Nový kanál CNN Prima News bude konkurencí pro ČT24

Televizní diváci v České republice se mohou již brzy těšit na novou stanici. Společnost FTV Prima totiž získala od Rady pro rozhlasové a televizní vysílání licenci na zpravodajský kanál CNN Prima News. Ke spuštění CNN Prima News by mělo dojít nejpozději přístí rok na jaře.

CNN Prima News se stane již devátým kanálem, který mediální společnost FTV Prima na území České republiky bude provozovat. Nový zpravodajský kanál se tak zařadí po bok ostatních kanálů, jako jsou Prima TV, Prima Zoom, Prima Cool, Prima Max, Prima Love, Prima Comedy Central, Prima Krimi a Prima PLUS. Až do současnosti jediným kanálem s podobným zaměřením na našem území byla zpravodajská stanice České televize ČT24, pro kterou by CNN Prima News tak mohla představovat dosud nepoznanou konkurenci.

Nepřetržité zpravodajství až šestnáct hodin denně

CNN Prima News bude divákům nabízet nejrůznější zpravodajství, publicistické magazíny či diskusní pořady.Kanál bude samozřejmě vysílat v českém jazyce, a to sedm dní v týdnu a až šestnáct hodin denně.  Jen pro úplnost dodejme, že FTV Prima získala licenci pro pozemní i satelitní vysílání na dvanáct let, a stanice CNN Prima News tak bude dostupná nejen pro terestriální vysílání, ale také pro kabelovou televizi či satelitní operátory.

Nejmodernější technika i zcela nový tým

Obsah vysílání bude mít na starosti zpravodajské oddělení FTV Prima. Z tohoto důvodu FTV Prima v současnosti vytváří speciální zpravodajský tým, který bude za náplň CNN Prima News zodpovídat. Pro novou stanici FTV Prima také chystá zcela novou zpravodajskou centrálu v Praze, která jí bude poskytovat moderní technické zázemí.

Vysílání nové zpravodajské stanice bude možné na základě spolupráce FTV Prima se společností CNN International Commercial. CNN Prima News tak bude jednou z dalších národních zpravodajských stanic pod záškytou společnosti CNN. Podobné stanice fungují již po celém světě, například CNNMoney Švýcarsko, CNN Řecko, CNN Filípíny či CNN Indonésie.

Aktuálně v tv světě
Dvoudílná minisérie Stockholmský syndrom, která volně navazuje na minisérii Spravedlnost (oceněno Českým lvem), se již ..
18.07.2019
TV Nova neváhá a vrací na obrazovky oblíbenou zpěváckou show Tvoje tvář má známý hlas. Na televizních obrazovkách se ..
16.07.2019
Poslední měsíc školního roku před pár dny skončil a my můžeme vystavit pomyslné vysvědčení i televizním stanicím. ..
14.07.2019
Letošní ročník filmového festivalu v Karlových Varech sice právě skončil, ale my už se díky němu můžeme těšit na ..
10.07.2019
Televizní diváci v České republice se mohou již brzy těšit na novou stanici. Společnost FTV Prima totiž získala od Rady ..
07.07.2019
Televize Nova oznámila na začátku června hned několik změn, ke kterým došlo v jejím vedení. Z pozice generálního ..
05.07.2019
Komerční televizi TV Prima se loňský rok vydařil – alespoň po finanční stránce. Jako i předchozí roky, i v roce 2018 ..
30.06.2019
S přicházejícím létem přichází i nové pořady a nová vysílání. Televize Nova vyrazila do boje o sledovanost se ..
27.06.2019
Léto a letní prázdniny většinou nebývají obdobím, kdy lidé tráví svůj volný čas u televizních obrazovek. To je ..
23.06.2019
Ať už české či zahraniční krimiseriály patří v současné době mezi nejoblíbenější typy televizních pořadů. ..
19.06.2019