Nový film bude možné zhlédnout na stanici ČT

Film s názvem m poslední závod je režírován Tomášem Hodanem, který režíroval také film Delfín nebo seriál Dáma a král. Tento film je na základě pravdivé události. Je o třech mužích o Bohumilu Hančovi, Emrichu Rathovi a Václavu Vrabatovi.

Bohumil Hanča byl nejslavnějším český lyžařem. Vyhrál mnohé závody jak doma tak i v zahraničí. Emrichu Rath byl německý sportovec, která se jako jediný zúčastňoval českých závodů. Ostatní německý sportovci na území Krkonoš tyto závody bojkotovali kvůli době, která byla. Bohumil a Emrich se znali dobře, často se potkávali na různých závodech. Setkali se i na osudovém zápasu v roce 1913. V tomto závodu po 1 kole vypukla sněhová vánice a to zvýšilo obtížnost tohoto závodu. Všichni závodníci to za těchto okolností vzdali až na Bohumila, který chtěl závod dojet. Bohužel ho našel polomrtvého právě Emrich.

Emrich I přesto, že nasazoval vlastní život se ho pokoušel zachránit. Bohužel neúspěšně. Třetím mužem je Václav Vrabata byl také lyžařem a přítelem Bohumila. Znali se již z vojenské služby. Byli velmi blízkými přáteli a přesně proto chtěl Václav při tomto zápase podpořit. Bohužel byl nalezen mrtvý z důvodu umrznuti, půjčil totiž Bohumilovi kabát aby závod v silné vánici zvládl.

Tady jde vidět jak někteří lidé jsou schopni obětovat svůj život, aby pomohli nebo zachránili život svých nejbližších.
Zatím ještě není uvedený datum, kdy bude možné film zhlédnout v televizi.

Aktuálně v tv světě
Po úspěšné jarní sezoně, představila TV Prima celkem tři nové seriály, které bude na podzim vysílat. Jedním z nich je ..
11.08.2022
Komediální seriál s názvem Argometal je založený na příběhu z české vesnice. Režii má na starost Karel Janák, který ..
07.08.2022
Nový film s názvem Arvéd je možné nyní shlédnout v kinech, později bude možné tento film vidět na obrazovkách na ..
02.08.2022
Na Očku se momentálně vysílá další etapa show, který mají za úkol dám divákům tipy na to jak si nejlépe užít ..
31.07.2022
V tento den byli odehrány dva podniky ATP 250. Což je tenisová kategorie mužského profesionálního okruhu. Je hraná od roku ..
26.07.2022
Tento rok vyšla nová romantická komedie, která se natáčela v Praze. Komedie s názvem Řekni to psem. Měla svoji premiéru ..
24.07.2022
Už 4. srpna bude premiéra filmu s názvem Planeta Praha. Režisérem tohoto filmu je Jan Hošek, který není jen režisérem, ..
21.07.2022
Nový seriál nese název Máma na zabití. První díl byl odvysílán 5.7. ve 21:25. Druhý díl bude vysílán 12.7. ve stejný ..
17.07.2022
Ve 20:20 můžete na Nově vidět premiéru dokumentárního filmu Karel Speciál. Tento film režírovala Olga Malířová ..
15.07.2022
Film s názvem m poslední závod je režírován Tomášem Hodanem, který režíroval také film Delfín nebo seriál Dáma a ..
10.07.2022