Nový seriál Poldové a nemluvně dosáhl sledovanosti nad milion

Jaký byl loňský týden na televizních obrazovkách? Jednotlivé televizní stanice postupně začínají vytahovat svoje trumfy. Jedním z nich by měl být i nový seriál České televize Poldové a nemluvně. Jeho první díl sledovalo téměř 1,2 mil. diváků (15+). Má se jednat o nový formát kriminálního seriálu, který kombinuje i humorné prvky. Pořádnou vraždu v ní budete hledat těžko a detektivové většinou nevyjíždí na místo činu s houkačkou, ale s kočárkem, a místo služební zbraně si nesmějí zapomenout dudlík a flašku se sunarem. Tato bizarní kombinace možná na první pohled zní zvláštně, ale pokud budete seriál brát spíše jako komedii než krimi, pak není důvod, proč by se vám nemohl líbit. Autorem scénáře je Tomáš Baldýnský, jež stojí i za úspěšným komediálním seriálem Kosmo. Seriál Poldové a nemluvně se stal jednoznačně nejsledovanějším pořadem pátečního večera.

ČT na špici

Vůbec celý páteční prime time ovládla ČT. Po první dílu nového seriálu totiž přišel jubilejní, 600. vysílání pořadu Všechnopárty, který vidělo 1,1 mil. diváků. A na třetí příčce ve sledovanosti se s necelými 750 tisíci diváky umístil pořad 13. komnata 2019. Až za těmito pořady zůstal pátý díl série o HarrymPotterovi vysílaný na TV Nova.

Policisté s dítětem jako trhák?

Je však zatím příliš brzy soudit, zda bude nově nasazený seriál na ČT 1 úspěšný nebo ne. První díl sice sledovalo poměrně vysoké číslo diváků, ale to tak u prvních dílů bývá poměrně vždy. Právě proto je nutné nasadit zpočátku velmi vysokou laťku, která diváky přiměje si stejný program zapnout i za týden. Uvidíme, jak to tedy bude dál, a zda může rodinné komediální krimi skutečně dlouhodobě diváky u obrazovek udržet. Seriál slibuje, že kromě vtipu nebudou chybět dealeři drog, maskovaní lupiči a zločinci všeho druhu, nepůjde ale o nervy drásající krimi, jako spíše o „domácí české příběhy“.

Aktuálně v tv světě
Česká televize velice rychle zareagovala na změny, které krize přinesla. Nejprve zavedla zcela nový formát programu ..
05.04.2020
Televizní produkci současná krize také velmi zasáhla a ovlivnila skladbu vysílání i plánované projekty. V současnosti ..
02.04.2020
Ani Česká televize se změně programu nevyhne. Nouzová opatření už trvají příliš dlouho na to, aby si televize mohly ..
29.03.2020
Společně s tím, jak se prodlužují vládní opatření, tak se také mění programy televizních stanic. Ani ty nečekaly, ..
26.03.2020
Epidemie koronaviru zdaleka nezasáhla jen obchodníky a zaměstnance, vliv má na celou řadu dalších oblastí, a to včetně ..
22.03.2020
Aktuální situace doléhá úplně na všechny, a to včetně televizních stanic. Zatímco doposud diváci většinou žádnou ..
21.03.2020
S jarem přichází změny i na vedoucím pozicích regionálních studií České televize. Resp. změna to bude vlastně jen ..
15.03.2020
Možná jste zaznamenali, že se 7. března odehrálo slavnostní předávání cen Český lev, které každoročně oceňují ..
12.03.2020
Talentové reality show byly dlouhodobě sázkou na jistotu. Lidé prostě rádi sledují výkony nadaných lidí, ale i těch, ..
09.03.2020
Únor byl bezpochyby teplotně nadprůměrný, ale jak to bylo se sledovaností největších českých televizních stanic? ..
06.03.2020