Nova stále dominuje. Jak se jí daří?

Vánoce se blíží, což obecně znamená, že pro televizní stanice nastávají doslova žně. A to v souvislosti s tím, kolik reklam během dne uvidíme a kolik si za ně budou účtovat. Cena se přirozeně odvíjí i od toho, jakou má která televize sledovanost. Podívejme se společně na poslední výsledky, které ukazují, jak se během podzimu jednotlivým televizním stanicím dařilo.

Nova jasně dominuje

Na mysli nemáme samostatní kanál TV Nova, ale máme na mysli celou skupinu, která zahrnuje několik dalších, nejčastěji potom tematických kanálů. Ty pomáhají domovskému kanálu udržovat prvenství na trhu již delší dobu. Pokud se podíváme na konkrétní čísla, musíme říci, že skupina Nova si během podzimu, konkrétně během celého září držela podíl, který byl ve výši 30,7 procenta. Pokud ho porovnáme s loňským rokem, je jenom nepatrně větší. Nejlépe se televizi logicky daří a dařilo v hlavním vysílacím čase a také u cílové skupiny, která je starší patnácti let.

Na druhém místě Česká televize

Vzhledem k tomu, že mluvíme o veřejnoprávní televizi, které je ve své programové skladbě přece jenom částečně omezena, musíme objektivně říci, že se držela také velice dobře. Pokud máme být o něco konkrétnější, je třeba jasně říci, že ČT skončila po letošním září s podílem na trhu o velikosti 28,3 procenta. Díky tomu ji zařazujeme na druhé místo. V porovnání s loňským rokem je to v podstatě na chlup stejný a pro někoho tedy i očekávaný výsledek.

Prima jako třetí

Na třetím místě se umístila Prima Group. Tedy skupina, která provozuje kanály, kterým dominuje klasická TV Prima. Třetí místo je v tomto směru je také poměrně očekávané. Pokud se podíváme na konkrétní procentuelní hodnotu, potom platí, že skupina Prima měla v září podíl na trhu, který činil 21,22 procent. Oproti loňskému roku šlo o výrazné zhoršení. Konkrétně potom o tři čtvrtě procentního bodu.

Aktuálně v tv světě
Když se mluví o sportu, tak si většina lidí představí sporty klasické. U nás je to hlavně fotbal, hokej, tenis, stejně ..
21.02.2018
Jak jsme vás již informovali, Česká televize chystá do svého vysílání zajímavou novinku, která ponese název Inspektor ..
18.02.2018
Jedním z pořadů na TV Barrandov jsou i Aféry. Je poměrně známý, a to mimo jiné proto, že je vysílán hned čtyřikrát ..
16.02.2018
Takzvaná koprodukční tvorba není v dnešní době nic výjimečného. O co se vlastně jedná? Jde o cestu, při které ..
11.02.2018
TV Nova je u nás stále jasnou komerční jedničkou. Aby tomu tak bylo, rozhodně nesmí usnout na vavřínech. I proto ..
09.02.2018
Už se to nezadržitelně blíží. A co konkrétně? Samozřejmě známý sportovní svátek, kterým jsou olympijské hry. Je ..
04.02.2018
Pokud patříte do poměrně početné skupiny milovníků fotbalu, potom víte, že na volně šiřitelných, tedy bezplatných ..
30.01.2018
Už se to pomalu ale jistě blíží. Co? Onen termín přechodu, kdy se již nebude využívat současná pozemní digitální ..
26.01.2018
TV Prima má zaregistrováno několik obchodních známek, které se týkají jednotlivých pořadů. To není v rámci televizí ..
25.01.2018
I když je zde stále ještě zimné období, během kterého běží na televizních obrazovkách několik různorodých novinek, ..
21.01.2018