Nový český film míří do kin a snad brzy ho bude možné zahlédnout v televizi

Nový film s názvem Arvéd je možné nyní shlédnout v kinech, později bude možné tento film vidět na obrazovkách na stanici ČT1. Režii tohoto filmu obstaral Vojtěch Mašek, který je nejen režisérem, ale také spisovatelem. Napsal například knihy Svatá Barbora, Sestry Dieltovy nebo Drak nikdy nespí. Další filmy kde se ujal režie jsou Křížáček, Okupace nebo Návrat do Adriaportu. Scénáře se také ujal Vojtěch Mašek společně s Janem Poláčkem.

Tento film je o Jiřím Arvédu Smíchovským, který byl kvůli svým cílům schopen zajít až na hranici pekla. Film je tedy zaměřený na to, čeho jsem schopni pro dosažení svých cílů, kam až zvládneme zajít pro něco po čem toužíme. Život Jiřího je velmi tajemný a skrývá velké množství záhad a tajemství, stejně jako jeho smrt. Když byla válka učinil velmi hrdinský čin a zachránil život Štěpána Plačky, kterého vysvobodil z koncentračního tábora. Když válka skončí zachraňuje život naopak Štěpán Jiřímu, kdy splácí dluh a zařídí Jiřímu odpuštění trestu smrti za spolupráci s nacisty. Místo toho dostává Jiří jiný trest a to doživotí v žaláři. Tím, ale jejich společné vypomáhání nekončí. Štěpán jako vyšetřoval statní bezpečnosti využívá služeb Jiřího k získávání informací o špatných osobách a tím si plní své cíle. A budí na ostatní dojem jakým dobrým vyšetřovatelem je. Jiří za to na oplátku dostává jeho oblíbené knihy.

Přijde někdo na to, jakou dohodu mezi sebou mají? Pokud ano, jak špatně to pro ně dopadne?

Aktuálně v tv světě
Znáte příběh o Yetim? Podívejte se společně s dětmi na film o jeho přesném opaku. Animovaný dobrodružný film Yeti: ..
02.12.2023
Jak to může dopadnout, když se tři poměrně velké rodiny spojí v jednu? To ve své komedii ukazuje Petr Nikolaev. Těšte ..
28.11.2023
Akční hit z roku 2004, postavený na spravedlnosti a schopnosti muže udělat správnou věc. I kdyby ho to mělo stát život. ..
26.11.2023
Demoliton Man, kultovní film devadesátek a vzpomínky na dětství z pera Daniela Waterse, Roberta Reneaua a Petera Lenkova se ..
25.11.2023
Rozhodně není špatné se občas podívat na filmy, které vznikly v minulosti. Zejména šedesátá léta jsou nabita hotovými ..
12.11.2023
Když se natáčel český film Metráček, psal se rok 1971. Jeho autoři sáhli po osvědčeném textu od spisovatele Stanislava ..
11.11.2023
Psal se rok 1978, když byl do kin uveden americký film Pomáda s Johnem Travoltou a Olivií Newton-John v hlavních rolích. ..
04.11.2023
V lednu 2008 měl svou televizní premiéru kanadský seriál Případy detektiva Murdocha, v originále Murdoch Mystery, jenž ..
03.11.2023
Sázkou na jistotu lze považovat filmy natočené na motivy románů J. R. R. Tolkiena režisérem Peterem Jacksonem. K ..
02.11.2023
V dobách budování světlých zítřků v duchu socialismu neměly děti běžně přístup k tradičním animovaným filmům z ..
31.10.2023