ke spojení televizních kanálů Nova, Prima a Óčko skutečně došlo. Ale v rámci zcela jiné souvislosti. Tato trojice totiž na naplánované tiskové konferenci oznámila, že společně vytvářejí zcela novou asociaci, která má za cíl hájit zájmy celoplošných vysílatelů. Konkrétní název je Asociace komerčních televizí a hlavním cílem vytvoření bylo to, aby bylo možné získat mnohem lepší vyjednávací schopnosti proti různým nařízením a zákazům.

Jaký je hlavní důvod vzniku?

Pokud vás přesně zajímá, proč se Nova, Prima a Óčko spojují a zakládají AKTV, je to dáno hlavně tím, že chtějí primárně hájit své zájmy jak vůči státu, tak i vůči Evropské unii. Pokud budeme konkrétní, tak hlavní oblastí je především legislativa, autorská práva, ale i technika a marketing. Jedním z hlavních důvodů je například i boj proti směrnicím, které se týkají reklamního obsahu v dětských pořadech. Zde AKTV jasně uvádí, že právě reklamy jsou důležité proto, aby bylo za co dané pořady kupovat. A to i ty dětské. Pokud nebude reklama, nebudou ani dětské pořady. Divák tak bude odkázaný především na internetová vysílání. A zde se nejenom nevyhne konkrétním reklamám, ale v této rovině nedochází ani k jejich jakékoliv regulaci, právě v souvislosti s dětskými pořady. Témat má však Asociace více.

Přidají se i další

Nova, Prima a Óčko samozřejmě očekávají, že jejich Asociace komerčních televizí nebude složena jenom ze tří zakládajících členů. Očekávají, že se postupně přidají také další větší či menší komerční televize, které budou mít také jak společný zájem, tak tímto krokem získají také mnohem lepší vyjednávací pozici.

Aktuálně v tv světě
V době, když TV Barrandow začínala, měla jenom jeden jediný kanál. A ten se soustředil primárně na pořady a na zábavu ..
17.06.2018
Je to právě mladý divák, ve kterém vidí mnoho současných televizních kanálů jasnou budoucnost. Pokud se máme podívat ..
12.06.2018
Kriminálek je na obrazovkách České televize celkem velké množství. Některé jsou nové, jiné se reprízují, další se ..
10.06.2018
Česko Slovensko má talent je soutěž, která je založena na známém zahraničním formátu a která měla úspěch i u nás. ..
05.06.2018
Pravidelná konference s názvem Digimedia je poměrně očekávanou událostí ani ne tak pro klasické televizní diváky, ale ..
03.06.2018
Česká televize ví, co má nabídnout, aby si dokázala získat zájem diváků. Jsou to především kriminálky. Není to zase ..
30.05.2018
Událost, o které se celkem dlouho mluví a o které vás také pravidelně informujeme. Jedná se o přechod na DVB-T2, který ..
25.05.2018
Je to za námi. Máme na mysli letošní MS v hokeji, kde se našim hokejistům zase až tak úplně nedařilo. My se však na ..
23.05.2018
Když se podíváme na u nás nejznámějšího poskytovatele kabelové televize, je to společnost UPC. Kromě toho, že nabízí ..
20.05.2018
Je pravdou, že když se podíváme na seriálovou tvorbu tuzemských televizí, tak řada z jejich počinů je založena spíše ..
16.05.2018