Nový kanál CNN Prima News bude konkurencí pro ČT24

Televizní diváci v České republice se mohou již brzy těšit na novou stanici. Společnost FTV Prima totiž získala od Rady pro rozhlasové a televizní vysílání licenci na zpravodajský kanál CNN Prima News. Ke spuštění CNN Prima News by mělo dojít nejpozději přístí rok na jaře.

CNN Prima News se stane již devátým kanálem, který mediální společnost FTV Prima na území České republiky bude provozovat. Nový zpravodajský kanál se tak zařadí po bok ostatních kanálů, jako jsou Prima TV, Prima Zoom, Prima Cool, Prima Max, Prima Love, Prima Comedy Central, Prima Krimi a Prima PLUS. Až do současnosti jediným kanálem s podobným zaměřením na našem území byla zpravodajská stanice České televize ČT24, pro kterou by CNN Prima News tak mohla představovat dosud nepoznanou konkurenci.

Nepřetržité zpravodajství až šestnáct hodin denně

CNN Prima News bude divákům nabízet nejrůznější zpravodajství, publicistické magazíny či diskusní pořady.Kanál bude samozřejmě vysílat v českém jazyce, a to sedm dní v týdnu a až šestnáct hodin denně.  Jen pro úplnost dodejme, že FTV Prima získala licenci pro pozemní i satelitní vysílání na dvanáct let, a stanice CNN Prima News tak bude dostupná nejen pro terestriální vysílání, ale také pro kabelovou televizi či satelitní operátory.

Nejmodernější technika i zcela nový tým

Obsah vysílání bude mít na starosti zpravodajské oddělení FTV Prima. Z tohoto důvodu FTV Prima v současnosti vytváří speciální zpravodajský tým, který bude za náplň CNN Prima News zodpovídat. Pro novou stanici FTV Prima také chystá zcela novou zpravodajskou centrálu v Praze, která jí bude poskytovat moderní technické zázemí.

Vysílání nové zpravodajské stanice bude možné na základě spolupráce FTV Prima se společností CNN International Commercial. CNN Prima News tak bude jednou z dalších národních zpravodajských stanic pod záškytou společnosti CNN. Podobné stanice fungují již po celém světě, například CNNMoney Švýcarsko, CNN Řecko, CNN Filípíny či CNN Indonésie.

Aktuálně v tv světě
Stejně jako zbytek České republiky se i televizní stanice pomalu vrací k projektům, které musely být vinou koronaviru ..
28.05.2020
Seriál Slunečná odstartoval na počátku roku skutečně hvězdně. Sledovanost trhala rekordy, a dokonce se zdálo, že se ..
24.05.2020
V Česku se život pomalu začíná vracet do starých kolejí, takže logicky i televizní stanice plánují co nejrychleji ..
19.05.2020
Jste-li diváky hudební televize Óčko Star, možná už jste si všimli, že od května se ve vysílání objevilo několik ..
17.05.2020
V době krize se projevilo, že právě sounáležitost a vzájemná pomoc mají největší cenu. Řada jednotlivců a ..
13.05.2020
Hudební televize ÓčkoStar patří ke stálicím na české televizní scéně. Možná i proto, aby po letech trochu ..
10.05.2020
Jakmile došlo v polovině března ze dne na den k uzavření škol, Česká televize velice promptně zareagovala vytvořením ..
06.05.2020
Dlouho očekávaný start nového kanálu CNN Prima News se blíží mílovými kroky, a to s sebou přináší řadu změn ve ..
03.05.2020
O tom, že televizní stanice Nova přejde do skupiny PPF miliardáře Petra Kellnera, jste už nejspíš slyšeli. Akcionáři ..
29.04.2020
Máte Skylink? Právě tento operátor zařadil od pátku 17. dubna do své nabídky připravovanou televizní stanici CNN ..
26.04.2020