Nový kanál CNN Prima News bude konkurencí pro ČT24

Televizní diváci v České republice se mohou již brzy těšit na novou stanici. Společnost FTV Prima totiž získala od Rady pro rozhlasové a televizní vysílání licenci na zpravodajský kanál CNN Prima News. Ke spuštění CNN Prima News by mělo dojít nejpozději přístí rok na jaře.

CNN Prima News se stane již devátým kanálem, který mediální společnost FTV Prima na území České republiky bude provozovat. Nový zpravodajský kanál se tak zařadí po bok ostatních kanálů, jako jsou Prima TV, Prima Zoom, Prima Cool, Prima Max, Prima Love, Prima Comedy Central, Prima Krimi a Prima PLUS. Až do současnosti jediným kanálem s podobným zaměřením na našem území byla zpravodajská stanice České televize ČT24, pro kterou by CNN Prima News tak mohla představovat dosud nepoznanou konkurenci.

Nepřetržité zpravodajství až šestnáct hodin denně

CNN Prima News bude divákům nabízet nejrůznější zpravodajství, publicistické magazíny či diskusní pořady.Kanál bude samozřejmě vysílat v českém jazyce, a to sedm dní v týdnu a až šestnáct hodin denně.  Jen pro úplnost dodejme, že FTV Prima získala licenci pro pozemní i satelitní vysílání na dvanáct let, a stanice CNN Prima News tak bude dostupná nejen pro terestriální vysílání, ale také pro kabelovou televizi či satelitní operátory.

Nejmodernější technika i zcela nový tým

Obsah vysílání bude mít na starosti zpravodajské oddělení FTV Prima. Z tohoto důvodu FTV Prima v současnosti vytváří speciální zpravodajský tým, který bude za náplň CNN Prima News zodpovídat. Pro novou stanici FTV Prima také chystá zcela novou zpravodajskou centrálu v Praze, která jí bude poskytovat moderní technické zázemí.

Vysílání nové zpravodajské stanice bude možné na základě spolupráce FTV Prima se společností CNN International Commercial. CNN Prima News tak bude jednou z dalších národních zpravodajských stanic pod záškytou společnosti CNN. Podobné stanice fungují již po celém světě, například CNNMoney Švýcarsko, CNN Řecko, CNN Filípíny či CNN Indonésie.

Aktuálně v tv světě
Již dlouhou dobu sledované a po minulých řadách velice očekávané vysílání další řady StarDance získalo ..
20.10.2019
V poslední době se hodně hovoří o přechodu na DVB-T2. Velice častou otázkou u diváků bývá, kolik je bude v jaké ..
16.10.2019
Televize Prima se rozhodla uvést na televizní obrazovky nový detektivní seriál. V současné době je Einstein, jak se ..
13.10.2019
ČT již dříve avizovala uvedení nových seriálů na televizní obrazovky. Od září se tak můžeme dívat na seriál Sever ..
10.10.2019
Rádi sledujete pořady na kanálech Prima Cool nebo Prima Love? Pak vás jistě potěší to, že Prima již zveřejnila svůj ..
06.10.2019
Jste milovníkem kvalitního basketbalu? Pak budete z této novinky nadšení. Nova totiž prodloužila své vysílací práva na ..
02.10.2019
Dosavadní moderátorka TV Nova Markéta Fialová se přesouvá ke konkurenci. Nastoupí do zpravodajského projektu CNN Prima ..
29.09.2019
Zaujal vás první zářijovou neděli nový pořad Příběhy českých zločinů na TV Nova? Od 23. září už byste jej ale na ..
25.09.2019
StarDance patří mezi jedny z nejdéle vysílaných pořadů, které můžete na obrazovkách vidět. Česká televize již 12. ..
22.09.2019
Moderátorka Markéta Fialová je dlouholetou tváří TV Nova a jistě ji znáte ze zpráv na této stanici, ale například i ..
19.09.2019