Nový romantický seriál Eliška a Damián na televizi Prima Plus

Televizní stanice Prima Plus po velkých prázdninách nasadila do vysílání původní dvanáctidílný seriál s názvem Eliška a Damián. A protože se jedná o romantický a pohádkový příběh, bavit bude především ženskou část publika. O čem se v něm jedná?

Cestování v čase

Hlavní postavou seriálu je Eliška Mlynářová v podání Emmy Smetany, která žije v současnosti a vlastní firmu na výrobu marmelád Marmelišky. Bohužel podnik jí moc neprosperuje, takže Eliška dělá vše pro to, aby situaci změnila. Chystá se proto na propagaci své novinky, což považuje za zásadní událost, která by mohla pomoci ke zlepšení jejího podnikání.

Pak tu máme další hlavní postavu – Damiána, kterého hraje Robert Urban. Ten ale pochází z poloviny 18. století a je to dědičný princ, jehož úkolem bylo zasnoubit se s pruskou princeznou. Tu pochopitelně nemiluje a raději se věnuje své zábavě – lovu a flirtu s vesnickými dívkami. Jeho kamarád, alchymista Matouš, čirou náhodou vynalezne při svých hokus pokusech  kouzelný elixír, s jehož pomocí se Damián dostane do budoucnosti, kde se setkává se Eliškou. Tímto okamžikem nastává čas pro prolínání minulosti se současností a pro řadu humorných situací.

Proč má seriál nízké hodnocení diváků

Po odvysílání prvních dílů se na seriál Eliška a Damián snesla vlna divácké kritiky. Je to ovšem škoda, protože mnozí z nich zřejmě nepochopili, že se jedná o odlehčenou komedii s pohádkovými prvky, u které si má divák především odpočinout, případně vyžehlit koš s prádlem. O to šlo tvůrcům především. Navíc cestování časem je poměrně oblíbeným motivem, na kteréžto téma byla natočena již spousta jiných filmů či seriálů.

Při sledování Elišky a Damiána to chce mít trochu nadhled a nebrat vše moc vážně. Možná jsou diváci zhýčkaní všemožnými kriminálkami, kde se to mrtvolami a potokem krve jen hemží, a potřebují vidět jednu napínavou akci za druhou. Pak jim ovšem pohádkový seriál pro dospělé bude málo.

Aktuálně v tv světě
Věříte na náhodu? Nebo na osud? Co když je to všechno jinak a váš osud má v rukou několik lidí, kteří bedlivě ..
10.07.2024

Každý milovník cyklistiky jistě dobře ví, že první červencové týdny jsou zasvěceny ..

09.07.2024
O Venus a Sereně Williamsových slyšel snad úplně každý. Tyto sestry ohromily celý svět a na tenisových kurtech ..
07.07.2024
V roce 2017 se obrazovkách České televize objevil seriál Svět pod hlavou. Jeho děj se zasazen do let 2016 a 1982. Režijně ..
30.06.2024
Od natočení kultovní české komedie Zdeňka Trošky uběhlo již 35 let, ale stále se jedná o film, který Češi milují. ..
26.06.2024
Mistryně romantických komedií Nancy Meyers do svého filmu Lepší pozdě nežli později v roce 2003 obsadila Diane Keaton a ..
23.06.2024
Hokejové šílenství je za námi, titul Mistrů světa máme doma a od pátku 14. června se všichni soustředíme na ..
20.06.2024
Jak to vypadá, když se autobus plný Čechů vydá na dovolenou k moři? Pobavte se u nyní již kultovní české komedie, ..
16.06.2024
Gabrielu Soukalovou zná téměř celá Česká republika. Jedná se o nejúspěšnější biatlonistku naší historie, která se ..
11.06.2024

Fanoušci televizní stanice Markíza, kteří milují klasické seriály, filmy a televizní ..

08.06.2024