Nový seriál Poldové a nemluvně dosáhl sledovanosti nad milion

Jaký byl loňský týden na televizních obrazovkách? Jednotlivé televizní stanice postupně začínají vytahovat svoje trumfy. Jedním z nich by měl být i nový seriál České televize Poldové a nemluvně. Jeho první díl sledovalo téměř 1,2 mil. diváků (15+). Má se jednat o nový formát kriminálního seriálu, který kombinuje i humorné prvky. Pořádnou vraždu v ní budete hledat těžko a detektivové většinou nevyjíždí na místo činu s houkačkou, ale s kočárkem, a místo služební zbraně si nesmějí zapomenout dudlík a flašku se sunarem. Tato bizarní kombinace možná na první pohled zní zvláštně, ale pokud budete seriál brát spíše jako komedii než krimi, pak není důvod, proč by se vám nemohl líbit. Autorem scénáře je Tomáš Baldýnský, jež stojí i za úspěšným komediálním seriálem Kosmo. Seriál Poldové a nemluvně se stal jednoznačně nejsledovanějším pořadem pátečního večera.

ČT na špici

Vůbec celý páteční prime time ovládla ČT. Po první dílu nového seriálu totiž přišel jubilejní, 600. vysílání pořadu Všechnopárty, který vidělo 1,1 mil. diváků. A na třetí příčce ve sledovanosti se s necelými 750 tisíci diváky umístil pořad 13. komnata 2019. Až za těmito pořady zůstal pátý díl série o HarrymPotterovi vysílaný na TV Nova.

Policisté s dítětem jako trhák?

Je však zatím příliš brzy soudit, zda bude nově nasazený seriál na ČT 1 úspěšný nebo ne. První díl sice sledovalo poměrně vysoké číslo diváků, ale to tak u prvních dílů bývá poměrně vždy. Právě proto je nutné nasadit zpočátku velmi vysokou laťku, která diváky přiměje si stejný program zapnout i za týden. Uvidíme, jak to tedy bude dál, a zda může rodinné komediální krimi skutečně dlouhodobě diváky u obrazovek udržet. Seriál slibuje, že kromě vtipu nebudou chybět dealeři drog, maskovaní lupiči a zločinci všeho druhu, nepůjde ale o nervy drásající krimi, jako spíše o „domácí české příběhy“.

Aktuálně v tv světě
I pro média nastaly vlivem pandemie těžké časy. Sice diváci trávili u televize průměrně více času, ale zmenšily se ..
04.07.2020
Není to tak dávno, co jsme hlásili návrat pořadu Show Jana Krause v premiérových dílech. Po koronavirové přestávce se ..
02.07.2020
Většina televizí již obnovila natáčení svých původních seriálů a k životu se probouzí i další projekty, které ..
28.06.2020
Nekonečný seriál Ulice se opět vrací do zajetých kolejí. Po dlouhé pauze způsobené pandemií koronaviru se štáb opět ..
25.06.2020
Léto u televize asi není něco, co bychom chtěli vyloženě plánovat. Nicméně pokud zrovna nemáte kam vyrazit, nebo vám to ..
19.06.2020
Léto už klepe na dveře a spolu s ním se mění i televizní nabídka. Již tradičně televizní stanice uzpůsobují svůj ..
18.06.2020
Přechod na nový standard vysílání DVB-T2 byl avizován dlouho dopředu, ale pandemie koronaviru jej docela výrazně ..
14.06.2020
Televizní stanice se již připravují na letní sezónu.Ta je již tradičně odlehčená, většinou se nevysílají ..
10.06.2020
Češi jsou národ chatařů, to je určitě něco, na čem se všichni shodneme. A právě na této české „libůstce“ chce ..
07.06.2020
Také se vám zdá, že letošní řada Master Chefa je nekonečná? A to ještě ani nevíte, že na prázdniny sice bude chvíli ..
05.06.2020