Nový program ČT plní očekávání. Bodují nové formáty i stálice

Jak už je tomu dobrým zvykem, od Nového roku televize začínají s čerstvou programovou nabídkou. Od prvních lednových dní začala Česká televize uvádět ve svém vysílání nové pořady. Konkrétně jde o pořady Peče celá země, Místo zločinu Ostrava, Poldové a nemluvně a Stockholmský syndrom. Jaký vliv budou tyto nové trumfy mít na celkovou sledovanost a spokojenost diváků?

Blížíme se ke konci ledna a dá se říct, že dosavadní výsledky sledovanosti naplnily očekávání. Většina pořadů dominuje dni, ve kterém se vysílají. Například Stockholmský syndrom byl kritikou označen za velice povedený. Úspěchem je také to, že se podařilo od BBC lokalizovat v Británii úspěšnou show s názvem „Peče celá země“. V zemích, kde se vysílala, už většinou běží několikáté řady a lidé ji sledují se stále stejným nadšením. Snad by se něco podobného mohlo podařit i v českém prostředí.

Pečlivé plánování

Klíčové je v televizním prostředí myslet hodně dopředu. O programové nabídce, která běží letos, se většinou mluví rok či dva před uvedením. Letošní sezóna je bohatá na originální původní televizní filmy a minisérie. Programové oddělení už ale v hrubých rysech ví i vysílání pro rok 2021, některé věci už i na rok 2022. Aby sezóna měla tvář a šanci na úspěch musí se promýšlet detailně a musí se odhadovat vývoj do budoucna. A to jak v původní vlastní tvorbě, tak při nákupu zahraniční akvizice.

Originalita nesmí chybět

Od veřejné televize se více očekává, že bude zkoušet nové formy, nové autory, nové přístupy a počty dílů dle potřeby scénáře ne naplněnosti programových oken. Cílem je tedy originalita a to, aby se diváci nenudili a k televizi se stále rádi vraceli. I díky tomu mohou jednotlivé kanály ČT žít ve vzájemné symbióze a každý z nich si najde své věrné diváky. Dvojka na rozdíl od ČT1 obsluhuje vyhraněné cílové skupiny, lidi s individuálnějším vkusem, s důrazem na poznatky a unikátní zážitky. ČT1 a ČT2 si tak nekonkurují, a tak je to i u dalších kanálů v produkci České televize.

Aktuálně v tv světě
Česká televize velice rychle zareagovala na změny, které krize přinesla. Nejprve zavedla zcela nový formát programu ..
05.04.2020
Televizní produkci současná krize také velmi zasáhla a ovlivnila skladbu vysílání i plánované projekty. V současnosti ..
02.04.2020
Ani Česká televize se změně programu nevyhne. Nouzová opatření už trvají příliš dlouho na to, aby si televize mohly ..
29.03.2020
Společně s tím, jak se prodlužují vládní opatření, tak se také mění programy televizních stanic. Ani ty nečekaly, ..
26.03.2020
Epidemie koronaviru zdaleka nezasáhla jen obchodníky a zaměstnance, vliv má na celou řadu dalších oblastí, a to včetně ..
22.03.2020
Aktuální situace doléhá úplně na všechny, a to včetně televizních stanic. Zatímco doposud diváci většinou žádnou ..
21.03.2020
S jarem přichází změny i na vedoucím pozicích regionálních studií České televize. Resp. změna to bude vlastně jen ..
15.03.2020
Možná jste zaznamenali, že se 7. března odehrálo slavnostní předávání cen Český lev, které každoročně oceňují ..
12.03.2020
Talentové reality show byly dlouhodobě sázkou na jistotu. Lidé prostě rádi sledují výkony nadaných lidí, ale i těch, ..
09.03.2020
Únor byl bezpochyby teplotně nadprůměrný, ale jak to bylo se sledovaností největších českých televizních stanic? ..
06.03.2020