Nový film bude možné zhlédnout na stanici ČT

Film s názvem m poslední závod je režírován Tomášem Hodanem, který režíroval také film Delfín nebo seriál Dáma a král. Tento film je na základě pravdivé události. Je o třech mužích o Bohumilu Hančovi, Emrichu Rathovi a Václavu Vrabatovi.

Bohumil Hanča byl nejslavnějším český lyžařem. Vyhrál mnohé závody jak doma tak i v zahraničí. Emrichu Rath byl německý sportovec, která se jako jediný zúčastňoval českých závodů. Ostatní německý sportovci na území Krkonoš tyto závody bojkotovali kvůli době, která byla. Bohumil a Emrich se znali dobře, často se potkávali na různých závodech. Setkali se i na osudovém zápasu v roce 1913. V tomto závodu po 1 kole vypukla sněhová vánice a to zvýšilo obtížnost tohoto závodu. Všichni závodníci to za těchto okolností vzdali až na Bohumila, který chtěl závod dojet. Bohužel ho našel polomrtvého právě Emrich.

Emrich I přesto, že nasazoval vlastní život se ho pokoušel zachránit. Bohužel neúspěšně. Třetím mužem je Václav Vrabata byl také lyžařem a přítelem Bohumila. Znali se již z vojenské služby. Byli velmi blízkými přáteli a přesně proto chtěl Václav při tomto zápase podpořit. Bohužel byl nalezen mrtvý z důvodu umrznuti, půjčil totiž Bohumilovi kabát aby závod v silné vánici zvládl.

Tady jde vidět jak někteří lidé jsou schopni obětovat svůj život, aby pomohli nebo zachránili život svých nejbližších.
Zatím ještě není uvedený datum, kdy bude možné film zhlédnout v televizi.

Aktuálně v tv světě
Znáte příběh o Yetim? Podívejte se společně s dětmi na film o jeho přesném opaku. Animovaný dobrodružný film Yeti: ..
02.12.2023
Jak to může dopadnout, když se tři poměrně velké rodiny spojí v jednu? To ve své komedii ukazuje Petr Nikolaev. Těšte ..
28.11.2023
Akční hit z roku 2004, postavený na spravedlnosti a schopnosti muže udělat správnou věc. I kdyby ho to mělo stát život. ..
26.11.2023
Demoliton Man, kultovní film devadesátek a vzpomínky na dětství z pera Daniela Waterse, Roberta Reneaua a Petera Lenkova se ..
25.11.2023
Rozhodně není špatné se občas podívat na filmy, které vznikly v minulosti. Zejména šedesátá léta jsou nabita hotovými ..
12.11.2023
Když se natáčel český film Metráček, psal se rok 1971. Jeho autoři sáhli po osvědčeném textu od spisovatele Stanislava ..
11.11.2023
Psal se rok 1978, když byl do kin uveden americký film Pomáda s Johnem Travoltou a Olivií Newton-John v hlavních rolích. ..
04.11.2023
V lednu 2008 měl svou televizní premiéru kanadský seriál Případy detektiva Murdocha, v originále Murdoch Mystery, jenž ..
03.11.2023
Sázkou na jistotu lze považovat filmy natočené na motivy románů J. R. R. Tolkiena režisérem Peterem Jacksonem. K ..
02.11.2023
V dobách budování světlých zítřků v duchu socialismu neměly děti běžně přístup k tradičním animovaným filmům z ..
31.10.2023