Nova, Prima a Óčko se spojují

Myslíte si, že spojení daných televizí, tedy jedněch z hlavních konkurentů je nesmysl? Pokud jde o televizní vysílání jako takové, máte samozřejmě pravdu. V tomto směru bude stále vrcholit boj o konkrétního diváka a bude tak maximálně jasné, že zde žádné ústupky nebudou. Přesto ale platí, že ke spojení televizních kanálů Nova, Prima a Óčko skutečně došlo. Ale v rámci zcela jiné souvislosti. Tato trojice totiž na naplánované tiskové konferenci oznámila, že společně vytvářejí zcela novou asociaci, která má za cíl hájit zájmy celoplošných vysílatelů. Konkrétní název je Asociace komerčních televizí a hlavním cílem vytvoření bylo to, aby bylo možné získat mnohem lepší vyjednávací schopnosti proti různým nařízením a zákazům.

Jaký je hlavní důvod vzniku?

Pokud vás přesně zajímá, proč se Nova, Prima a Óčko spojují a zakládají AKTV, je to dáno hlavně tím, že chtějí primárně hájit své zájmy jak vůči státu, tak i vůči Evropské unii. Pokud budeme konkrétní, tak hlavní oblastí je především legislativa, autorská práva, ale i technika a marketing. Jedním z hlavních důvodů je například i boj proti směrnicím, které se týkají reklamního obsahu v dětských pořadech. Zde AKTV jasně uvádí, že právě reklamy jsou důležité proto, aby bylo za co dané pořady kupovat. A to i ty dětské. Pokud nebude reklama, nebudou ani dětské pořady. Divák tak bude odkázaný především na internetová vysílání. A zde se nejenom nevyhne konkrétním reklamám, ale v této rovině nedochází ani k jejich jakékoliv regulaci, právě v souvislosti s dětskými pořady. Témat má však Asociace více.

Přidají se i další

Nova, Prima a Óčko samozřejmě očekávají, že jejich Asociace komerčních televizí nebude složena jenom ze tří zakládajících členů. Očekávají, že se postupně přidají také další větší či menší komerční televize, které budou mít také jak společný zájem, tak tímto krokem získají také mnohem lepší vyjednávací pozici.

Aktuálně v tv světě
Už v první polovině listopadu se dostala mezi veřejnost informace o plánovaném spojení tří úspěšných magazínů o ..
09.12.2018
Česká televize připravuje nový komediální seriál s detektivní zápletkou Tři poldové a nemluvně. V hlavní roli ..
05.12.2018
Vypadalo to, že Televize Seznam bude v rámci všech kanálů spíše tím, který bude hlavně do počtu a který bude ..
02.12.2018
Již jsme vás informovali o tom, co na Vánoce chystá TV Prima, stejně jako jsme vás informovali také o tom, co má ..
28.11.2018
Pokud se podíváme na to, co si pro své diváky připravila Česká televize, je třeba říci, že ta chce zaujmout ..
26.11.2018
Už se to nezadržitelně blíží. Máme na mysli vánoční čas. A to jak ve spojení s tím, že všichni začneme nasávat ..
23.11.2018
Pokud sledujete televizi pravidelně, potom jistě víte, že jsou období, kdy je reklamy více, a potom jsou zase období, kdy ..
17.11.2018
Pokud vám název seriálů Temný Kraj něco říká, tak rozhodně tušíte správně. Jedná se o seriál, jehož první řada ..
14.11.2018
Když mluvíme o hudbě, tak už dávno není spojena jenom s možností poslouchat rádio. Hudba se začíná stále více ..
11.11.2018
Festival v Cannes je znán hlavně jako přehlídka velmi zajímavých filmů. Má ale i druhý důvod, proč se pravidelně ..
07.11.2018