Nově bude seriál Ulice jen od pondělí do čtvrtka. Mohou za to vládní opatření

Aktuální situace doléhá úplně na všechny, a to včetně televizních stanic. Zatímco doposud diváci většinou žádnou změnu nezaznamenali, nyní je jasné, že i televizní program se bude muset proměnit. Nyní oznamuje změny i největší komerční televizní stanice Nova. A mění hned program jedné ze svých vlajkových lodí – seriálu Ulice.

Ulice nebude každý den

Jedná se po tzv. nekonečný seriál, který je se svými diváky na obrazovkách již několik let a za tu dobu se odvysílaly tisíce dílů. Vysílá se v každý pracovní den vždy v určený čas v podvečer. Nebo alespoň doposud tomu tak bylo. Je jasné, že takto pravidelné vysílání klade nesmírné nároky na natáčení. Herci musí být na place přítomni téměř každý den. Díly se sice předtáčí na dlouhou dopředu, ale za současné situace nikdo nemůže odhadovat, jak dlouho bude krizový stav trvat a kdy se natáčení bude moci vrátit do starých kolejí. Televize Nova proto upravuje vysílání a nově se bude vysílat pouze čtyřikrát týdně od pondělí do čtvrtka. V čase pátečního vysílání nekonečného seriálu bude zařazena repríza kriminálky Specialisté. Podle ředitelky programu Skupiny Nova Alex Ruzek je primárním cílem zabezpečit kontinuálnost vysílání po celou jarní sezónu.

Televize nemají na výběr

Seriál Ulice vysílá TV Nova bez přerušení patnáctým rokem, denně jej sleduje více než milion diváků starších patnácti let. I přes dobu svého vysílání si tedy stále drží své příznivce. Není to sice seriál, který by na diváka kladl velké nároky a skutečně jde spíše o oddechovku s často nepříliš realistickým dějem, ale pravdou je, že možná právě něco takového lidé po celém dni v práci nejvíce potřebují. A je dost pravděpodobné, že podobný osud bude čekat i jiné seriály, které se točí takto v reálném čase. Naštěstí u televizních stanic se můžeme spolehnout, že bude na výběr spousta materiálu z archívu, takže se není třeba bát černých obrazovek.

Aktuálně v tv světě
Televizní produkci současná krize také velmi zasáhla a ovlivnila skladbu vysílání i plánované projekty. V současnosti ..
02.04.2020
Ani Česká televize se změně programu nevyhne. Nouzová opatření už trvají příliš dlouho na to, aby si televize mohly ..
29.03.2020
Společně s tím, jak se prodlužují vládní opatření, tak se také mění programy televizních stanic. Ani ty nečekaly, ..
26.03.2020
Epidemie koronaviru zdaleka nezasáhla jen obchodníky a zaměstnance, vliv má na celou řadu dalších oblastí, a to včetně ..
22.03.2020
Aktuální situace doléhá úplně na všechny, a to včetně televizních stanic. Zatímco doposud diváci většinou žádnou ..
21.03.2020
S jarem přichází změny i na vedoucím pozicích regionálních studií České televize. Resp. změna to bude vlastně jen ..
15.03.2020
Možná jste zaznamenali, že se 7. března odehrálo slavnostní předávání cen Český lev, které každoročně oceňují ..
12.03.2020
Talentové reality show byly dlouhodobě sázkou na jistotu. Lidé prostě rádi sledují výkony nadaných lidí, ale i těch, ..
09.03.2020
Únor byl bezpochyby teplotně nadprůměrný, ale jak to bylo se sledovaností největších českých televizních stanic? ..
06.03.2020
Česko se v posledních letech stalo baštou biatlonu. Úspěchy českých sportovců způsobily, že biatlon sledují celé ..
01.03.2020