Nova stahuje z pátečního večerního vysílání seriál Kameňák

Krátce po startu jarního vysílání mění Nova své plány. Namísto seriálu Kameňák, který se měl pravidelně vysílat v pátek večer, nabídne české komedie a pohádky. Tato změna je poměrně nečekaná, neboť osmidílný seriál vycházející ze stejnojmenných filmů, měl pravidelně obsazovat páteční vysílání, ale již po prvním odvysílaném díle se jej Nova rozhodla z hlavního vysílacího času odstranit.

Namísto Kameňáku budou komedie a pohádky

Změna bude už od pátku 21. února, kdy se ve vysílání objeví komedie Ženy v pokušení. O týden později, v pátek 28. února, odvysílá Nova český film Jak se zbavit nevěsty a první březnový pátek (6.3.) tradiční pohádku Jak se budí princezny. Tato změna jistě zaskočila všechny fanoušky komediálního seriálu, protože zrušit jej v programu už po prvním dílu je skutečně dost nestandardní krok. Na vině bude nejspíš sledovanost, která pravděpodobně nedosáhla očekávání. A Nova si skutečně nemůže dovolit promeškat jeden z nejvytíženějších večerů týdne programem, který diváky netáhne.

Sledovanost zklamala

První díl seriálu Kameňák sledovalo 616 tisíc diváků starších 15 let, což znamená podíl 16 % v divácké skupině 15-54. Celkově šlo o pátý pořad večera, což je pro Novu skutečně velmi špatné umístění. Loni se přitom seriálu vedlo na Nově lépe. Prvních osm dílů Kameňáku sledovalo na jaře 2019 v průměru 960 tisíc diváků starších 15 let v divácké skupině 15-54 dosáhl podíl pořadu 27,9 %. Je pochopitelné, že pokud Nova čekala takové výsledky, první týden vysílání Kameňáku jí pěkně dal na frak. Možná ale Nova zbytečně zpanikařila, vždyť jeden díl nemusí být zcela vypovídající.

Programové vedení Novy nicméně nejspíš ví, co dělá. Je pravdou, že pro běžného diváka zní volba komedií a pohádek jako lepší alternativa než poněkud kontroverzní komediální seriál, který rozhodně nepřipadá vtipný každému.

Aktuálně v tv světě
Televizní produkci současná krize také velmi zasáhla a ovlivnila skladbu vysílání i plánované projekty. V současnosti ..
02.04.2020
Ani Česká televize se změně programu nevyhne. Nouzová opatření už trvají příliš dlouho na to, aby si televize mohly ..
29.03.2020
Společně s tím, jak se prodlužují vládní opatření, tak se také mění programy televizních stanic. Ani ty nečekaly, ..
26.03.2020
Epidemie koronaviru zdaleka nezasáhla jen obchodníky a zaměstnance, vliv má na celou řadu dalších oblastí, a to včetně ..
22.03.2020
Aktuální situace doléhá úplně na všechny, a to včetně televizních stanic. Zatímco doposud diváci většinou žádnou ..
21.03.2020
S jarem přichází změny i na vedoucím pozicích regionálních studií České televize. Resp. změna to bude vlastně jen ..
15.03.2020
Možná jste zaznamenali, že se 7. března odehrálo slavnostní předávání cen Český lev, které každoročně oceňují ..
12.03.2020
Talentové reality show byly dlouhodobě sázkou na jistotu. Lidé prostě rádi sledují výkony nadaných lidí, ale i těch, ..
09.03.2020
Únor byl bezpochyby teplotně nadprůměrný, ale jak to bylo se sledovaností největších českých televizních stanic? ..
06.03.2020
Česko se v posledních letech stalo baštou biatlonu. Úspěchy českých sportovců způsobily, že biatlon sledují celé ..
01.03.2020