Nový romantický seriál Eliška a Damián na televizi Prima Plus

Televizní stanice Prima Plus po velkých prázdninách nasadila do vysílání původní dvanáctidílný seriál s názvem Eliška a Damián. A protože se jedná o romantický a pohádkový příběh, bavit bude především ženskou část publika. O čem se v něm jedná?

Cestování v čase

Hlavní postavou seriálu je Eliška Mlynářová v podání Emmy Smetany, která žije v současnosti a vlastní firmu na výrobu marmelád Marmelišky. Bohužel podnik jí moc neprosperuje, takže Eliška dělá vše pro to, aby situaci změnila. Chystá se proto na propagaci své novinky, což považuje za zásadní událost, která by mohla pomoci ke zlepšení jejího podnikání.

Pak tu máme další hlavní postavu – Damiána, kterého hraje Robert Urban. Ten ale pochází z poloviny 18. století a je to dědičný princ, jehož úkolem bylo zasnoubit se s pruskou princeznou. Tu pochopitelně nemiluje a raději se věnuje své zábavě – lovu a flirtu s vesnickými dívkami. Jeho kamarád, alchymista Matouš, čirou náhodou vynalezne při svých hokus pokusech  kouzelný elixír, s jehož pomocí se Damián dostane do budoucnosti, kde se setkává se Eliškou. Tímto okamžikem nastává čas pro prolínání minulosti se současností a pro řadu humorných situací.

Proč má seriál nízké hodnocení diváků

Po odvysílání prvních dílů se na seriál Eliška a Damián snesla vlna divácké kritiky. Je to ovšem škoda, protože mnozí z nich zřejmě nepochopili, že se jedná o odlehčenou komedii s pohádkovými prvky, u které si má divák především odpočinout, případně vyžehlit koš s prádlem. O to šlo tvůrcům především. Navíc cestování časem je poměrně oblíbeným motivem, na kteréžto téma byla natočena již spousta jiných filmů či seriálů.

Při sledování Elišky a Damiána to chce mít trochu nadhled a nebrat vše moc vážně. Možná jsou diváci zhýčkaní všemožnými kriminálkami, kde se to mrtvolami a potokem krve jen hemží, a potřebují vidět jednu napínavou akci za druhou. Pak jim ovšem pohádkový seriál pro dospělé bude málo.

Aktuálně v tv světě
Televizní obrazovky se nejrůznějšími seriály jen hemží. Některý je povedenější, jiné méně. Mezi ty velmi zdařilé ..
30.09.2023
Večerní pohádka pro děti už dlouhá desetiletí patří neodmyslitelně k pořadům, které Česká televize pravidelně ..
26.09.2023
O televizní zábavu se velmi často v současné době starají různé reality show, které si mezi diváky našly své ..
24.09.2023
Televizní stanice Prima Plus po velkých prázdninách nasadila do vysílání původní dvanáctidílný seriál s názvem ..
18.09.2023
Při zmínění názvu Doktor Martin si mnozí nejspíš vybaví stejnojmenný seriál s Miroslavem Donutilem v hlavní roli. ..
14.09.2023
Kdo dokáže dát mat v šachu bez jediného tahu, rozbrečet cibuli a dehydrovat vodu? No přece Chuck Norris. Ano, o tomto ..
13.09.2023
Vězeňské prostředí je poměrně vděčným námětem pro film, protože se z něho dá vytěžit poměrně hodně, je-li ..
10.09.2023
Kriminální příběhy jejich autoři zasazují do nejrůznějšího prostředí, aby bylo pro televizního diváka dostatečně ..
03.09.2023
Louis de Funes je francouzský komik známý pro svůj žlučovitý projev. Kdo by neznal jeho věčně nabroušené postavy ..
01.09.2023
Kdo nemá rád peníze, ať se k tomu veřejně přizná. Pravděpodobně se mnoho lidí nenajde, kteří by to udělali. Peníze ..
31.08.2023