Nový program ČT plní očekávání. Bodují nové formáty i stálice

Jak už je tomu dobrým zvykem, od Nového roku televize začínají s čerstvou programovou nabídkou. Od prvních lednových dní začala Česká televize uvádět ve svém vysílání nové pořady. Konkrétně jde o pořady Peče celá země, Místo zločinu Ostrava, Poldové a nemluvně a Stockholmský syndrom. Jaký vliv budou tyto nové trumfy mít na celkovou sledovanost a spokojenost diváků?

Blížíme se ke konci ledna a dá se říct, že dosavadní výsledky sledovanosti naplnily očekávání. Většina pořadů dominuje dni, ve kterém se vysílají. Například Stockholmský syndrom byl kritikou označen za velice povedený. Úspěchem je také to, že se podařilo od BBC lokalizovat v Británii úspěšnou show s názvem „Peče celá země“. V zemích, kde se vysílala, už většinou běží několikáté řady a lidé ji sledují se stále stejným nadšením. Snad by se něco podobného mohlo podařit i v českém prostředí.

Pečlivé plánování

Klíčové je v televizním prostředí myslet hodně dopředu. O programové nabídce, která běží letos, se většinou mluví rok či dva před uvedením. Letošní sezóna je bohatá na originální původní televizní filmy a minisérie. Programové oddělení už ale v hrubých rysech ví i vysílání pro rok 2021, některé věci už i na rok 2022. Aby sezóna měla tvář a šanci na úspěch musí se promýšlet detailně a musí se odhadovat vývoj do budoucna. A to jak v původní vlastní tvorbě, tak při nákupu zahraniční akvizice.

Originalita nesmí chybět

Od veřejné televize se více očekává, že bude zkoušet nové formy, nové autory, nové přístupy a počty dílů dle potřeby scénáře ne naplněnosti programových oken. Cílem je tedy originalita a to, aby se diváci nenudili a k televizi se stále rádi vraceli. I díky tomu mohou jednotlivé kanály ČT žít ve vzájemné symbióze a každý z nich si najde své věrné diváky. Dvojka na rozdíl od ČT1 obsluhuje vyhraněné cílové skupiny, lidi s individuálnějším vkusem, s důrazem na poznatky a unikátní zážitky. ČT1 a ČT2 si tak nekonkurují, a tak je to i u dalších kanálů v produkci České televize.

Aktuálně v tv světě
I pro média nastaly vlivem pandemie těžké časy. Sice diváci trávili u televize průměrně více času, ale zmenšily se ..
04.07.2020
Není to tak dávno, co jsme hlásili návrat pořadu Show Jana Krause v premiérových dílech. Po koronavirové přestávce se ..
02.07.2020
Většina televizí již obnovila natáčení svých původních seriálů a k životu se probouzí i další projekty, které ..
28.06.2020
Nekonečný seriál Ulice se opět vrací do zajetých kolejí. Po dlouhé pauze způsobené pandemií koronaviru se štáb opět ..
25.06.2020
Léto u televize asi není něco, co bychom chtěli vyloženě plánovat. Nicméně pokud zrovna nemáte kam vyrazit, nebo vám to ..
19.06.2020
Léto už klepe na dveře a spolu s ním se mění i televizní nabídka. Již tradičně televizní stanice uzpůsobují svůj ..
18.06.2020
Přechod na nový standard vysílání DVB-T2 byl avizován dlouho dopředu, ale pandemie koronaviru jej docela výrazně ..
14.06.2020
Televizní stanice se již připravují na letní sezónu.Ta je již tradičně odlehčená, většinou se nevysílají ..
10.06.2020
Češi jsou národ chatařů, to je určitě něco, na čem se všichni shodneme. A právě na této české „libůstce“ chce ..
07.06.2020
Také se vám zdá, že letošní řada Master Chefa je nekonečná? A to ještě ani nevíte, že na prázdniny sice bude chvíli ..
05.06.2020